Rubyca

2013.09.07 - Triathlon Challenge - Mamaia - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Triathlon Challenge a ajuns anul acesta la cea de a V-a ediție si va avea loc în Mamaia în 7 septembrie 2013.

Înot, ciclism și alergare – sunt cele 3 sporturi la care vă invităm să vă testați puterile, îndemânarea și limitele, încărcându-vă totodată cu o doza de voie bună și mișcare în aer liber. Este o competiție sportivă de masă, o întrecere la care poate participa orice persoană: copii, tineri, veterani, oameni cu job și responsabilități, mici și mari întreprinzători/manageri, bloggeri, sportivi, iubitori ai sportului și ai mișcării.

Am păstrat și anul acesta proba supersprint pentru începători. Astfel, evenimentul este ideal pentru primul triatlon.

Probe individuale

Proba supersprint – 400m înot + 10 km ciclism + 2.5 km alergare

Proba sprint- 750m înot + 20 km ciclism + 5 km alergare

Proba olimpică – 1500m înot + 40 km ciclism + 10 km alergare

Probe de echipă - o echipă este formată din 2 sau 3 persoane; o persoană care participă la proba individuală poate fi și parte dintr-o ștafetă (la înot sau înot + ciclism)

Ștafetă sprint – 750m înot + 20 km ciclism + 5 km alergare

Ștafetă olimpică – 1500m înot + 40 km ciclism + 10 km alergare

Company TriChallenge – primul triatlon din România dedicat exclusiv companiilor

Sensul acestui gen de eveniment pentru o companie este de a crea relații interumane într-un alt mediu decât cel din birou și de a suda echipe care să lucreze împreună pentru un obiectiv comun.

Acest concurs este accesibil tuturor persoanelor care fac parte dintr-o companie, instituție, ONG, indiferent de gradul de pregătire sportivă. El este recomandat atât pentru primul triatlon (prin componența supersprint și de ștafetă sprint), dar și pentru cei mai competitivi (proba sprint).

La sfârşit vom recompensa efortul vostru cu medalii, premii din belşug, o petrecere surpriză şi multă, multă voie bună.

Informații și înscrieri pe www.trichallenge.ro sau pe pagina de Facebook.

Din niste surse sigure dar secrete am aflat ca finisherii vor avea parte de niste medalii tare reusite...

A FOST PERFECT!!! DE DEPARTE CEL MAI BINE ORGANIZAT CONCURS LA CARE AM PARTICIPAT!!!

eu astept tot ce e legat de filmari si fotografii :)

Sper ca v-au placut magnetii printati cu voi in momentul trecerii pe sub poarta de finish! :) 

• Upvote 1

Dupa Izvorani in Martie nu ma puteam astepta la altceva. Foarte bine organizat in comparatie cu celelalte competitii de triathlon de pe la noi. Se vede ca au ceva experienta plus.

Au dat un mic kix cu sistemul de cronometrare, dar l-au remediat destul de repede. Sper ca in viitorul apropiat sa obtina si licenta de Ironman 70.3, caci niste trasee se pot gasi oarecum tot pe acolo. 

Din nefericire nu au putut fi evitate complet incidentele, fauna (mai mult sau mai putin locala) ne trezeste la realitate si ne arata in ce tara traim. Oarecum o vad si ca pe o greseala organizatorica, de comunicare catre hotelurile/pensiunile de pe partea lacului, insa e bine ca pana la urma doar s-au spart niste furci si nu s-au rupt oase.

Sper ca v-au placut magnetii printati cu voi in momentul trecerii pe sub poarta de finish! :)

pe mine nu ma aveam pe frigider pana acum...acum sunt :))

singura mea problema cu concursul a fost ca l-au facut greu. Eu m-am dus crezand ca triatlonul e ceva cu 3 tipuri de alcool, cand colo ma trezesc in apa ca tre sa inot dupa care sa iau bicicleta sa ma duc sa alerg. Pai treaba e asta?

Faza cu magnetul mi-a placut maxim si medalia este serioasa. Misogina, dar misto.

Sper la urmatorul sa ma prezint ceva mai in forma

A fost un concurs foarte bine organizat. Eu am participat la proba olimpică, cea mai grea dintre probele triatlonului. M-am dus neantrenat, dar până la urmă, după eforturi serioase, am termiant cu bine. Povestea mea poate fi citită aici: link şters

Deoarece forumul se doreşte un loc de discuţii şi nu o colecţie de link-uri către bloguri, impresiile vor fi postate direct aici sau nu există.

Mulţumiri

Edited by MLADEN

Aşa da poveste... :))

Bine măcar că n-a fost circ, ci... de circ