Rubyca

2013.06.23 - Brașov XCM - Triada MTB - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Lipsesc informatiile:

- cu frana pe covorul albastru

- ce cauciucuri sa-mi pun daca ploua 

-ce cauciucuri sa-mi pun daca nu ploua 

-ce cauciucuri sa-mi pun si daca ploua si apoi iese soarele

-ce cauciucuri sa-mi pun daca e soare si apoi plouă ...

• Upvote 3

- ce cauciucuri sa-mi pun daca ploua 

-ce cauciucuri sa-mi pun daca nu ploua 

-ce cauciucuri sa-mi pun si daca ploua si apoi iese soarele

-ce cauciucuri sa-mi pun daca e soare si apoi plouă ...

Kenda Kinetics

Nu se pune bre ca io is fan mișălin.

Poate aflam la sedinta tehnica...:)

• Upvote 1

Pai da:

22.IUNIE.2013
15:00 – 19:00 ÎNSCRIERI (Race office Braşov)

La inscrierile respective se pot ridica si numerele sau ridicarea numerelor este doar la:

23.IUNIE.2013
07:30 – 09:00 PRELUARE NUMERE (Race office Braşov)?

Din asta eu as intelege ca doar Duminica se pot ridica numerele. Dar poate...

Acu Ovidiu, te poti supara linistit pe mine, dar in loc sa scrii 2 randuri pt "a ne certa" mai bine ai scrie "Da/Nu se pot ridica numerele si Sambata". B-( 

Da, am citit regulamentul, programul si detalierea scrisa a traseului. Si da, daca as fi din Bv as veni neconditionat la sedinta tehnica, insa asa macar sa castig 30 minute pt duminica, adica sa vin deja cu nr si chipul puse.

Nu se supara Ovidiu așa usor ,insa ideea de baza e ca 'el' e unul si 'tu' e mulți.La un moment dat ți se face foame  sa tot dai ca nebunul din dește...

Din cate am vazut doar prin postul @procycing race office-ul este in sala de sport a liceului sportiv. Pe site nu scrie, probabil de aceea se intreaba mai multi.Poata ajuta.

Bun, hai să explicăm pentru cei care au probleme elementare de logică:

1. Sămbătă și duminică, la RACE OFFICE se pot prelua numere. Înscrieri se pot face doar sâmbătă!

2. RACE OFFICE = Sala de sport 

3. Ședința tehnică îi avantajează pe cei care participă pentru că vor avea un loc rezervat pe linia de start. Cum se va face acest lucru este problema organizatorului.

Bun. Acum mă duc să vorbesc cu cineva să facem un website pe care să fie scris doar atât: INSPIRĂ / RESPIRĂ. Nu de alta, dar să nu am pe conștiință blondele care nu sunt în stare să urmeze o logică simplă.

• Upvote 2

Aaaa,

să nu uităm să ne comportăm la fel ca pe forum și la înscriere. De asemenea, să nu uităm să punem frână pe covorul albastru și să solicităm rezultatele din 2 în 2 minute!

t0lc.jpg
  • Upvote 9

Am inteles ca pe traseul lung sunt ceva surpari in zone cu radacini la un moment dat. S-a facut cumva o ocolire pe undeva?

Ovidiu, eu nu is asa suparat pe tine ca m-ai facut blonda fara logica ~:> , dar daca ai fi nitelus mai relaxat ti-ai da seama ca pt un ne-organizator nu era chiar asa logic ceea ce ai facut clar abia acum. In rest, vorba lu Bumbescu inainte de marile meciuri ale Stelei: "check it easy!" :D

Multumesc mult pentru raspunsuri! Stiu ca e destul de stresant in perioada asta, dar is sigur ca o sa iasa bine totul, ca de obicei! Spor!

@@waterboyro

La revedere

@@aleteo

Nu a fost intentia mea să te fac blondă. Așa cum ai remarcat sunt cam ciufut zilele astea și nu am chef de povești (teoretic ar fi fost indicat să stau pe fundul meu și să nu mă implic în discuție).

Scuze dacă te-am ofensat. Nu a fost intenția mea.

PS: aștept să mă leg de cei care se bagă în față înainte de start :)

• Upvote 1

scuze acceptate! am si eu momente din astea, le inteleg 100%. ;)

ne vedem sambata!

A venit caldura fratilor! Se mai incing neuronii,d-aia e bine ca urmeaza niste concursuri  pe la munte,sa ne mai racorim.

Mai am un loc liber în mașină (cu suportul meu) cu plecare mâine în jurul prânzului, dacă e cineva doritor PM me.

ok, tot n-am inteles cum ii veti identifica duminica pe cei care vin la sedinta tehnica de sambata.

