Rubyca

2013.06.23 - Brașov XCM - Triada MTB - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

As vrea sa semnalez atitudinea nepotrivita a unui concurent care a urlat la noi si a inceput sa injure sa-i facem loc fix cand eram pe o coborare periculoasa pe radacini. Probabil il recunoasteti: bluza portocalie TLD, casca Red Bull, bicla FS. Este cel care injura la finish nemultumit ca nu a terminat primul. 

Mi-as dori ca pe viitor astfel de badaranisme sa nu ramana nesanctionate.

Cum voiai sa castige daca nu i-ai facut loc!?

580139_590679254287125_1482099412_n.jpg

Trebuie să existe și câte-un valoros de ăsta, altfel nu ai de cine râde. 

• Upvote 1

Da stie cineva macar pe ce loc a iesit? De curiozitate...

112 la general, nr 264. Nu tocmai vărzet, dar nici material de UCI. Exemplu de coborâre corectă pe porțiunea aia.

=))  LOL, buna si elocvanta poza....

ii lasa pe cei din fata lui sa termine de coborat ca sa se poata da tare.

Daca nu o mai gasesti / recuperezi, da-mi un PM cu datele tale de contact sa-ti trimit eu o pompa. Am vreo 3 pe acasa si e pacat sa stea degeaba. E simpla, d-aia ieftina la 30 de lei, deci sa nu te astepti la prea multe. 

Salutari

Am lasat cuiva pe traseu o pompa, avea nevoie mare si l-am ajutat..nu mai stiu exact nr lui de concurs sau alte detalii, pentru ca eram prea stresat sa-mi gasesc bucatile din lant ce tocmai imi sarisera prin iarba :)

Daca e printre noi pe acest forum, sa-mi spuna doar daca mai am sanse sa o recuperez :) daca nu sa stiu sa-mi cumpar alta.

PS: era fix in zona ultimei urcari inainte de poienita unde se desparteau traseele pentru prima data (pe spinarea lunga)

Concursul asta m-a facut sa imi dau seama ca mai am mult de invatat. Am fost la ceva maratoane si as spune ca au fost cele mai grele coborari de pana acum, si din cate am inteles cele care au urmat erau si mai dificile.

Cineva a spus ca e chiar mai greu decat tura lunga de la Geiger. 

Nu , e mai grea decat tura de la geiger , aici pana pe ultima coborare , am coborat pe bicicleta iar la ultima coborare din postavarul am mers doar o ora pe jos . La geiger , pe coborarea din paltinis , am coborat pe langa bicla pana am ajuns jos :)) .

Tu pe coborari macar ai scuza , familie ... copii , eu maxim pot spune ca nu vreau sa imi rup echipamentul  .

O poza cu fata de pe Postavarul ??

Fata era excusiv pentru cei de la tura lunga :))

Efortul trebuie rasplatit intr-un fel...

• Upvote 1

am vazut ca in regulament era prevazut si traseu family? stie cineva daca s-a tinut si care a fost acest traseu?

Este prima mea participare la brasov xmc si pot spune k tura lunga mi s-a parut mai grea decat geiger ,probabil sunt urcarile mult mai abrubpte sau nu am fost  deloc pregatit.  In orice caz traseul a fost trasat destul de bine ,mi-a placut foarte mult organizarea  si a tinut si vremea cu noi si nu a plouat . Stie cineva cand apar pozele pe site? Parca s-au facut si ceva filmari, se vor posta si ele undeva ?

Am auzit k trebuia sa te inscrii si la tombola k sa poti  castiga ceva?  E adevarat? Credeam k daca te-ai inscris la maraton automat esti inscris si la tombola.Unde era posibila inscrierea si cum ? 

Doar pentru camera GoPro trebuia inscriere separata.

Eu tot astept poza cu fata de pe partie!!! [-O<

Foarte tare filmuletul! Pe langa muzica si montaj imi place si pozitia aparatului: la piept. Sunt curios cum l-ai prins :)

Felicitari ptr cursa. Si felicitari si ca ne-ai impartasit si noua o parte din trairile tale, ps: eu pe acolo m-am dat cu slickuri :) dar nu in regim de concurs :) frumos traseu si peisaj nu?

• Upvote 1