Rubyca

2013.06.07-09 - Bike 3 Mountains - Crai, Bucegi, Leaota - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

ce legatura are Venus cu 3 munti? :)

Pe Venus e frig. La 3 munti se depaseste altitudinea de 1800 m in fiecare zi..N-ai voie la start fara pelerine de ploaie, pompa si camera de rezerva. Este scris in regulament. Eu verific personal si nominal intrarea in zona de start :)

P.S. Anul trecut au fost 5 concurenti care nu li s-a dat voie sa ia startul la tura M1 datorita neindeplinirii conditiilor scrise mai sus.

Un kudos pentru Vio de la Je ... :)

Tati, n-ai idee ce test au cei care incearca sa ma fenteze ca au solutie in camera si n-au nevoie de camera de schimb la start  :)

si alta pt Vio: au reparat aia soseaua Pitesti-Campulung, sau recomanzi ruta din Bucuresti prin Targoviste pana-n Stoenesti ?

Colegul meu a renuntat din vari motive, e cineva doritor sa faca echipa cu mine la 3 zile?

Prin Targoviste e (inca) bun drumul, dar iar tinde sa se strice bucata Stoienesti - Campulung. @corrado, vezi cateva posturi mai sus, mai era cineva care n-avea echipa.

O sa fie super, deja sunt 47 de echipe, probabil o sa sara de 50.

Vio, pai si care-i treaba cu tubeless? Si eu am tubeless, dar car dupa mine 2 camere, ca si asa atatea lucruri pot sa mearga prost...  Mai ales fiind vorba de trasee cu multi bolovani, cum avem aici, care abia asteapta sa se infiga in cauciuc.

Plata cu banii jos la validare pana la ce ora se accepta la cursa individuala?

Din ce scrie pe site,da.

Colegul meu a renuntat din vari motive, e cineva doritor sa faca echipa cu mine la 3 zile?

ia legatura cu MTBR mi-a propus sa mergem in echipa dar eram deja  cuplat. chiar m-as bucura daca puteti sa veniti de vineri cu el.

VIO am citi  in regulament ca se spune de trusa medicala. ma poti ghida un pic in ce consta aceea trusa ? sincer sper sa nu avem nevoie de asa ceva.

Iomane, din pacate nu cred ca o sa vin asa ca nu vreau sa incurc pe nimeni...

:(  :( pai cum asa ? te-am vazut inscris si chiar imi faceam planuri de o sezatoare . sper ca ne salveaza momentul colegii din "Gasca vesela". poate la anu ne-om ragasi mai multi acolo. 

Plata cu banii jos la validare pana la ce ora se accepta la cursa individuala?

Intre 6 si 7 dimineata in ziua de M1 

si alta pt Vio: au reparat aia soseaua Pitesti-Campulung, sau recomanzi ruta din Bucuresti prin Targoviste pana-n Stoenesti ?

Drumul e ok acum, nu mai este ca anul trecut.

Vio, pai si care-i treaba cu tubeless? Si eu am tubeless, dar car dupa mine 2 camere, ca si asa atatea lucruri pot sa mearga prost...  Mai ales fiind vorba de trasee cu multi bolovani, cum avem aici, care abia asteapta sa se infiga in cauciuc.

Maus uita din cand in cand sa-si verifice solutia si se trezeste ca face pana si ramane pe munte :)

VIO am citi  in regulament ca se spune de trusa medicala. ma poti ghida un pic in ce consta aceea trusa ? sincer sper sa nu avem nevoie de asa ceva.

Sa ai cateva fase la tine, putin dezinfectant daca consideri. Important este ai ceva care sa opeasca o sangerare in caz de accident, pana la sosirea organizatorilor.

Trimite un mesaj la haarp.

El cauta partener pentru 3m.

"

Postat 18 May 2013 - 18:54:25

Caut partener pentru a participa la cursa pe echipe.

Are cineva un loc in masina si loc pentru bicicleta(am suport) din Timisoara sau din apropiere? As vrea sa merg la cursa pe etape... Multumesc!

Biciclist, casatorit, uratel, 1.62m,  caut coleg/colega cu care sa fac echipa pentru 3M. Anunt valabil pana spre miezul noptii.

Preferabil din Bucuresti. :-B

@corrado a gasit cu cine sa mearga? Intreaba-l!

Pana cand sunt inscrieri la M3 ?

Inscrierile s-au inchis ieri 31.05 orele 24. Scrie in regulament.

Se accepta la start in loc de pompa, cartuse de dioxid si camere? Mentionez ca rulez tubeless.

Se accepta la start in loc de pompa, cartuse de dioxid si camere? Mentionez ca rulez tubeless.

Se poate, si eu folosesc la fel.

Merge si asta ? Am pus mai multe in cazul că-ți tremura mana de nervi că ai facut pană...Altfel ajung ptr tot plutonul...

handgun_bullets_shutterstock_117595705-6

Merge si asta ? Am pus mai multe in cazul că-ți tremura mana de nervi că ai facut pană...Altfel ajung ptr tot plutonul...

handgun_bullets_shutterstock_117595705-6

Tati, daca treci de verificarea de la intrarea in zona de start, stii cum e, ai semnat ... ... :)

Un film despre 3 Munti editia 2012 realizat de catre Dragos Costea :