Sign in to follow this  
bogdan1981

sfat achizitionare spedometru pentru mbk rockrider 5.1

Recommended Posts

Va rog frumos sa imi da-ti cateva sfaturi sau exemple de spedometre cat de cat bune,ma refer la ,km parcursi chiar daca I-l inchid viteza,calorii etc,am cumparat un rockrider de la decathlon si nu prea stiu foarte multe despre accesorii daca imi puteti spune ce fel de accesorii mai pot pune pe ea ex.antifurt etc

Vezi si tu pe aici, ce a zis lumea: http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/13354-ce-ciclocomputer-sa-mi-iau/

Daca tot ti-ai luat bicicleta din Decathlon, de ce nu ai intrebat acolo despre accesorii?

Accesorii iti pui pe bicicleta doar daca simti nevoia de asa ceva. Ii pui aripi daca stii ca o sa mergi prin sau dupa ploaie, antifurt daca stii ca o vei lasa legata, borseta daca vrei sa pui ceva in ea, bidon si suport de bidon daca vrei sa bei apa in timp ce te dai, GPS daca vrei sa-ti inregistrezi traseele, lumini daca vei merge cu ea si prin trafic s.a.m.d.

N-are rost sa-ti pui pe bicicleta toate accesoriile posibile, iar apoi sa le dai jos pt ca nu-ti folosesc.

In prima faza ia-ti tie casca si ei o camera de rezerva si doua leviere.

Speedmeter / vitezometru. E de preferat wireless. Sigma Sport, CatEye, etc...

eu am luat de acum vreun an din decathlon un vitezometru wireless, a fost in jur de 100 ron, foarte multumit de el, si fara erori de la interferente, nici macar o eroare in 2000 km. (de cand il am) bateriile inca sunt cele originale,