Rubyca

2013.08.18 - Geiger MTB Challenge - Triada MTB - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Care sunt timpii limita (si la ce km) anul asta?

http://www.bikemap.net/en/route/1158217 - This route was set to be private by the owner - in momentul de fata nu se mai poate vedea tura scurta pe bikemap

stie cineva din zona cam cat soare este pe traseul family? Ma gandesc sa merg cu fiica-mea dar s-ar putea daca este foarte insorit sa i se para prea greu

Ultimele mele vorbe dupa concursul de anul trecut au fost"Daca mai facem anul viitor categorie Family eu nu ma mai bag la organizare". Iti recomand sa nu te gandesti la Family pentru ca eu ma voi zbate sa se scoata categoria asta din concurs. Nu de alta dar sunt satul de cei cativa parinti imbecili care isi chinuie odraslele si vin sa faca gura la fiecare editie

• Upvote 2

Limita la traseul lung este de 10h? Vad start la 9:30 si sosiri intre 12:00-19:00. Ar rezulta cam 9h30 timp limita.

Ar fi frumos ca startul la tura lunga sa se dea la 09:00 sau 08h30...

Ultimele mele vorbe dupa concursul de anul trecut au fost"Daca mai facem anul viitor categorie Family eu nu ma mai bag la organizare". Iti recomand sa nu te gandesti la Family pentru ca eu ma voi zbate sa se scoata categoria asta din concurs. Nu de alta dar sunt satul de cei cativa parinti imbecili care isi chinuie odraslele si vin sa faca gura la fiecare editie

vezi ca pana una alta apare pe site:)

Stiu :)

de acord...:)

in loc sa se bucure lumea ca organizatorii se "chinuie", sa faca mai dinamic, si mai animat un concurs, cauta nodu-n papura pentru o pereche de manusi pt copii..

halal..

E pacat sa se intample lucrul asta, nu toti parintii sunt dusi cu capul. Fata mea anul trecut a asteptat cu mare nerabdare concursul de la Sibiu, si-a imbunatatit timpul cu aproape 1 ora fata de anul anterior, a fost foarte fericita si a facut traseul cu mare placere - la finalul traseului o auzeam cum canta! Eu nu am fortat-o cu nimic pe traseu, am mers in spatele ei si i-am mai spus ce si cum sa faca, am ajutat-o.

E adevarat ca am vazut multi tampiti pe traseul asta, inclusiv parinti care erau in fata copilului cu 200-300 metri si tipau la el de se auzea la cativa km sa mearga mai repede, iar cel mic nu mai putea.

Anul asta merg cu fata pe Moldoveanu, cu cortul, profitam de perioada libera cu 15 august. Facem tot posibilul sa ajungem si la concurs, depinde de cum ne miscam pe creasta Fagarasului.

Eu personal nu am facut niciodata scandal la cate concursuri am fost, singurul contact cu organizatorii a fost cand am luat pachetul de start si cand am predat cipurile.

Ar fi pacat pentru cativa nebuni sa fie privati toti ceilalti copii de aceasta oportunitate, la aceste ture family se formeaza viitorii ciclisti ...

• Upvote 1

Salut @@addrian

Tocmai pentru că există mulți oameni ca tine a fost luată următoarea decizie:

"În 2013 Geiger MTB Challenge nu va mai avea o categorie Family.
Însă avem și vești bune în materie de trasee și categorii:
- Sâmbătă vom organiza în Parcul Subarini concursuri pentru copii până la 14 ani. Programul și categoriile vor fi afișate în curând.
- Duminică vom avea un al treilea traseu pentru practicanții de mountain bike începători. Acesta măsoară 23 de kilometri, are o diferență de nivel de 300m și poate fi vizualizat la secțiunea Trasee. Pentru Traseul Începători înscrierile se pot face fie on-line, taxa fiind 60 RON (plata în contul bancar până la 12.08.2013), fie la Race Office sâmbătă 17.08.2013 între orele 15:00 – 19:00 unde taxa va fi 75 RON. Pentru înscrierile on-line participanții sunt rugați să trimită prin e-mail împreună cu confirmarea plății și precizarea “TRASEU ÎNCEPĂTORI” întrucât formularul de înscriere nu permite deocamdată acest lucru."

