DorianSb

Vreau Bicicleta 29er si nu mă pot decide.

Recommended Posts

Este clar ca 26 nu vor disparea brusc si complet de pe piata, insa unii producatori consacrati, gen Scott, Giant etc vor renunta la ele in anii urmatori.

Urmeaza renuntarea ala 29 in favoarea lui 27.5 si cred ca nici acesta nu va fi la moda multa vreme, urmeaza sa ne spuna ca fat-bike-ul este solutia universala cat de curand ;). Reinventarea rotii este conceptul primar se pare.

Tot ceea ce am sustinut mai sus este din informatiile prezentate chiar de catre diversi producatori la targurile de profil din ultima perioada, din Germania si SUA. Nu scriu doar ca sa ma aflu in treaba si nici nu sunt partizanul infocat al vreunei dimensiuni sau alteia.

O vizita scurta pe site-urile celor de la Giant si Scott, ca tot le-am dat exemplu, pe modelele 2014, va fi suficienta sa imi sustina parerea.

Cu aceasta oportunitate imi exprim congratulatiile mele pentru determinarea cu care a fost folosit cuvantul focus in loc de concentrare sau chiar in loc de focalizare.

focalizare este cu totul altceva decat concentrare :) doar daca asta e un forum pentru camere foto :)

In rest, folosirea termenilor proveniti din alte limbi nu este o crima pentru limba romana. Sunt convins ca si tu folosesti cuvintele hobby, deraior, week-end, laptop etc.

focalizare este cu totul altceva decat concentrare :) doar daca asta e un forum pentru camere foto :)

In rest, folosirea termenilor proveniti din alte limbi nu este o crima pentru limba romana. Sunt convins ca si tu folosesti cuvintele hobby, deraior, week-end, laptop etc.

Da, dar numai cand nu au corespondent in limba romana (deraior - schimbator zic eu).