Recommended Posts

Salutari tuturor. Am decis sa-mi cumpar un MTB si m-am oprit la aceste 2 biciclete.

http://www.निषिद्ध/bulls-copperhead-3-impecabil-9551610.html

http://www.निषिद्ध/bicicleta-mtb-bulls-bushmaster-2-10449402.html

Diferentele dintre aceste biciclete sunt oarecum mici. Am vb cu ambii proprietari si trebuie sa le dau un raspuns maine-poimaine.
As alege bicicleta Bulls Copperhead 3 pt ca este mai noua(practic este ca noua), are un cadru ff bun pt XC(este folosit si pe bicicletele de competitie), are furca Rock Shox Reba Sl Dual Air, are roti Mavic cu butuci Shimano Deore XT si are frane Fomula RX.
As alege bicicleta Bulls Bushmaster 2 pt ca este mai ieftina(negociat la 2000 lei vs 2800lei), are furca Rock Shox Reba asemanatoare cu prima bicicleta si e full Shimano Deore XT.

Daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi si sugestii obiective sa fac cea mai buna alegere va raman indatorat.

Bushmaster mi se pare mai buna si mai ieftina .

Evident , e ceva mai folosita decat copperhead .

La copperhead iti spun din experienta ca alea nu sunt jante de mountain bike , o sa centrezi la ele de iti vine rau .

Tu ce inaltime ai ?

Am aprox. 1.64m si de acea am nevoie de un cadru de 16". Furcile Rock Shox Reba par identice.Oare sunt diferite? cea de pe copperhead e SL si are maneta de lockout pe cand cea de pe bushmaster e fara lochout pe ghidon.

Si bushmaster are lockout , se vede in poza cu bicicleta completa , pe ghidon in partea dreapta .

La reba nu prea conteaza anul , nu au schimbat decat stickerele ( doar la modelele 2013 au facut o schimbare , faptul ca sunt single air ) .

Ambele-s bine echipate, iar preturile mi se par corecte pentru amandoua. Alege functie de buget.

PS: la cea mai veche e ceva curios la transmisie totusi. Declara 10V, timp in care deraioru' de pinioane (cat vad in poze) e de 9, maneta de foi e de 9... Iar pressfit la o bicla atat de veche nu stiu daca exista (sa nu fie ras filetul in cadru).