vlad

Cannondale in Romania

Daca ar fi un importator Cannondale in Romania, iar preturile ar fi bune ati dori sa achizitionati o  

4 members have voted

1. 1. Daca ar fi un importator Cannondale in Romania, iar preturile ar fi bune ati dori sa achizitionati o

Recommended Posts

nu pot sa nu ma bag si aici. ce intrebare e asta mai vlade? ca daca ar fi, ca o poti, ca nu mai stiu ce. vrei sa stii daca e o marca buna, vrei sa te lauzi ca ti-ai luat cannondale, vrei sa iti deschizi magazin de bicicle? tot omu care are interese pe 2 roti stie ca e o marca excelenta, care a revolutionat felul in care sunt construite astazi bicicletele. tu iti pui acum o intrebare stupida. e ca si cum ai intreba pe unul la ce foloseste aurul?

Nu fi rau krupp...

Intrebarea lui Vlad este foarte simpla si este pusa in numele unei persoane care vrea sa aduca Cannondale in Romania. Vrea sa vada ce feedbak exista si de aceea a fost facut acest poll.

Vlad are un Specialized de stati in cur toti si salivati http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

e limpede cã lumea este interesatã de un producãtor bun precum Cannondale.

vlad, dacã vrei sã te apuci de afacere iþi doresc succes.

Krupp, nu stiu ce te nemultumeste pe tine, nu e o intrebare retorica, deoarece lumea poate sa fie interesate de alte marci si Cannondale sa nu insemne nimic pentru ei, spre deosebire de tine eu incerc sa fac ceva pentru a ne dezvolta si mai incerc una alta si ceva contructiv pentru ciclism, iar aducerea unei firme cum este Cannondale ar fi un pas mare si de aceea voiam sa stiu parerea membrilor.

Cannondale sunt intr-adevar niste biciclete super!

Problema sta astfel: de spus multi vor spune ca DA, ar fi interesati! In realitate, nu cred ca se vor inghesui nici 10% din cei care au votat DA aici sa isi ia un Cannondale nou!

Nu mi se pare elocvent un astfel de chstionar!

Oricum, iti urez succes!

Parerea mea! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/tongue.gif

@radgits Eºti obiectiv ºi ai dreptate în ce spui, dar cine se gândea cã în România se va deschide reprezentanþã Harley Davidson ? Motociclete scumpe cu pretenþii care se aduceau greu de peste ocean. Acum gãsim comunitãþi întregi, posesori de Harley la mii de euro. Deasemenea la mine în cartier existã magazin Ducati, Moto Guzi, Moto Morini, KTM, din nou motociclete de mii de euro la care nici nu visam cã le voi vedea în realitate.

Desigur cã o alternativã mai ieftinã ar fi motocicletele asiatice care se vând mai mult dar ºi mãrcile rafinate vor exista.

Cred cã se poate !

sa incercam pe cat posibilsa nu deviem de la subiect ... nimeni nu zice ca trebuie sa cumparati Cannondale Scalpel team replica

Imagine postată

sau Synapse Carbon

Imagine postată

exista si bike-uri mai ieftine, pana in 1500 lei care sunt bune, pana la urma diefenta intre cadrele Cannondale e destul de mic ... exista cele bune si cele foarte bune ... doar echiparea conteaza, si lucrul asta face pretul pana la urma .... eu zic ca daca vor fi bike-rui la 1500 lei cu aceeasi echipare ca si o Merida sau Magellan, nu cred ca veti alege una din aceste doua bike-uri, oricum calitatea bike-urilor Cannondale se cunoaste si eu zic ca va fi de bun augur daca vor fi prezente si in Romania

Exista o diferenta MARE intre biciclete si motociclete! In Romania daca mergi cu bicicleta majoritatea considera ori ca nu ai reusit sa te maturizezi, ori, de cele mai multe ori, ca nu iti permiti sa utilizezi masina, in timp ce, sa mergi cu motorul este considerat ceva deasupra mersului cu masina! Foarte multi isi cumpara motor doar pt ca ii la moda si sa arate cine is ei desi li frica sa se urce pe el si il tin in garaj, in timp ce daca spui aproape oricui din tara asta ca ai dat cateva sute de euro pe o bicicleta iti spune ca esti nebun si ca el si-ar fi luat mai bine un scuter daca ar fi fost in locul tau!

Atunci cand vrei sa aduci o marca de genul Cannondale in Romania trebuie sa te gandesti ca unicii cumparatori vor fi cei care merg constant si mult cu bicicleta, spre deosebire de o marca de masini sau motociclete scumpe care, de obicei, romanul le cumpara doar sa se dea mare si le tine mai mult in garaj!

Daca gresesc atunci astept sa ma corectati! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/tongue.gif

P.S. Nu stiam ca cei de la Cannondale au si biciclete mai ieftine, pt ca eu nu le-am gasit! sorry!

In cazul acela logic ca ar fi de preferat un Cannondale in loc de altele!

cannondale nou la 1.500 de lei? nu cred asa ceva. poate era vorba de dolari sau euro.

