Rubyca

2013.07.20-21 - Păltiniș Stage Race - Triada MTB - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Tehnicitatea.:)

Stie cineva daca este marcat partial traseul XCO Amatori? Daca tot vin in weekend la KOM si intalnire vreau sa dau si niste ture pe traseu duminica :)

Deci pana la urma XCP-ul de duminica are 29km cu 1130m ascensiune. Parca e ceva mai bine decat 40 cu 1800  :P

Traseele de XCO vor fi complet marcate joi 18 iulie.
Pana atunci insa in zilele de 13 (dupa sosirea Turului Sibiului), 16, 17 iulie, membrii ai Ideal Geiger Team vor fi pe trasee pentru amenajari si va pot ghida. 

Va rugam sa ne contactati pentru a va comunica orele intre care gasiti pe cineva. 

Puteti sa explicati (pentru organizatori) care e diferenta intre cei inscrisi la Traseul Lung vs Traseul Scurt? E vorba de etapa de la Paltinis. O sa fie vreun punct de alimentare pentru XCP? Mersi fain!

Puteti sa explicati (pentru organizatori) care e diferenta intre cei inscrisi la Traseul Lung vs Traseul Scurt? E vorba de etapa de la Paltinis. O sa fie vreun punct de alimentare pentru XCP? Mersi fain!

"Nu vom avea așadar un Traseul Lung și un Traseu Scurt. Deși acest lucru apare în formularul de înscriere este doar o eroare de programare a acestuia pentru care ne cerem scuze."

Este cineva din sibiu care are un loc in plus pt o bicicleta si merge sambata la paltinis? Daca este cineva  va rog scrieti aici pe site. Multumesc

Sa inteleg ca cei ce s-au inscris la "traseul lung" o sa faca acelasi traseu cu cei inscrisi la "traseul scurt" adica "XCO amatori" + XCP iar "XCO elite" va fi facut doar de cei inscris la categoria ELITE ?

Nu de alta dar sa stiu daca la ce sa ma astept de la XCO?

din cate stiu eu,pe traseul de xco elite se vor da doar cei legitimati(elite) iar pe cel de amatori restul concurentiilor. a doua zi xcp toata lumea acelasi tarseu

Din ce vad pe bikeromania concursul de XCO va fi tot una si cu campionatul national de CC unde spune clar ca traseul ELITE este doar pentru legitimati...

Din program si traseu rezulta ca este acelasi concurs.....

O intrebare pentru organizatori: avem unde sa ne servisam bicicletele in caz de probleme tehnice aparute dupa XCO? Ne puteti recomanda un magazin deschis sambata in Sibiu?

Hă ,hă  ,hă ... :) Piticu' vrea oferte bre ,nu dinalea ptr tot poporul. Adica mai ieftinache   ptr tot ciclistul.

Am vrut sa vin de luni si cautam ceva ieftin ca atatea zile sa stau acolo trebuia sa fac credit la banca dar nu am mai plecat de azi din cauza ca m-am incurcat cu unL.b.g.iu.

Mai are cineva un loc liber pentru un prieten care vrea sa vina si el? De vineri dupa ora 16 sau de sambata dimineata. Multumesc !

Este cineva din sibiu care are un loc in plus pt o bicicleta si merge sambata la paltinis? Daca este cineva  va rog scrieti aici pe site. Multumesc

mai incerc poate imi raspunde cineva.

exista probabilitatea sa vin din constanta cu masina, ceea ce inseamna inca 3 locuri libere...de pe drum as mai putea aduna pe cineva(dar trebuie sa aiba suport de bicicleta)!!! plecarea mea probabil o sa fie pe seara..astazi...

va tin la curent 

pleaca cineva din Brasov Duminica dimineata si mai are un loc in masina?

in principiu detest vaicareala pe forum, dar ma intreb daca o fi normal sa ai coloana de masini parcate in stanga la start. rezultatul: janta fata praf, casca sparta, cursa de 10 secunde.

tot in aceeasi ordine de idei ma intreb daca pe doamna/domnisoara de la finis o durea mana sa imi treaca si mie timpul dupa ce am alergat traseul azi traseul de la XCP.

in rest toate bune si frumoase, sper sa termin geigerul.

cu siguranta mi se va demonstra ca nu am  dreptate.

• Upvote 4

in principiu detest vaicareala pe forum, dar ma intreb daca o fi normal sa ai coloana de masini parcate in stanga la start. rezultatul: janta fata praf, casca sparta, cursa de 10 secunde.

tot in aceeasi ordine de idei ma intreb daca pe doamna/domnisoara de la finis o durea mana sa imi treaca si mie timpul dupa ce am alergat traseul azi traseul de la XCP.

in rest toate bune si frumoase, sper sa termin geigerul.

cu siguranta mi se va demonstra ca nu am  dreptate.

Dude ești puțin nebun, tot respectul!

Azi când te-am văzut coborând pe poteca aia alergând nu-mi venea să cred că te-ai ținut de cuvânt asa cum ne-ai spus ieri.

Păcat ca n-ai găsit o roată pe traseu ca sigur te întorceai, o montai și plecai în cursă!

Cateva poze de la XCO - proba elite - facute cu telefonul mobil: https://picasaweb.google.com/103481498978040293448/CampionatulNationalDeMTBProbaXCOPaltinis

si 2 filmari scurte tot de amator si tot de la cursa elite:

Pe FB - poze de la un prieten - cateva albume:

http://www.facebook.com/ciobanu.ovidiu.3/photos_albums

Si gasit tot pe FB - NoMad Merida - Florian Raducanu:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.511813472224534.1073741844.129589283780290&type=1