Rubyca

2013.07.28 - Saint George MTB Maraton

Recommended Posts

Salut,

Am platit un loc la Hobby insa nu mai ajung. Vrea cineva locul meu ?  

Dan

Dragi ciclisti,

rezultatele oficiale sunt afisate aici: https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0As_NWGgkU7yWdGJMY0FIVkZCLVZhS0QtRUZaLTdSQ3c&output=html

Primul set de poze le puteti vedea aici: https://picasaweb.google.com/114619864527714623520/20130728SaintGeorgeMTBMaratonPartI si aici: https://picasaweb.google.com/114619864527714623520/20130728SaintGeorgeMTBMaraton2013PartII

Sper ca ati sosit acasa in siguranta si ca balaurul Saint George a facut un mic zambet pe fata tuturor concurentilor.

Multumim frumos ca ati venit, ca ati concurat si ca ati facut o atmosfera nemaipomenita!

Thank you for all!

• Upvote 2

Organizare buna, traseu uscat, vreme superba, ciclisti plini de voie buna si entuziasmati, tombola si premii - toate acestea nu pot sa duca decat la un singur rezultat - un Concurs Excelent.

Bravo Jackosport pentru ca mi-ai oferit o duminica placuta in compania prietenilor de pedala.

• Upvote 2

Și de data asta, nu( tu) ți-ai pierdut cheile...

• Upvote 1

Altcineva fu lovit de blestemul Balaurului? :-< Sper ca nu Soare le. :-

Frumos traseu,singurul incovenient,caldura si soarele(traseu expus la soare pe mari portiuni). Nu am avut mari obiective la acest concurs,vazind distanta si profilul am zis ca ptr mosul din mine,sub 4 ceasuri ar fi foarte bine. Obiectiv atins,3h 42 min asa ca... e ok. Mi-au placut toate pe aici,mincarea ungureasca servita cu amicul Cristi Purcaru la o locatie recomandata,orasul curat si cochet,organizarea si traseul in sine dar mai ales...unguroaicele,trebuie musai revenit pe aici. Prea cald totusi,trebuia vorbit cu Sf Gheorghe sa fi trimis o ploicica in zona.

... trebuia vorbit cu Sf Gheorghe sa fi trimis o ploicica in zona.

Haoleu, daca dadea cu apa peste noi, adio frumusete de cursa. Am fi avut la finish numai lanturi, schimbatoare, urechi, maini si picioare rupte.

Oricum pe la ora 18:00 prin zona Oituz - Onesti a plouat bine de tot.

Si Mos Cipa lasa unguroaicele pentru altii mai tineri care abia acum doresc sa guste din fructele interzise.

De la o anumita varsta nu iti doresti decat sa termini intreg traseul - te pupa al tau copchil de pe malul Dunarii   =:)

Nu bre ca era intrecere de biciclete nu de caiace. Sus,pe nisipul ala mi-am reamintit cursa de pomina Sugas 2001 cind nisipul ala plus zapada au facut harcea-parcea frinele si nu numai. Din masina se vedea aralia ce batea spre jud prahova si buzau,io vroiam doar o mica stropeala sa ia praful nu potop.

Poze sunt pe pagina facebook.com/jaxtrem.

Super organizare, super cursa, cam  mult praf, era bine venita o torentiala vineri-sambata cum a fost la noi aici in seara de vineri.

Felicitari lui Jacko si tututor celor implicati in  organizare, si ma bucur ca an de an e tot mai bine. Concursul de "pene" a fost bestial. Macar am aflat si eu cat imi ia sa fac o pana.

Ca peste tot, trebuie sa existe si 'probleme'. Acestea au venit de data asta de la niste baieti cu o masina gri, ceva elefant biketeam sau ce aveau pe tricou, care au binevoit a deschide portiera in asa maniera incat sa-mi imprumute din vopseaua gri si sa-mi zgarie "frumusel" aripa dreapta. Ma asteptam totusi la mai multa grija fata de vecini.

Traseul nu m-a incantat foarte tare, m-a terminat soarele, nisip cam mult... dar organizarea a fost excelenta, pozele foarte frumoase si am mai castigat si la tombola! Asa ca felicitari organizatorilor, probabil voi participa si la anu! Si misto si culoarea tricoului, bine ca nu l-ati facut alb.

Salutare.

Stie cineva daca se organizeaza si anul acesta maratonul Saint George?

Tot asteptam anuntul oficial, dar vad ca nu mai apare acest anunt.

I-am intrebat si pe organizatori pe facebook daca il mai organizeaza, dar nu mi-au raspuns pana acum.

Eu am fost pentru prima oara anul trecut si mi-a placut foarte mult.

Ar fi pacat sa nu se mai organizeze.

Nu se mai tine,va fi ceva in 12 octombrie ,se numeste Sugas race.Va fi un alt organizator,din traseu vor fi(banuiesc)si din traseul de anul trecut.

Pe 11 va fi trail running si pe 12 MTB.

Ok, mersi de info.

Pacat ca nu se mai tine... era fain, dar organizatorul se plangea de anul trecut ca ii este foarte greu sa organizeze maratonul.

Sa vedem ce va fi in octombrie atunci.

Concursul de anul trecut,cel de alergare,era destul de bine marcat,traseu fain.

Guest
This topic is now closed to further replies.