Vlad-Lese

XC Hardtail 1100-1400 lei

Recommended Posts

Du-te si cumpara acel KTM, nu-l lasa altuia.

stima,

Radu

da, problema este ca spune ca este o zgarietura pe cadrusi nu stiu ce sa cred... daca e doar zgarietura sau e fisura...

Adevarat, pe margine pare a fi o fisura.

Ia KTM-ul, cu fisura cu tot.

Prima data cand imi pare rau ca am imbunatatit bicicleta mea :(

Cumpara ktm-ul , afacere buna la banii aia !

Zgarietura nu e aflata intr-o zona de stres , eu cred ca nu o sa ai probleme .

Oricum bicicleta valoreaza 250 euro fara cadru .

da, problema este ca spune ca este o zgarietura pe cadrusi nu stiu ce sa cred... daca e doar zgarietura sau e fisura...

Posibil sa fie de la manetele de frana care ating cadrul daca rotesti ghidonul cu 90 de grade. 

Asta nu-ti este buna? - Link

Cauta si noua pentru ca de cele mai multe ori diferenta de pret intre una SH si noua, este mica si ce am vazut aici in topicul tau, cam vechituri si uzate bine!

Pentru inceput ti-ar fi buna una cu V-Brake. Peste 1-2 ani poti sa treci la alta bicicleta cu frane pe disc hidraulice, tot noua bineinteles.

La un SH ai sanse (foarte mari) sa ti se strice una alta si la final cand tragi linie ajungi la un pret mult mai mare decat una noua!

Aia nu are furca de MTB ca lumea. Suntour generatia M sunt in cel mai bun caz furci de MTB de copii (sau fete usoare) ori trekking. Nu e bine, pentru 1350 de lei. 

Pai din cate am inteles, Vlad-Lese va utiliza bicicleta in cele mai simple conditii. Nu va merge la concursuri XC sau prin munti in fiecare zi. Si fiind bicicleta noua are garantie 2 ani, deci no stress, parerea mea.

Oricum decizia e a lui, noi doar am punctat/ajutat cu ceva :)

Nici o problema, doar ca poate sa capete ceva mai bun pentru banii respectivi :). Iar daca ia ceva sh, cum vad ca se orienteaza si el, poate sa iasa chiar si mai bine.

Nu imi vine sa cred... bicicleta ktm s-a vandut in 8 ore de la postarea anuntului... am ratat-o si pe aia... 

Si legat de conditiile in care voi folosi bicicleta, nu sunt chiar cele mai simple, adica da in principal o voi folosi pe sosea dar in iasi sunt multe trasee prin padure de coborare, unele de motociclete care solicita bicicleta si vreau sa pot sa merg si pe alea :)... 

Pai, i-ai facut si tu ceva publicitate. Citeste multa lume forumu'......

:)) m-am gandit si eu la asta da na ce sa fac daca nu ma pricep

ee ma rog eu astazi mi-am vandut bicicleta si pana sambata duminica ar cam trebui sa imi iau alta. am mai gasit si

http://www.निषिद्ध/biciclete/mountain-bike/v-s-cannondale-f5-pret-redus-a128058491 - echiparea pare ok la pretu asta

http://www.निषिद्ध/bicicleta-mountain-bike-avalon-xt-10062835.html - nu stiu prea multe despre ea dar pare ok

(gata am modificat ms ca mi-ai spus)

Nu-i rea, dar exista niste inadvertente in anunt - intai scrie ca are 24 viteze (deci 3x8) - ceea ce la banii astia pare credibil, dar la manete scrie apoi 

Shimano Deore SL-M591 Rapidfire-Plus, 10-viteze

Pe urma zice ca are bicicleta 12 kg - ma cam indoiesc, dar cred ca e buna chiar si la 14 kg.

eu cred ca singura chestie e ca shifterul de pe ghidon permite pana la 10 viteze

am gasit o bicicleta k2 cu schimbatoare fata spate deore xt, 13 kg Coarne, pipa RITCHEY  Frane pe VibraKe AVID 27 viteze nu mai dau linkul, am impresia ca e un k2 zed 4.0 la 1050 lei merita?[ nu mai dau linkul :))]

am gasit o bicicleta interesanta, aparent e un ktm modificat, are fata spate deore lx  jante duble Mavic , butuci Shimano Paramax auciucuri Richley, 24 de viteze, 11kg masura M costa 850 lei si singura problema pare a fi marimea, nu stiu de ce dar mi se pare foarte mare, uitati o poza

mtb-bicicleta-ktm-biciclete.jpg ceparere aveti??

Chiar ESTE mare. Cadrul ala e minim 21". Tie iti trebuie un 18". 

deci intre rockrider si cannondale voi ce ati alege?

cannondale

Suna bine k2 ala , ai si poze ?

gata baietii multumesc tuturor, chiar mi-ati fost de ajutor, am comandat bicicleta asta http://www.निषिद्ध/bicileta-k2-mountain-bike-shimano-deore-xt-10905269.html

am dat 1000 lei pe ea, ajunge maine dimineata sper sa merite banii, va spun cum e dupa ce o incerc la o tura prin bucium :)

Frumoasa bicicleta, la 1000 ron super achizitie, nu imi dau seama ce furca are, dar vei vedea cand ajunge. Sa o folosesti mult si bine

Mie mi se pare de minim 20 inchi cadrul ala.  Inca-i ok la 1.80, te vei descurca.

Pipa de ghidon e imensa, probabil ca vei fi nevoit s-o schimbi.

Sa ne spui cum ti se potriveste, cum stai pe ea.

Furca e Manitou Axel.