Rubyca

2013.07.07 - Surmont MTB Challenge - Azuga - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Felicitari organizatorilor pentru eveniment. In primul rand pentru organizare traseului de Family. In al doilea rand pentru pastele vegetariene :) . In al treilea rand pentru promovarea unei atitudini "eco". 

As spune ca fiecare eveniment de genul asta ar trebui sa aiba un traseu de Family. Din ce stiu eu, cel de la Azuga e cel mai greu traseu de Family.

Cu toate astea, am fost placut surprins sa vad copii de 6 ani care au urca pe bicicleta zone de traseu pe care multi adulti mergeau pe langa. 

• Upvote 1

Poze in special de la premiere - pe picasa https://picasaweb.google.com/103481498978040293448/SurmontMTBChallenge2013

sau pe FB: http://www.facebook.com/laurentiuvezentan/media_set?set=a.10201481629667682.1073741846.1384211347&type=1

A fost fain, vremea a tinut cu noi :), nu mi-am luat pe mine foita de ploaie ca n-a fost nevoie. N-a fost usor la tura lunga, pacat ca n-a fost si king of push-bike, ca acolo ma inscriam. Cand m-a intrebat doamna aceea daca ma inscriu m-am uitat cu atentie sa vad daca vorbeste serios... oricum m-a onorat intrebarea, probabil ca aratam destul de fresh... ca mai toata lumea.

Felicitari!

Am mai scris cate ceva si pe blog... http://www.unpicdetimpliber.ro/2013/07/bioeel-triathlon-challenge-lac-bezid-si-surmont-mtb-challenge-azuga.html

• Upvote 1

Rugaminte: zip-ul meu a expirat si nu ma indur momentan sa cumpar o noua licenta,clasamentele sunt pe situl organizatorului in format zip. Este posibil ca Ovidiu sa le puna si aici,in format pdf cum facea deobicei? Multumesc !

Descarca WinRar, e gratis si nu expira licenta (freeware).

IzArc e tot gratis și parcă ceva mai performant decât 7-Zip.

rezultatele-s de multa vreme in format pdf pe site-ul organizatorului. dar unde-s pozele facute de ciclism.ro?

OFFTOPIC: daca folosesti orice alt sistem de operare mai nou ca windows 3.11 :P, poti deschide direct arhivele zip. e prima data cand aud ca cineva a cumparat licenta winzip.

rezultatele-s de multa vreme in format pdf pe site-ul organizatorului. dar unde-s pozele facute de ciclism.ro?

OFFTOPIC: daca folosesti orice alt sistem de operare mai nou ca windows 3.11 :P, poti deschide direct arhivele zip. e prima data cand aud ca cineva a cumparat licenta winzip.

Multumesc! initial au fost puse in zip,de aici si rugamintea mea.

Se lauda nenea fotograf de nunti cu 3000 de poze , nu am vazut mai mult de 200 din care majoritatea au fost de la premiere..

• Upvote 1

3000 de poze nu se sorteaza singure. Ai rabdare ca omul probabil a fost acolo din pasiune si in timpul lui liber.

• Upvote 2

Salutare la toata lumea.

Ma mir ca topicul are doar 2 pagini si sper ca lumea sa mai citeasca ce se mai posteaza pe aici mai ales ca vin cu o surpriza. Eu sunt fotograful cu pelerina de pe traseu, de la coborarea pe radacini.

M-am innoroit si eu putin si din pacate nu stiam (nu mai comentez in plus...) de scurtarea traseului mediu si l-am scurtat si eu mai mult finalizand cu udare de galosi in Azuga si deci cam incheierea planului initial mai ambitios de fotografiat.

Azuga ramane unul dintre favoritele mele si sincer, la cat a plouat (eu am venit de vineri seara) traseul a fost in stare f. buna. Oricum solul montan nu se compara cu cel de la Medias de ex. Ploaia insa m-a impiedicat sa plec pe traseu la ora planificata si deci primilor concurenti le-am facut doar cu mana pentru ca m-au prins din urma imediat dupa PA1.

Imaginile redimensionate la puteti dowloada urmand linkul de mai jos:
http://we.tl/BhO5os6gy4

• Upvote 1

Cu placere baieti. Si eu m-am distrat pe radacini si nu numai, practic am facut putin mai mult decat traseul mic. Anul acesta am participat ca foto la maraton, la anul sper sa fiu recuperat 100% si sa particip la pedala norma intreaga, si sa fie si soare ;)

Poze de la ciclism.ro sunt? :D

Multumim Vyk!

Cine mai stie link-uri care nu au fost postate aici, sa o faca va rog :D

Salutare,

Vyc, linkul nu mai e valabil...e posibil sa mai postezi inca o data? Merci :-)

Salutare, linlkul era de pe wetransfer unde imaginile sunt postate pentru 2 saptamani apoi sunt sterse automat. La ce traseu ai fost - am doar cu cei de la mediu si ultima jumatate de temerari de la lung.

Multumim Ioana pt poze. Geniale ca de obicei!

Mai era o tipa prin zona startului care facea poze. La un momentdat cand incepuse ploaia facea poze din masina..cunoaste cineva?

Mi am adus aminte ca am avut si eu o nemultumire la Azuga...Cum,ma, oameni buni,sa nu gasesti o bere la finish? A trebuit sa bat drumul pina la "boticurile", celebre deja,dar cam departe situate fata de zona start/finish. Stiu,nemultumirea mea n are nicio legatura cu sportul,dar in acelasi timp sint multi care ma inteleg ;)

• Upvote 2

Guest
This topic is now closed to further replies.