Rubyca

2013.06.23 - Brașov XCM - Triada MTB - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Am avut probleme cu plata la Banca Italo Romena. M-am dus sa depun taxa de participare la casierie si au zis ca imi trebuie o factura sau un contract. Altfel nu fac plati de la persoane fizice la persoane juridice. Nu aveti un alt cont? Cred ca trebuie sa-mi fac un cont nu? - pentru transferuri bancare.

In mod sigur ai un card,plateste din contul tau de card,eu asa am platit.

• Upvote 1

Pentru ca sedinta tehnica la un concursde acest gen este destul de complexa si dureaza cca o ora.

In zua cursei se face doar o trecere sumara prin ceea ce inseamna traseu, inainte de start.

Cine are un loc in plus intr-o masina cu plecare din Bucuresti sau Campina ?

Stiti cumva de ce sedinta tehnica e cu o zi inainte? 

Cei din zona(100-200km), vin doar in ziua concursului. 

Toate traseele competitiilor din cadrul Triadei MTB sunt trasee complexe si tehnice. Sedinta tehnica a fiecarei etape este programata in asa fel incat sa existe suficient timp pentru a explica toate detaliile si a raspunde la intrebarile concurentilor. Se descriu in amanunt traseele si se insista pe aspecte legate de marcaje, puncte de alimentare, zone periculoase de pe traseu. Consideram aceasta sedinta tehnica foarte importanta din punct de vedere al securitatii. Toti participantii la sedinta tehnica vor avea locuri in prima parte a grilei de start. 

Dimineata inainte de concurs exista intr-adevar o scurta "sedinta tehnica" de 5 minute care de cele mai multe ori nu este ascultata de majoritatea concurentilor.

Ar putea fi ascultata daca la start ati pune mai mult de o boxa in dreptul liniei de start, unde numai primii 20-30 aud oricum. Anul trecut, pe la mijlocul plutonului nu mai ajungea nimic. 

Exista vreo posibilitate sa fie inregistrata sedinta tehnica de sambata si postata ca sa poata 'participa' si cei care vin duminica?

Ar putea fi ascultata daca la start ati pune mai mult de o boxa in dreptul liniei de start, unde numai primii 20-30 aud oricum. Anul trecut, pe la mijlocul plutonului nu mai ajungea nimic.

Uite, asta este o idee foarte buna si ai ocazia sa o pui in aplicare la un eventual concurs pe crare o sa il organizezi.

La Triada ai ocazia sa participi la sedinta tehnica care are loc sambata.

Daca stie cineva, ma intereseaza pentru Brasov care este baremul de timp la tura scurta. Ultimul timp inregistrat in 2012 la categoria mea a fost 6:49:52.

Să nu mai zic că cine nu frânează pe dunga albastră e descalificat... :)

• Upvote 1

Tu vei fi descalificat oricum!:)

• Upvote 1

Am avut probleme cu plata la Banca Italo Romena. M-am dus sa depun taxa de participare la casierie si au zis ca imi trebuie o factura sau un contract. Altfel nu fac plati de la persoane fizice la persoane juridice. Nu aveti un alt cont? Cred ca trebuie sa-mi fac un cont nu? - pentru transferuri bancare.

Salut,

Ne poti trimite pe e-mail numele agentiei la care s-a intamplat? Se pare ca este o greseala si vrem sa o remediem. Multumim!

Daca stie cineva, ma intereseaza pentru Brasov care este baremul de timp la tura scurta. Ultimul timp inregistrat in 2012 la categoria mea a fost 6:49:52.

Nu exista un barem pentru Traseul Scurt.

PREMII ÎN VALOARE TOTALĂ DE 18.400 RON LA BRAȘOV XCM

http://www.bikeromania.ro/triada-mtb/premii-in-valoare-totala-de-18-400-ron-la-brasov-xcm/

PREMII ÎN VALOARE TOTALĂ DE 18.400 RON LA BRAȘOV XCM

PREMII PE CATEGORII

Traseu Lung

ELITE

Locul 1 – 800 RON

Locul 2 – 600 RON

Locul 3 – 400 RON

Locul 4 – 200 RON

Locul 5 – 200 RON

Amatori (pentru fiecare categorie de vârstă)

