Sign in to follow this  
ovidiu

2013.07.13 - Saint Ana Lake Exterra Triathlon

Recommended Posts

"Saint Ana Lake Exterra Triathlon" va avea loc pe data de 13 iulie 2013, în staţiunea Băile Tuşnad, respectiv la Lacul Sfânta Ana.

Din 2011 la acest eveniment se organizează gratuit și triatlonul pentru copii, tocmai pentru organizatorii își doresc ca și cei mici să fie atrași către una dintre marile bucurii și satisfacții ale vieții: o viață sănătoasă, în mișcare. 
În 2013 organizatorii vor să facă o bucurie și mămicilor sau viitoarelor mămici, fără de care nu ne putem imagina vreun concurs.  Ca urmare, dragi sportive și triatloniste, prietene, mămici, soții, fiice, la ediția din acest an a Saint Ana Lake Exterra Triathlon beneficiați de o reducere de 75% la taxa de participare (adică taxa de înscriere va fi doar 20 RON).

Program:

Vineri, 12 IULIE 
-  Sosire în Băile Tușnad , check in la pensiuni 
-  Ora 19.00 preluare kit de participare la Hotel Fortuna Băile Tușnad

Sambata, 13 IULIE
- Ora 07.00 -09.00 Inscriere si ridicare kit de participare, Lacul Sfânta Ana
- Ora 09.00 Start pentru copii
- Ora 10.00 cheking in zona de tranzitie/sedinta technica 
- Ora 11.00  START
- Ora 18.00 festivitatea de premiere la Lacul Sf. Ana (se asteapta ultimul concurent).
- Ora 20.00 party time.

Duminica, 14 iulie
- Timp liber,excursie,baie..

Alergatorii nu vorbesc, triatlonistii nu vorbesc, MTB-istii ... Cate ceva am scris si eu, mai important e ca sunt poze pe picasa si FB dar mai mult de la minitriatlon copii. Frumoasa atmosfera si zona, sper sa pot sta mai mult cand mai vin. Felicitari organizatorilor!

http://www.unpicdetimpliber.ro/2013/07/saint-ana-lake-exterra-triathlon-si-etapa-a-ii-a-clujul-pedaleaza.html

M-am simtit excelent la acest concurs... bravo organizatorilor, concurentilor!