Rubyca

2013.07.07+2013.08.04 - Road Grand Prix - Ploiești 1+2

Recommended Posts

Felicitări celor care au participat. A fost o atmosferă frumoasă!

Multumim ! Si multumesc si celui care mi-a gasit casca :) Cand am vazut-o pe scena mi-am dat seama ca am uitat-o. Cursa a fost faina habar nu am cum a fost in fata eu am ramas in urma plutonului pentru a evita orice incident mai ales ca adrenalina ii impingea pe unii sa mearga si pe contrasens ca sa prinda un loc acolo in fata si sa se tina de primul pluton :) Dar dupa 4-5 tururi fiecare era deja la locul lui :))

Astept cu interes cursa de 100km eu fiind genul care se urneste mai greu. Rectific de fapt sunt fair-play si le dau avans tuturor :)) Acum ca si data trecuta la RGP Ploiesti am avut o problema cu ultimul tur nu l-am ghicit deloc pentru ca n-am fost in primul pluton ci in al doilea si nu stiam daca trebuia sa mai alergam sau nu turul 22. Am intrebat in jurul meu aceeasi confuzie mai ales ca nenea agitase putin steagul. Avem nevoie de un clopot MARE sau un circuit mai mare si daca se poate muzica mai incet sau boxele orientate spre spectatori.

Cel de la Bucuresti de 3,7km de la Palatul Parlamentului e mai potrivit, chiar meritam si noi o etapa acolo, oricum Parlamentarii sunt in vacanta permanent :D

Turul Casei Poporului ( Palatul Parlamentului ) are 2,9 km...ar fii fost tare sa ne organizeze cineva un concurs pe acolo

Asa o fi eu am preluat lungimea dintr-un articol am fost insa acolo la Turul Romaniei si am dat un tur dar pe jos clar e mai mare decat cel de la Ploiesti. Mi-a placut, curbele largi ideale fara ace de par sa incapa toti de la 19 la 100+

Traseul de la Cluj l-am văzut filmat go-pro (pavele! :-bd ), la Iaşi am alergat cu toţi nebunii mari şi mai mari şi mi-a plăcut la nebunie cu toate dificultăţile de pe carosabil, Ploieştiul are mare avantaj cu poziţionarea geografică însă îi doresc lui Alex Ciocan să poată găsi un traseu cu viraje pe ambele părţi şi mai lung (ca ne-organizator pare uşor de zis şi făcut).

TOATE CELE BUNE!

primele poze le-am urcat deja pe Facebook

Restul sper sa ajung maine seara sa le incarc.

• Upvote 3

Mihnea de la Plimbaretii a filmat cursa intregrala cat. 19-39 ani. Dupa ce s-a rupt plutonul principal, el a ramas in al doliea pluton asta daca va intrebati ce se intampla pe acolo. Filmul AICI

Ciao

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.