catalin74

Munții Nemira (Pasul Oituz - Poiana Uzului)

Recommended Posts

Fantastică tura!

Sunt impresionat de cum coboară băiatul tău. (ce-i drept pare că are o bicicletă care-l ajută mult).

Bravo!

O tura foarte frumoasa, felicitari tuturor, mai ales juniorului.

Super tura, zona este foarte frumoasa si pozele imi starnesc multe amintiri, eu sunt din Moinesti dar acum sunt plecat departe si pozele mi-au readus in minte peisajele dragi ;) Multumesc mult !!! Felicitari juniorului, nu a fost deloc usor pentru el si apreciez ca a reusit sa reziste la o asa tura. Bravo !!!

Felicitari... felicitari... felicitari!!!

Salut, am citit relatarea mai demult., acum insa vreau sa fac si eu aceasta tura.

Mi-a ramas in minte aceasta tura pe culmea Nemirei , din mai multe motive:

1 Traseul face toata culmea, din Pasul Oituz spre valea Uzului, exact asa cum l-am planificat si eu,

2 l-a facut si un baiat de 11 ani, ceea ce imi da mari sperante ca e ok pentru singura zi,

3 are atasat si trak-ul care este foarte folositor atat celor care vor sa mearga cu bicicleta sau chiar alergare/trekking,

Am regasit topicul simplu pe google cautand doar "Nemira bicicleta" dupa cativa ani, in care nu mai stiam exact unde l-am citit. 

Trak-ul am reusit sa il descarc, dar din pacate nu se mai vad pozele. Exista vreo rezolvare la aceasta problema, sau au disparut permanent?! (ar fi mare pacat)

Oricum felicitari celor care au participat la tura si celui care a postat-o, multumesc,

Andrei avea 11 ani dar mergea mai bine decat unii dintre noi destul de antrenati...

Mi-am dat seama de asta..  

Multumesc inca o data.