Gerica

Specialized roubaix

Recommended Posts

Buna tuturor,

Am nevoie de ajutorul d-voastra. Am găsit o bicicleta specialized roubaix pro carbon mărimea 52. Eu sunt un tip de 1,92 cm la 11000 lei. Ce părere aveți. Merita investiția? Mărimea nu este ușor mică pt mine? Va multumesc anticipat pentru sfaturi

Aici gasesti un tabel ce detaliaza corespondenta dintre marimea cadrului si inaltimea biciclistului (scrie ca un cadru e 52 cm e pt un ciclist cu vreo 30 cm mai scund decat tine)

http://www.marosbike.ro/alegerea-marimii-bicicletei.htm

PS: Spui tu: ''Eu sunt un tip de 1,92 cm la 11000 lei.'' - initial am fost tentat sa calculez cat valoreaza milimetrul  :))

Ai dreptate gold special. Am greșit exprimarea. Sunt sigur ca ai priceput ce-am vrut sa spun.

Sigur ca am priceput...ziceam sa ne hlizim nitel !

Bine ai venit pe forum!

Cauta-ti o cursiera de 60-61 cm. Parerea mea!

Iar alti colegi mai experimentati sunt sigur ca te vor sfatui cum sa ai in vedere lungimea picioarelor, a trunchiului, stilul de pedalat, etc in alegerea geometriei ideale.

La banii pe care intentionezi sa ii investesti in bicicleta, e obligatoriu sa fie totul perfect!

Stai relax gold, știu de gluma, nu-i stres.

De trek domane 4.3 ce zici? Cam la aceeași bani. Din punctul tau de vedere merita investiția?

Aștept si părerea altor forumisti.

Merci anticipat

Aparent nu ai rabdare sa vina de la sine parerea altor forumisti. Ai considerat ca e bine sa-mi dai un PM si ma intrebi ce sa alegi intre X, Y si Z. Si dupa cum suna, mesajul asta e copy-paste si trimis la mai multi. Nu are nimic personal, nu ma intrebi pe mine pentru ca am una din bicicletele care te intereseaza, nimic. Asta se cheama SPAM. 

Si ca sa fie clar, am vazut topicul asta, l-am citit, dar nu stiu sau nu vreau sa-mi dau cu parerea.

Ca sa nu mai insir si eu vorbe, te rog sa mai citesti o data mesajul de la dr_p si sa consideri ca am rostit si eu acelasi lucru  :-W