Cel mai ieftin cannondale este in jur de 800 euro.

EU zic ca oricine si-ar dori o astfel de marca de bicicleta la el in casa..tre sa fi tampit sa zici nu!Dar nu multi isi permit sa dea atatia bani-fie si 'doar' 800e cat a zis Ov pt o bicla..Insa va pot spune eu-si sa o luati de sigura chestia asta-ca 'motoru' face marea diferentza!:))Am alergat in Belgia pe bicla de aproape 2000e si aici pe bicla de 3-400e..normal ca e diferentza dar nu extraordinara! Asa ca incepeti cu ceva mai ieftin dar bun si daca aveti destui 'cai' in picioare ar fi excelent sa va luati ceva scumpic..cine poa,cine nu..nu!:P

Hai noroc!

In Romania daca mergi cu bicicleta majoritatea considera ori ca nu ai reusit sa te maturizezi, ori, de cele mai multe ori, ca nu iti permiti sa utilizezi masina

Sper sã creascã respectul pentru cicliºti odatã cu transmisiile eurosport în România.

Cred cã dacã eºti îmbrâcat ca un rutier adevãrat lumea nu te va privi ca pe un sãrac imatur, în schimb dacã mergi zilnic într-un costum ponosit pe un MTB de navetã lucrurile pot sã stea altfel.

Mare dreptate ai aici.

exista o mare diferenta intre cei care ies imbracati adevarat si cei care se dau in pantaloni scurti si slapi.

Am ramas surptins de faptul ca majoritatea celor care "misuna" pe langa bicicleta mea cand ma opresc pe undeva isi dau seama ca este o minune.

Ai parte si de alt respect pe sosea cand esti echipat corespunzator.

Normal ca nu o sa isi dea nimeni seama ca esti pe un cannondale cu dura ace sau pe un matrix cu sora..dar cand esti pe un First Bike nu prea poti sa mergi cu 40 la ora si nici nu cred ca te imbraci cu echipament special pentru ciclism.

Ideea de baza este ca se pare ca va fi un nou producator de bitze pe piata :P. Si din fericire nue ste vorba de "troace" ci de Cannondale...care cam sunt biciclete :idea:

cred ca voturile pozitive s-au Inmultit In momentul In care a fost postata poza cu Synapse Carbon :P

eu as face o rata la banca pentru un Pinarello,asa ca si cei 'infestati'cu Cannondale[si nu numai] ar da o gramada de bani pe o bicla buna,pe piata noastra ofertele sunt foarte sarace,asa ca ar avea vanzari foarte bune,toti ne dorim o bicla de renume,mai ales noua :wink:

Exista o diferenta MARE intre biciclete si motociclete! In Romania daca mergi cu bicicleta majoritatea considera ori ca nu ai reusit sa te maturizezi, ori, de cele mai multe ori, ca nu iti permiti sa utilizezi masina, in timp ce, sa mergi cu motorul este considerat ceva deasupra mersului cu masina! Foarte multi isi cumpara motor doar pt ca ii la moda si sa arate cine is ei desi li frica sa se urce pe el si il tin in garaj, in timp ce daca spui aproape oricui din tara asta ca ai dat cateva sute de euro pe o bicicleta iti spune ca esti nebun si ca el si-ar fi luat mai bine un scuter daca ar fi fost in locul tau!

Atunci cand vrei sa aduci o marca de genul Cannondale in Romania trebuie sa te gandesti ca unicii cumparatori vor fi cei care merg constant si mult cu bicicleta, spre deosebire de o marca de masini sau motociclete scumpe care, de obicei, romanul le cumpara doar sa se dea mare si le tine mai mult in garaj!

Daca gresesc atunci astept sa ma corectati! :)

P.S. Nu stiam ca cei de la Cannondale au si biciclete mai ieftine, pt ca eu nu le-am gasit! sorry!

In cazul acela logic ca ar fi de preferat un Cannondale in loc de altele!

Buna,sunt Zoli din Timisoara ,si sa stii ca ai perfecta dreptate.

Am luat din Arad de la voi in ultima luna a nu stiu care an(cind se mai lucra cu marci)un Cannondale 800 Super VSL cu 1 200 de marci germane...

Pe nett era 3 850 nou.

Reactia oamenilor care au auzit pretul se cruceau.

Mai bine luam o masina????

NU,ACUMA AM INVESTIT APROAPE O MICA AVERE IN RECUMBENT(biciclete orizontale).

Sa vezi fata manelistului,si a altora cind le zic pretul.

Prostia pentru motorizri este enorma,deoarece DA BINE;SI ESTI TRENDI....

Cu stima.

Zi

stii cumva cat au garantie cadrele de carbon pt mtb de la cannondale?flash-ul si scalpel-ul?sau chiar si taurine

Se prea poate ca si cei de la Cannondale sa pastreze traditia americana de a oferi "limited lifetime warranty"... Suna retoric, nu? Practic ai la dispozitie o viata in care tu poti semnala un defect de fabricatie.