h3x0r

UCI Mountain Bike World Cup - XCO

Recommended Posts

Dap, sigur, o poti vedea linistit dupa. <):)  Pai inseamna ca toate cursele din Europa sunt la aceeasi ora, cum e si Albstadt, cum e si la Move Nesto. 13:48 CET.

Vă uitaţi la fete?

Ce înseamnă totuşi un baieu: mergi 2 km până la zona tehnică cu pană, fără prea mult stres.

Mama ce a recuperat Absalon.....

pacat de Kulhavy ca e la el acasa si pierde teren

Mama ce a recuperat Absalon.....

pacat de Kulhavy ca e la el acasa si pierde teren

Acum a mai și căzut destul de rău, s-a cam terminat cursa pentru el..

Ma gandeam asa....Absalon e pe mare val..vrea- sa-l rupa pe genunchi pe Shurter....si imi doresc asta, e atat de exact si constant ca si performance Shurter...aproape ca si Shumacher la formula 1.

Pacat de Kulhavy, e greu pentru moral sa cazi in fata fanilor tai, cand acum 2 ani erai marele castigator, si anul trecut campion olimpic.

Go Absalon!

Frumoasa etapa, frumos traseu si a fost si soare si ploaie asa ca sa se chinuie in plus pe final....M-a mirat faza aia cu Kulhavy in care spunea ca are 2 biciclete pregatite, una de uscat si alta de teren umed si diferenta de inclinatie negativa a pipei in functie de teren....eu ma gandeam mai mult la cauciucuri si rapoarte decat la pipa...

In weekend participare romaneasca din nou in World Cup : Tudor Oprea si Lucian Logigan la Val di Sole. Multa bafta!

Nu era Cleppe in fata (sau in spate) :)

Lasand gluma la o parte, m-am uitat un pic pe filmare si traseul este foarte greu. Nu stiu cati dintre noi ar putea scoate o medie de peste 10.....

• Upvote 1

bine, eu nu am pretentii sa scot peste 10. totusi te duci la world cup.

Nu era Cleppe in fata (sau in spate) :)

Lasand gluma la o parte, m-am uitat un pic pe filmare si traseul este foarte greu. Nu stiu cati dintre noi ar putea scoate o medie de peste 10.....

Ba stii: nimeni :)

Daca ei au avut medie mai mica de 10, cum ziceti, mie imi e clar ca niciun alt bagator de seama (astia suntem noi) nu ar fi scos mai bine.

• Upvote 2

Balanesc poate. fara bicla :))) 

• Upvote 1

Daca ati ajuns sa-l comparati pe Tudi cu noi, bagatorii de seama, e cam trist (pentru el).

-3ture inseamna ca Schurter a mers aproape de 2x mai repede ca el.

Se pot obtine cumva timpii intermediari?

hai sa cerem aici rezultatele intermediare. Poate se sesizeaza organizatorii. 

Asadar, Ovidiu, pui si tu rezultatele intermediare mai repede? si o boxa mai pe la mijloc asa. Si pastele mai spre final! Ca ma grabesc! 

Meh baieti... aici poze de la concurs, pareri despre pro's, iar faptul ca ai nostri au fost acolo e  un fapt de laudat, nu subiect de discutat timpi.Nu ne face cinste sa lungim vorba..

Niste poze faine cu Absalon:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.574373415919141.1073741836.442638932425924&type=1

Articolul lui Kulhavy:

http://jaroslavkulhavy.cz/en/jaro-finished-third-in-wc-val-di-sole/

e genial Nino asta, cum a revenit si cu ce usurinta isi lasa in spate adversarul pe coborari sau single-track....campion adevarat.

sunt curios cum e cu controalele anti-dopping la astia ca la Turul Frantei toata lumea a sarit in sus cand un rutier parea cu o clasa peste altii....oare aici cum e? nu zic asta ca sa spun ca e dopat sau ceva ci eram doar curios cat de stricte sunt controalele.

Nu stiu dar oricum, Absalon din spate sa ajunga pe 8 iar Nino la fel cu problema tehnica, sa urce sus...

Cei de valoare nu erau in fata, de aceea a reusit Nino asa usor.

Fontana, Fumic accidentat, Kulhavy cu probleme, Absalon cu zana maseluta Shimano dupa el,Hermida la fel nu mai asa de in forma. Chaos peste tot.

SPer sa-si revina Kulhavy.

Mie mi se pare ca singuru care ii poate pune probleme lui Nino anu asta e Absalon, doar ca in cazul lui e prea mult ghinion. Era detasat la Albstadt cand problema mecanica, ieri o serie de probleme mecanice din nou. Cannondale boys sunt simpatici,capabil de clasari decente, relativ constanti dar cam atat.

Altfel de remarcat faptul ca Ondrej Cink a mers pe full si ca merge mult mai bine ca mai-titratul sau conational. Pacat ca s-a innecat la mal.

Nino, ce sa mai zici, senzational, si el cu pana, mi-a dat impresia ca nu s-a stresat, probabil si daca intra cu deficit de 1 minut in ultimul tur tot gasea resurse sa castige. Totusi mi-a placut mai mult cursa de recuperare a lui Absalon si evolutia lui Cink, victoriile lui Nino sunt la fel de previzibile ca dominatia lui Gwin din anii precedenti de la downhill.