radubraharu

Recomandare far si stop

Recommended Posts

Salut. As dori sa achizitionez un far si un stop. Am un far vechi btwin, dar nu lumineaza bine. M-ar interesa ceva cu care sa pot vedea drumul noaptea, la o viteza de 25-30 kmh. In legatura cu stopul nu am mari pretentii, nu trebuie sa scoata ochii celui din spate. M-as bucura daca as putea sa ma incadrez in 100 de ron cu ambele, dar sunt dispus sa platesc maxim 150.

Cu 100-150 de lei nu cred ca poti sa iei ceva cu care "sa vezi drumul noaptea" ca lumea. Alea sunt lumini care costa ceva bani.

Eu sunt f multumit de lanterna gen police cu zoom ajustabil, este si pe ebay pana in 10 $ dar o gasesti si pe okazii pana in 40lei. In rest pe spate sm un stop banal pe leduri care este f vizibil noaptea.

Stop mi-am cumparat, acum doresc sa imi cumpar un far pentru fata, dar din Romania. Puteti sa imi spuneti ceva modele care lumineaza binisor? Bugetul ar fi tot in jur de 150 ron

In dauna farurilor traditionale vandute in magazinele de biciclete, eu ti-as recomanda asa ceva:

http://lanterne-profesionale.com/lanterne-led/lanterna-bicicleta/lpc-b050-lanterna-far-led-cree-q5-reincarcabila.html

Raport calitate/pret foarte bun. Am 2 exemplare dintr-un model asemanator (acumulator 3800 mAh, flux luminos 500 Lm) si se poate circula cu ele noaptea pe drum neluminat fara probleme. Durata de functionare pe nivelul maxim de iluminare :  2 ore 30 min. Dupa care poti sa inlocuiesti acumulatorii cu baterii traditionale (3xAAA).

Sunt din Suceava, o sa ti le trimita prin curier, ramburs.

Multumesc, am depus comanda, i-am si sunat si au zis ca o sa il puna azi pe curier, deci maine imi va veni. Voi reveni cu o parere dupa ce il voi folosi prima oara pe timp de noapte

A venit lanterna astazi. Nu pot sa spun decat ca e exact ceea ce prezinta si site-ul. Da o lumina foarte puternica, are 3 trepte, luminozitate mai slaba, puternica, si intermitenta(cea intermitenta mi se pare foarte deranjanta la ochi). Acum astept sa vad cat ma va tine