Sign in to follow this  
ciclism

Kreuziger surprinde în Amstel Gold Race

Recommended Posts

După ce s-a implicat activ în plutonul de urmărire al evadării zilei, Roman Kreuziger (Saxo-Tinkoff) a câştigat celebra clasică Amstel Gold Race, ajunsă anul acesta la ediţia cu numărul 48. Cu 7 kilometri înainte de final, cehul s-a decis să îşi încerce de unul singur şansa la victorie, atacându-se colegii de evadare. Atacul său a [...]

Citește articolul în întregime

Super cursa,un castigator surprinzator anul acesta.

Stie cineva ce a patit Sagan ? Nu cred ca a ajuns nici in primii 15

Gilbert a fost cel mai bun pe cauberg dar prea tarziu. Slaba munca echipelor din pluton, a castigat clasica un om de cg dintr-o evadare si un atac pe final.

Sagan a incheiat sezonul de primavara.

Gilbert a fost cel mai bun pe cauberg dar prea tarziu. Slaba munca echipelor din pluton, a castigat clasica un om de cg dintr-o evadare si un atac pe final. Sagan a incheiat sezonul de primavara.

Grait-a Velosoful.

Gilbert 1.27 pe Cauberg, al doilea timp din istorie, la diferenta de 2s fata de propriul sau record. Purito a cazut si are o contuzie puternica. 

La Sagan cred ca responsabilitatea o poarta staff-ul. Nu stiu ce naiba ... ba nu l-au lasat in unele curse, ba l-au lasat... acu' crampe... Pacat de talentul lui.

Chiar daca Gilbert a rupt din nou pe unul dintre dealurile sale preferate, era clar ca nu-l mai putea ajunge pe Kreuziger, mie mi-a parut un pic ridicola situatia (cred ca a devenit f usor de contracarat, mai ales cand finalul nu e in varf)... pana cand a reintrat in normal totul cu locul doi inpuscat de vesnic oportunistul Valverde.