Rubyca

2013.08.18 - Geiger MTB Challenge - Triada MTB - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Da, era intr-adevar o greseala. In anuntul de pe pagina "Noutati" scria corect :-). Sunt concursuri pentru copii intre 4 si 14 ani.

Ce zici, nu ar fi super să vi cu juniorul  să participe indiferent de distanță/categorii? Așa, for the fun of cycling?

Stai flex. Fiu-meu, la 3.5 ani, nu vine sa castige. Am intrebat de lungimea traseului si de categorii ca sa-mi fac o idee despre competitie, ca parinte responsabil, si sa decid daca e de nasul lui sau nu.

cel mai mult ma intriga, insa, partea cu"for the fun of cycling" din postul tau cand tocmai tu spuneai ca, la editiile trecute, la categoria family,n-ar fi fost tocmai fun pt unii copii...

Pai spuneam exact ce spun cuvintele. Anul asta copii au sansa sa se simta bine, sa scape de "bagajul" care le urla in ureche sa pedaleze mai tare.

salut

se organizeaza /  merge cineva la o tura de recunoastere / antrenament pe traseul scurt duminica?  

Salut, eram curios cum se va da startul Duminica, in functie de prezenta la sedinta tehnica sau in functie de pozitia in clasamentul general actual? Daca este in functie de pozitia in clasamentul general, il veti posta pe site?

Mersi,

Din motive personale nu mai pot participa la acest concurs. Daca e cineva care vrea sa participe in locul meu, ma poate contacta pe privat.

Salut, eram curios cum se va da startul Duminica, in functie de prezenta la sedinta tehnica sau in functie de pozitia in clasamentul general actual? Daca este in functie de pozitia in clasamentul general, il veti posta pe site?

Mersi,

În funcție de clasamentul general.

Clasamentul pentru ambele etape va fi probabil afișat la zona de start.

Vor fi alocate numere în funcție de poziția în clasament așa că foarte probabil cei cu numere mici vor avea loc rezervat în față.

În funcție de clasamentul general.

Clasamentul pentru ambele etape va fi probabil afișat la zona de start.

Vor fi alocate numere în funcție de poziția în clasament așa că foarte probabil cei cu numere mici vor avea loc rezervat în față.

Multumesc pentru info

Mi se pare o mentalitate proasta la tine.

Tot respectul pentru cei care reusesc sa termina tura lunga! Apreciez mai mult concurenti care termina tura lunga, decat pe cei care ar fi in stare sa termina tura lunga, insa se bag la tura scurta ca sa termina cat mai sus in clasement ca sa fie vedeta. 

Tot respectul si din partea mea ... Incerc si eu anul acesta tura lunga impreuna cu un prieten care anul trecut a intarziat la ultimul CP insa a reusit sa termine cursa ( si nu a intrat in clasament ). Eram la tura scurta inscris anu'asta si m-am gandit mai bine ca e destul de banala tura scurta fara prea tehnica pe coborari. Voi incerca tura lunga chiar daca nu o voi termina in acest moment. La anul, voi cunoaste mai bine traseul lung.Iar daca o termin acum, satisfactia va fi fara limite ;)

As avea 2 locuri libere in masina, cal si calaret pentru SIBIU, cu plecare sambata dimineata din Bucuresti. Planul e sa stam in camping la Cisnadioara, am eu cort incapator. Cine e interesat ma poate contacta prin mesaj privat sau la tel: 0741699549. 

pai daca esti de acord,eu m-as cupla cu marc sandu. initial ziceam sa merg cu masina mea si sa stau tot in cisnadioara dar imparteala la 3 e mai mica decit la 2...tel meu este 0727743471. intentionam sa plec cu marc sandu tot sambata.daca iti convine compania,s-a facut !eu vin din gr cu masina si o las undeva in buc.

Am un loc liber in masina (+bicicleta) cu plecare spre Sibiu din Bucuresti, sambata dimineata (voi merge prin Ploiesti sa mai iau pe cineva). Daca e cineva interesat, mesaj privat sau numarul meu este 0729 800 222 :) Ana

Eu nu pot ajunge la maraton , daca a ramas cineva fara loc , lasati PM .

Daca e cineva interesat pt. sambata Bucuresti-Sibiu, am 2 locuri de bike + calareti.

Mentionez ca nu ma intorc la Bucuresti ci merg ulterior cursei Geiger spre Brasov-Bacau.

La mine s-au ocupat cele 2 locuri. Am facut echipa puternica :)

Buna,

Sa inteleg,ca inscrierile online,sunt inchise.Am incercat astazi,dar nu am optiunea de selectie  pentru "concurs",si selectie pentru "traseu".

O zi mai buna.

Salut!

Si mie mi s-a ivit ocazia de a merge la concurs abia ieri, daca vin am vreo certitudine ca ma voi mai putea inscrie la fata locului? Multumesc.

Eu m-am inscris inainte de Brasov din cate stiu si nu sunt pe lista, n-am platit dar vad ca sunt si cei care n-au platit. Si eu as fi interesat sa stiu daca ne mai putem inscrie la fata locului, sa nu vin degeaba.

Am intrebat si se fac inscrieri la fata locului, sambata intre orele 15 si 19.

Mai am si eu in masina 2-3 locuri, plecare sambata nu foarte devreme, intoarcerea dupa concurs.

Pff, dupa cum arata prognoza, anul asta ma ploua si la Geiger :P

In alta ordine de idei, sedinta tehnica se tine la Race Office?

La categoria Incepatori este voie sub 14 ani cu declaratie semnata de parinti la fata locului ?

stie cineva de unde se poate descarca fisierul pentru gps la tura scurta? ca pe site da cam asa ceva"This route was set to be private by it's owner. Only the owner of this route can display it."

Hai ca intre timp m-am uitat si eu din nou pe accuweather si sunt 10% sanse acum. Sper ca va reflecta realitatea, ca mi-a ajuns ploaia pe anu' asta :p

Am intrebat si se fac inscrieri la fata locului, sambata intre orele 15 si 19.

Mai am si eu in masina 2-3 locuri, plecare sambata nu foarte devreme, intoarcerea dupa concurs.

Nici eu nu am apucat sa mai platesc.

Deci daca venim gasim locuri ?

Horatiu as veni si eu cu tine daca mai e valabila oferta .

Guest
This topic is now closed to further replies.