• Upvote 2

@@ovidiu excelenta inititiava. Au fost si baietii mei la un concurs doar pentru copii, si cred si eu ca este mult mai potrivit decat un Family.

Iar partea buna e ca fiind  sambata, pot sa ii vad si eu :)

P.S. ne vedem la tura lunga .

Eu as vrea sa ajung in zona vineri si sa fac traseul de la tura lunga, este cineva care din intamlare are in plan acelasi lucru? 

Fiind pentru prima data cand merg la acest concurs vreau sa stiu la ce sa ma astept.

Multumesc!

Vrei să faci tura lungă vineri și duminică să o iei de la capăt?

Force is strong with this one!

:)

• Upvote 5

ceva detalii despre cursa juniorilor de sambata? distanta/categorii?

10x

Ce zici, nu ar fi super să vi cu juniorul  să participe indiferent de distanță/categorii? Așa, for the fun of cycling?

• Upvote 1

Pentru copii inscrierile se fac sambata ?Exista taxa de participare si se plateste atunci?

Multumesc!

Vrei să faci tura lungă vineri și duminică să o iei de la capăt?

Force is strong with this one!

:)

Ok., vineri 09-08-2013. :)

Eu iti propun sa faci si sambata tura , sa fii sigur ca ai retinut corect detaliile traseului 

:(|)

Eu as fi venit cu junioara indiferent de categorii atata timp cat era o distanta fezabila for the fun of cycling. Dar s-a scos cursa din program dupa ce noi ne-am facut toate rezervarile si planurile de concediu.

Păi stai puțin, tu voiai să ajungi la Sibiu în ziua cursei sau cu o zi înainte?

Sâmbătă după=amiaza copilul are ocazia să participe la concurs.

Foarte probabil traseul va fi în parc cu distanțe de la 1 km la 4-5 km (în funcție de vârstă).

mama ce ma oftic , sambata sunt la o nunta in Vaslui, as fi dat o "fuga" pana in Sibiu dar este al naibi de departe

eu ajung langa Sibiu sambata dupa-amiaza, stau o saptamana, am facut rezervarea de o luna. Mi-am petrecut si anul trecut o parte din vacanta acolo (pe langa Avrig) facand ture cu bicla cu copiii si cu un prieten. Geigerul era in plan si voiam sa-l fac cu fiica-mea. Am fost ff dezamagit de faptul ca ati anulat tura family si sper sa uite ca i-am promis ca mergem la concurs in concediu. O sa merg eu si cu 1 sau mai multi prieteni la tura scurta. Sper pentru ea sa mai gasesc ceva in toamna ca i-a placut ff mult la Bucsani si vrea sa mai mearga.

Oricum si concursurile de sambata sunt pentru 14-18 ani deci nu suntem in target.

Apreciez eforturile pe care le faceti pentru a organiza competitii si ma bucur ca le faceti. Nu am scris ca sa va acuz de ceva, doar ca m-a uimit ca ati militat pentru anularea cursei family si acum chemati juniorii sa vina pentru fun of cycling. Chiar mi-as fi dorit ff mult sa fac cu fiica-mea drumul spre Rasinari in conditii de concurs for the fun of cycling. Poate la anul:)

Concursurile de sambata sunt pentru copii intre 4 si 14 ani.
Inscrierile se fac sambata intre 14:00 si 16:00 la zona de start.

Cei cu varsta intre 14 si 18 ani au deja categorii (masculin/feminin) la traseul scurt.

Guest
This topic is now closed to further replies.