Sign in to follow this  
wirespot

Importator Specialized?

Recommended Posts

Vreau să iau o bicicletă Hotrock 16 (de copii) dar nu prea o găsesc nicăieri la comercianţii români (am încercat Google, n-a ieşit nimic). Are cineva idee cine-s importatorii Specialized de la noi? Dacă nu găsesc o s-o comand de la nemţi sau de la englezi, dar am zis să acord o şansă şi alor noştri.

Importator Specialized in Romania nu exista, din cate stiu eu, si nici nu prea o sa fie unul pe viitor atata timp cat importatorul ungur "vegheaza" si peste piata romaneasca. Exista doar distribuitori, care isi iau biciclete de la cel numit mai devreme.

Vezi la Velopedia, daca tot vrei sa acorzi sanse ;)

Biciclete de copii, de calitate, mai poti gasi si la Felt: http://www.mosionroata.ro/Biciclete-Copii-Felt-Felt-Q24-2013/

Sau un mtb cu roata de 26" si marime S.

Mulţumesc tuturor. Fix pe site la Specialized nu mă gândisem să mă uit. O să iau legătura cu fiecare dintre distribuitori, în special cu cei din Bucureşti, să vedem. Nu e atât problemă de preţ, pentru că cel din magazinele noastre (950 RON) iese tot cât aş da pe ea luată de afară (200 EUR) plus transport (~20 EUR) -- dar ar fi ideală o probă pe viu.

Felt Base 16 pare şi ea foarte aproape de ce vreau, o să o iau în considerare. Pentru 26" mă tem că e un pic cam devreme pentru un copil de 4 ani. :)

Daca ai vrut Specialized pe 24 ma gandeam ca are in jur de 7 ani si astfel s-ar fi putut da pe un 26 cu top tube jos de tot. La 4 ani ii trebuie roata de 16 :)

Din cate stiu eu de anul asta cei de la Veloteca aduc Specialized la noi.

Ar fi frumos sa avem un importator roman de Specialized, dar cred ca tot de peste granita aduc si ei. Specialized nu se vinde asa oricum :) Pe langa stocuri de multe mii de euro si un magazin mare, trebuie sa ai si un spatiu exclusiv pt "troacele" si chestiile lor, sa nu care cumva sa le amesteci cu Cross-uri, Meride si alte alea ca nu e voie. Bravo lor ca au reusit sa indeplineasca cerintele.

Soața mea iubitoare îmi știe pasiunea care îngroapă banii familiei.. ;))

Și m-a anunțat că lângă noi tocma'  s-a dășchis un magazin dă bicle. 

Zic: hai să vedem pe ce mai tocăm banii. 

Iaca su'priză. 

Magazin cu speșiălaizd. Mult speșiălaizd.

Spațiu mare, fain organizat. Plăcut. 

Dar ce e interesant e că nu prea respectă ce zice lbzk (au și altele p-acolo - e adevărat că nu-s chiar amestecate)

Deja am 3 magazine în zona foarte apropiată (mers pe jos 5 min) + încă vreo 3-4 în "apropiere" ;))

Nu voi să fac reclamă gratuită, așa că pot da informații pe PM.