Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

purix

275 km intr-o zi

Recommended Posts

Nu cred ca e cineva din Giurgiu pe faza :(

Am ieșit din Giurgiu, sunt in Remes (parca), pauza de Cola.

Mi-a murit gipiesu si s-a dus in chizda masii medie orara si tot, futui!

Oricum media scăzusepe la 25,8 si tot o sa mai scadă :)

Ma doare curu, spatele, mâinile, mai puțin picioarele, ciudat!

Gata, am ajuns, noapte buna!

Pozele si restul comentariilor mâine!

Felicitari. Nu e la indemana oricui o astfel de tura.

Faptul ca ne-ai tinut la curent cu evolutia turei e inedit, am urmarit ceea ce ai scris si am fost convins ca o sa reusesti. Ai avut, cred eu, un moral foarte bun.

Sanatate!

Excelent, bravo, odihna placuta, meriti.

Bravo omule, tot respectul! Da' stiu ca ai bagat, nu gluma! Cred ca vorbesc in numele tuturor cand spun ca abia asteptam pozele si impresiile de dupa o asemenea tura!

Bun asa, cum te resimti?

Binisor, nu am febra musculara, dupa cum m-am asteptat, dar ma doare curu' incat de abia stau pe sea, a fost destul de dureros drumul pana la serviciu cu bicicleta :)

Problema nu e cu excursia de ieri. Problemele pe care le ai se datoreaza exclusiv destinatiei pe care ai avut-o de dimineata... 

@purix

Felicitari si din partea mea.

Nu este genul meu de tura, insa admir efortul depus si determinarea.

Bafta la turele viitoare.

:-bd  =D>

Bariera următoare 300?

Poate un bazon mai bun? O sea mai buna? Nu stiu cum te-ai mai suit in sea sa te duci la munca cu bicla... ca parca e mai dureros dupa ce se raceste treaba...

:-bd =D>

Bariera următoare 300?

Normal, dar mai încolo, poate dupa August.

@@tohan Cred ca amandoua, pantalonii sunt din Lidl iar seaua cred ca este cam ingusta

:-bd =D>

Bariera următoare 300?

@@Pandy As vrea sa fac tura de 300+ pe la începutul lui Septembrie, sfârșitul lui August prin zona Giurgiu Oltenita Călărași, te bagi ?

N-ar fi o idee rea. Rămâne de văzut. Ar fi ceva deoarece aș sări peste o bornă, 200. Maximul parcurs a fost 186 iar ziua următoare încă 70 dar nu are legătură :)

Ok, mai vorbim pana atunci!

Dar acum ti-au iesit 275? Ai spus la un moment dat ca a murit gps. 

Aveam 190 cand a murit gps-ul, cam cu 15-20 km inainte de Giurgiu, parca in Malu. Conform bikemap.net ar fi 272 km pana la intrarea in Bucuresti. Oricum, acum m-am invatat minte, imi iau baterie de schimb cu mine pt ture asa lungi

Frumoasa tura, felicitari. Daca ma aflu in Bucuresti cand vrei sa faci tura ma bag si eu sa fac tot traseul.

Pentru tura de 300 plus la inceput de septembrie ma bag si eu, anunti aici lumea si planificam.

Daca scopul e doborarea unei anumite limite de km, nu e mai eficient sa se identifice un traseu in circuit? De ex Bragadiru - Mihailesti - Stalpu (parca) si de acolo stanga spre Calugareni si retur prin soseaua de Giurgiu si acesta repetat de citeva ori? Sau nu neaparat circuit dar macar niste bucle realizate in preajma Bucurestiului? In felul acesta e mai usor de apelat la variante de back-up in caz de necesitate, se poate renunta mai usor daca nu ies lucrurile conform planului, s-ar apela la drumuri cunoscute pentru siguranta si calitatea lor.