Rubyca

2013.08.03 - Zimbraria Neagră XC - Bucșani

Recommended Posts

Cursa Zimbraria Neagra XC este o competiție Mountain Bike Cross Country în pădurea din jurul Zimbrăriei Negre de lângă localitatea Bucșani, Dâmbovița, aflata anul acesta la cea de-a doua ediție. Zimbraria Neagră XC 2013 va avea loc în data de 3 august.

Cursa Zimbraria Neagra XC se adresează tuturor amatorilor de mișcare în natura, traseele fiind de dificultate redusă, ele parcurgând drumuri forestiere, poteci prin pădure sau pe liziera pădurii.

Startul la înscrieri a fost dat pe site-ul concursului.

Nu e lung ... e doar lat.

• Upvote 2

www.bikemap.net/en/route/1682523-zimbraria-neagra-xc-2012/#gsc.tab=0

linkul cu harta de pe bikemap. Trebuia cautat prin sursele paginii ca nu aparea pe site intr-adevar.

Pentru doritori:

http://znxc13.sportulpentrutine.ro/tura-recunoastere/

Sambata 27 Iulie vom face o tura de recunoastere a traseului, daca vor fi minim 10 inscrieri.

In aceasta tura vom parcurge Traseul Zimbrilor.

Tura de recunoastere se adreseaza celor care au mai participat la curse de MTB pentru ca nu vom asigura asistenta medicala si tehnica asa cum va fi la cursa din 3 august.

Intalnirea va fi la ora 09:30 in Bucsani la Ocolul Silvic. Plecarea pe traseu va fi la ora 10:00 si se va termina in jur de ora 14:00.

Ritmul va fi mediu spre scazut.

Traseul nu este inca marcat, deci vom face cateva pauza de regrupare.

Participarea este gratuita!

- See more at: http://znxc13.sportulpentrutine.ro/tura-recunoastere/#sthash.lfuwrDGi.dpuf

Bafta! Din pacate la recunoastere nu pot ajunge, dar ne vedem la start!  :bici-3:

Am si eu o intrebare pentru organizatori, nu am gasit nici un numar de telefon de contact ca sunam direct.

Nepotul meu are 9 ani (copilul sorei) si este pasionat de MTB. Parintii sunt paraleli cu acest sport. Pot participa impreuna cu el la categoria Family ? Pentru mine este singura modalitate de a-l incuraja in momentul de fata. Parintii vor fi de fata si vor semna declaratia pe proprie raspundere pentru acest lucru.

Ms.

Te asteptam Vio cu placere. O saptamana excelenta!!!

Nu e lung ... e doar lat.

...dar ca sageata de bogat...

NU UITATI!!!

Data limita de inscriere este 31 IULIE 2013.

Numarul maxim de participanti pentru acesta editie este limitat la 500.

Am 2 locuri disponibile in masina si 2 locuri pt biciclete pe suportul de hayon.

Plecarea pe la 7:30

Are cineva, din Bucuresti, un loc pt mine si bicicleta in mașina? A intervenit ceva si nu mai am mașina disponibilă. Eventual pot aduce suportul de haion.

Te pot lua eu.Am suport liber pt bicicleta.0722504553.Plec la 7 din spatele muzeului Antipa.

Te asteptam Vio cu placere. O saptamana excelenta!!!

Multumesc, nepotul cred ca nu va dormi la noapte cu gandul la acest concurs.

Ne-a placut foarte mult la Bucsani, atat mie cat si fetitei. Organizare f buna, oameni pasionati, traseu frumos, puncte de alimentare ok, premii multe pentru copii si multi oameni care sa-i incurajeze pe margine si pe traseu.

A fost prima competitie la care a participat fiica-mea si cred ca prima intrebare pe care a pus-o dupa ce am terminat (si pune muuuulte intrebari) a fost cand mergem la urmatoarea.

si am o intrebare - pe site traseul apare ca are 15.6 km. 

track-ul meu pe endomondo are 18.6km. Imi poate confirma cineva cati km a avut de fapt traseul family? Multumesc

Oare cati ani vor trece prin competitiile de ciclism din Romania prin care organizatorii sa invete ca la punctele de separare a traseelor, mai ales in coborare, unde se poate prinde o viteza mare si concurentii sunt atenti la ce este pe jos trebuie postat un om si nu afise in copaci la 2 metrii inaltime ?

si am o intrebare - pe site traseul apare ca are 15.6 km. 

track-ul meu pe endomondo are 18.6km. Imi poate confirma cineva cati km a avut de fapt traseul family? Multumesc

18.7 am avut pe ciclocomputer
  • Upvote 1

Concursul bine organizat dealtfel, usor, f ok si pt tura family. La finish nimic de reprosat, pachetul de concurs ok din punctul meu de vedere. Ar fi de mentionat roiul de viespi, sau ce erau alea, intr-o scorbura dintr-un copac, pe traseu imediat dupa intrarea in padure. Nu cred ca organizatorii au stiut de el, dar au fost f multi concurenti intepati. Eu am ajuns in dreptul acestui roi impreuna cu un grup de parinti si copii, a fost un haos total in care scapa cine putea.

• Upvote 1

Daaaa.... viespile alea.... inca ma mai jeneaza intepatura, nasol cand intra pe sub tricou. Ne luau pe rand, unul cate unul, din grupul meu nu a scapat nimeni neintepat. Si nu iroseau resurse, cate una bucata viespe ataca una bucata rider, foarte eficient. :)

Guest
This topic is now closed to further replies.