Am auzit ca vor sa ne dea o acadea,pe care sa o tinem tot traseu in gura.Problema e ca la finish trebuie sa fie intreaga...Prin urmare,mai bine plec ultimul decit sa fiu descalificat.

• Upvote 1

S-a incheiat Brasov XCM, un super eveniment si concurs, organizat de Procycling.

Speram ca nu au fost evenimente nedorite, asa cum au fost anul trecut. Este drept ca anul trecut a fost prima editie si multi participanti s-au inscris fara sa stie cum este traseul, dar anul acesta cred ca i-a mai mers vestea si au venit participanti mai bine pregatiti (tehnic si fizic). Bravo celor care au reusit sa completeze traseul lung, indiferent de timpul obtinut!

Nea Rock, vrem o filmare cu GoPro-ul castigat. :)

Bun!

Rezultatele sunt publicate aici: http://www.bikeromania.ro/triada-mtb/clasamente-2013/

Toți concurenții care au furnizat o adresa de mail corectă au primit și un email cu rezultatul obținut.

Sper că a fost o experiență plăcută pentru toți, chiar dacă traseul nu este ușor. Echipa ProCycling a muncit mult pentru organizarea acestui eveniment și eu cred că acest lucru s-a văzut.

Felicitări tuturor participanților!

• Upvote 6

Ce mi-a placut:

- organizare foarte exacta (inscriere, start, marcajul traseului, mancare, spalat bicicleta)

- voluntarii de nota 10 (toti zambeau si incurajau)

- punctele de alimentare perfect amplasate (tura scurta)

- traseul mai dificil decat ma asteptam

- foarte multi fotografi

Ce s-ar putea imbunatati:

- cum bine observa santino88, inainte de start nu am auzit mai nimic din sedinta tehnica, desi ma aflam in al 2-lea rand al celor care nu au participat sambata. toti vorbeau in jur si nu puteam distinge mare lucru.

- un numar de telefon pt situatii de urgenta (daca era in pachet sau afisat pe site, my bad).

Multumiri tuturor care au contribuit la Brasov XCM!

@@ovidiu: te admir pentru stoicismul cu care lupti impotriva badaranilor

Multumim mult! Stiam ca o sa iasa foarte bine! ;)

Cineva poate spune ce ascensiune verticala a obtinut pe gps, la tura scurta?

Eu pe ceas am avut asc. 925 m si desc. 920 m, deci doar 5 metri intre urcare si coborare, ceea ce ma face sa cred ca ceasu a fost influentat infim de modificarea presiunii atmosferice in timpul cursei. si, avand experienta cu el, stiu ca imi arata f corect treaba asta. dar mi se pare prea mare diferenta fata de diferenta de nivel oficiala a traseului (1400 m).

Gpsu meu mi-a aratat 1116m dif de nivel la tura scurta (un Garmin Edge 800).

Un concurs foarte bine organizat si un traseu frumos cu mici exceptii (plasa aia rosie era amplasata foarte exact, am utilizat-o la maxim - foarte rezistenta!). Felicitari organizatorilor!

1. la a doua participare la brasov xcm, pot spune ca mi-a placut mai mult, mie mi s-a parut ca am avut mai mult curaj decat anul trecut, chiar daca am avut acelasi timp ca anul trecut :)))( doar ca anul asta traseul a fost foarte alunecos)

2. punctele de alimentare au fost ok, oamenii ok, traseul, inca il mai consider mai tehnic decat geiger!!

3. ceea ce m-a uimit a fost numarul mic de participanti, anul trecut terenul de sport fiind arhiplin de biciclete  si oameni :)

4. nota 10 pentru organizare!

5. asteptam pozele :)

6. asteptam detalii despre week endul de la paltinis!!!

7. referitor la altitudine - sporty pal(instalat pe blackberry 9860) imi spune TOTAL CLIMB 1299 metri!!

Salut, e prima participare la XCM, mi-a placut foarte mult traseul, tehnic si frumos. In plus, am avut ocazia sa trec prin partia Bradul pe timp de vara :D Multumiri organizatorilor si voluntarilor!

Legat de diferenta de nivel, Strava imi arata 1513m la traseul scurt. Cred ca depinde de dispozitiv/aplicatie. http://app.strava.com/activities/62254207

Mai jos e albumul de la XCM, cu cateva poze facute prin oras sambata.

https://www.facebook.com/igor.stirbu/media_set?set=a.10200799971775928.1073741839.1062213685&type=3