Locul 1 – 400 RON

Locul 2 – 300 RON

Locul 3 – 150 RON

———————————————————————–

Traseu Scurt

ELITE

Locul 1 – 600 RON

Locul 2 – 400 RON

Locul 3 – 200 RON

Locul 4 – 100 RON

Locul 5 – 100 RON

Amatori (pentru fiecare categorie de vârstă)

Locul 1 – 300 RON

Locul 2 – 200 RON

Locul 3 – 100 RON

———————————————————————–

PREMII CLASAMENT GENERAL (AMATORI)

Traseu Lung

Locul 1 – SKIL – Mașină Curățat Înaltă presiune 1400W

Locul 2 – SKIL – Șurubelniță 12V, 1 Accu, NiCd IK +13 acc

Locul 3 – SKIL – Trimmer Gazon 250W, 25CM, tijă telesc.

Traseu Scurt

Locul 1 – SKIL – Mașină Curățat Înaltă presiune 1400W

Locul 2 – SKIL – Șurubelniță 12V, 1 Accu, NiCd IK +13 acc

Locul 3 – SKIL – Trimmer Gazon 250W, 25CM, tijă telesc.

————————————————————————-

PREMII TOMBOLĂ

-          Bicicletă SCOTT ASPECT 930 în valoare de 3.200 RON

-          Cameră GoPro Hero 3 în valoare de 1.500 RON

-          Ceas Polar RC3 TOUR DE FRANCE cu GPS integrat în valoare de 1.300 RON

-          Încălțăminte S-KARP în valoare de 1.200 RON

Toti participantii la sedinta tehnica vor avea locuri in prima parte a grilei de start.

Mi se pare usor nedreapta defavorizarea celor care nu participa la sedinta de sambata, mai ales ca asta implica cheltuieli suplimentare cu cazarea sau, pentru unii, "abandonarea" copiilor - in cazul de fata, chiar in prima lor zi de vacanta.

Sedinta tehnica ar putea fi publicata pe site-ul competitiei, sub forma de text, iar inainte de start se poate raspunde la intrebari ( nu cred ca vor fi asa multe incat sa existe riscul intarzierii startului) si/sau se anunta eventualele modificari de ultima ora.

• Upvote 2

Unde se tine sedinta tehnica de Sambata 22.06.2013, ora 19?

Si sper sa va tineti de cuvant cu plasarea in prima parte a grilei pt concurentii participanti la sedinta tehnica. Apropo, cum veti proceda, vetio avea o lista cu participantii de sambata sau le veti da vreun alt semn de recunoastere...?

Cred ca multi din cei care nu vom ajunge la sedinta tehnica am aprecia cateva informatii despre traseu, nu neaparat foarte detaliate, dar macar cele importante: culoarea marcajelor traseu scurt/lung etc.

Eu zic ca nu poate fi decat o gluma asta cu plasarea in fata a celor ce merg la sedinta...

Urmeaza penalizarea cu 5 minute a celor ce nu pot sa vina la sedinta tehnica.

Sa nu se creada ca am ceva impotriva sedintei tehnice, inteleg importanta ei si sustin participarea concurentilor la sedinta dar asa cum s-a mai specificat pentru multi dintre noi aceasta participare implica costuri sporite si/sau imposibilitatea de a veni la brasov.

In plus eu ma indoesc ca organizatorii au logistica necesara pentru a organiza o sedinta tehnica cu peste 400 de participanti....

Oricum vor fi o groaza care se vor baga in fata ca de obicei si nu sunt din cei care stau la sedinte tehnce....

• Upvote 1

Inteleg sa plece cei de la ELITE primii, dar asta cu sedinta tehnica e cam deplasata. Mai urmeaza sa plece primii si cei care au fost la Slujba de Inviere de Paste.

• Upvote 2

Cam multi suparati pe aici. Stati putin ca imediat vine sefu si va pune la respect: nu va convine organizati singuri un concurs(asta pentru cine crede ca parerile contra sau propunerile ar fi luate in seama).

• Upvote 2

Una peste alta sedinta tehnica e un lucru bun ptr cei care nu au facut recunoasterea traseului in teren.Poti afla la ce sa te astepti  pe traseu si nu numai .Poate sunt atentionari de ultim moment .

Personal ,daca am posibilitatea ,particip la sedinta tehnica si bag la cap ce e de bagat.

• Upvote 4