Rubyca

2013.05.01 - Criteriul Primăverii - Sibiu

Recommended Posts

Concursul de ciclism CRITERIUL  PRIMAVERII  – ediția  I, este o competiție sportivă de masă, organizată  de Consiliul Județean Sibiu  și Clubul Sportiv Pro Cycling în data de 1 mai 2013.

Competiția își propune să reunească la start circa 200 de participanți sibieni din toate categoriile socio-profesionale – elevi, muncitori, specialiști în diverse domenii,  intelectuali, etc., accentuând  rolul formativ și educativ al mișcării sportive de masă.

Competiția este una de ciclism rutier, care se desfășoară în condiții de trafic rutier normal pe un traseu în lungime de 21km. Deplasarea până la locul startului tehnic se face în pluton compact, însoțit de o mașină de circulație a I.P.J. Sibiu.

Înscrieri și informații pe site-ul http://www.bikeromania.ro/criteriul-primaverii/

• Upvote 2

Cred ca va iesi ceva frumos. Felicitari pentru intiativa.

Salut,

Inteleg ca acest concurs se adreseaza doar sibienilor? In caz ca vor sa participe si alti ciclisti din tara, neavind posibilitatea sa se inscrie prin e-mail sau on-line, se pot trezi ca nu mai sunt locuri in dimineata concursului?! [-O<

Nu există altă modalitate de înscriere în acest moment.

Pentru utilizatorii ciclism.ro care vor să se înscrie voi discuta cu organizatorul și vom găsi o modalitate de înscriere prin PM, urmând ca eu să mă ocup să aveți locul rezervat în ziua cursei.

Ideea este ca dacă un utilizator se înscrie, blochează un loc și nu apare la start ne certăm :)

• Upvote 2

Daca eu implinesc 18 ani in 30 Iunie 2013(nu inainte de concurs) concurez la categoria 14-18 ani?

După cum scrie la regulament, da: Masculin 14 – 18 ani (concurenții născuți între anii 1995 – 1999)

Referitor la persoanele din alte localități care vor să se înscrie.

Există doar modalitățile de pe site, cu înscrierea la magazinul Action Sport și la fața locului.

Deoarece nu există taxă de înscriere organizatorul vrea ca cei care sunt înscriși să și participe.

Pentru a veni în ajutorul celor care își doresc foarte mult să vină dar sunt din alte localități și nu au posibilitatea să se înscrie la magazinul Action Sport, voi face eu personal înscrierile.

Pentru a face acest lucru îi rog pe cei interesați să trimită un mesaj privat cu datele lor. 

Am o singură rugăminte, cei care îmi solicită să îi înscriu să fie 100% siguri că vin și participă, indiferent de vreme.

Mulțumesc.

Traseul va fi la fel ca pe bikeromania? Eu am auzit ca finishul va fi pe calea poplacii si nu pe pista de biciclete. Este adevarat?

Este adevărat. Pentru că se va desfășura și un cross startul va fi dat de la Hilton și sosirea va fi pe C. Poplăcii.

Inca ceva: in regulament scrie ca startul tehnic se da la ora 11, iar in program este trecut la ora 10. Care informatie este cea corecta?

• Upvote 1

Un eveniment foarte reusit, foarte bine organizat, lume multa si de toate varstele.

Felicitari organizatorilor si sa il repetati si in anii urmatori.

Felicitari !

• Upvote 1

Un eveniment frumos, sper un inceput pentru o viitoare clasica, de ce nu, poate, Sibiu - Jina.

Bafta in organizare.

• Upvote 1

Faina tura, felicitari organizatorilor.

Felicitari si multumiri organizatorilor! Doar o intrebare am, exista mai multe fotografii? Din zona finishului nu exista pe facebook fotografii cu primii sositi, doar persoanele mai intarziate au fotografii postate pe facebook....mersi ;)

Ioana, ca de obicei la inaltime, multumesc pentru poze.

Guest
This topic is now closed to further replies.