S3M3

Cum te poti inscrie la un club de ciclism din Romania???

Recommended Posts

Cred ca abordezi problema gresit.Caci nici tu nu stii ce oferi.

Prima data te duci si-i uimesti .Apoi negociezi partea financiara.

bine punctat Maus http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/wink.gif prima data trebuie sa mergi la o tura cu ei, sa te vada k esti macar la nivelul lor ... si dupa negociezi cazarea, salariul, scoala si ce mai vrei tu :O) ...

voi nu intelegeti ca eu voi fi de nivelul lor numai ca trebuie sa stiu daca merita sa ma sacrific sau nu si daca imi ofera cazare.

Uite sa spunem ca merg la nivelul lor, imi vor da cazare si masa in bucuresti sa nu??

Daca mergi la nivelul lui Anghelache si al lui Ciocan o sa iti faca statuie doamna Lipa in fata la stadionul Dinamo.

Multumit?

A...si o sa iti dau eu cazare si masa daca nu iti dau ei!<:-p>

bine punctat Maus :O) prima data trebuie sa mergi la o tura cu ei, sa te vada k esti macar la nivelul lor ... si dupa negociezi cazarea, salariul, scoala si ce mai vrei tu ;) ...

Ce sa negocieze fratilor , daca era forum de fotbalisti mai ziceam , dar asa ... http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/65.gif

La noi nu poti sa ai ciclismul ca profesie de baza , mai bine termini scoala (liceu , facultate) te antrenezi intre timp intri si la club iar daca iti place continui treaba , dar asa macar ai sanse la un job decent . Sa nu mai spunem de investitii ca nu poti sa mergi cu FB-uri , iar piesele te rup (nu cred ca sunt cluburi care iti dau bicle ca in afara , cel putin eu nu am cunostinta) . Iar daca vrei sa faci performanta iti trebuie talent in primul rand (ca degeaba tragi ca nebunu daca nu poti mai mult) ... chiar si asa sansele sunt slabe .

Dar daca tu crezi ca poti sa reusesti cine suntem noi sa te oprim ... Succes !!!

Banuiesc ca se referea la nivelul juniorilor de 15 ani. E putin probabil sa mergi asa bine de la primul antrenament. Insa ochiul antrenorului va vedea dupa primele saptamani daca ai potential sau nu.

Aaa...probabil e o perioada prea lunga pentru aspiratiile tale.

Si daca sunt foarte bun pot ajunge in echipe din strainatate???

De ce sunteti voi astia mici asa grabiti???

LE: L F C postesza simultan si le zice f bine.

Adica trebuie sa te antrenezi ani buni pana sa ajungi la potential maxim , eu am vazut multi "juniori" care incepeau cu "avant patriotic" iar dupa cateva luni se plictiseau .

Eu cred ca daca dai un telefon acolo o sa afli raspunsul!

Sos. Stefan cel Mare nr . 7-9 sector 2

Bucuresti - Romania

Telefon / fax: 004-021-210 35 19

Hai sa iti explic!

Urmatori pasi ii ai de facut:

1) antreneaza-te acolo unde esti constant sa devii cat de cat bun.... ma refer sa fii in primi 10 juniori din Romania!

2) Vino la curse.... de sosea , mtb sa vezi ce iti place mai mult unde esti mai bun , si iti garantez ca daca esti bun imediat o sa te ia cineva!!! Eu iti zic din propria experienta, la inceput si aproape tot timpu o sa cheltuiesti bani din buzunaru tau!

3) O sa ajungi unde vrei tu ... la dinamo team, milran, ....., astana.... dar pe rand.....!

4) Nu abandona scoala , ca ia o sa iti ofere paine si+ nu se stie niciodata cum te accidentezi si nu mai faci ciclism....

Bafta si sa ne vedem......

PS: nu e chiar asa de usor cum crezi tu ..... sa ajungi unde vrei!

si trebuie sa te lasi de mult ..... na pai bafta si bun venit !

dar de ce neaparat la dinamo?..sunt atatea cluburi in Bucuresti..si din cate stiu la dinamo e decat un junior in rest numai seniori..si spun 100%..dar junior mare mi se pare..asa de ce sa te chinui cu juniori..cand poti merge la alt club si sa mergi la antrenamente cu cei de varsta ta?:))

da dar problema e ca eu sunt din suceava si aici nu este nici un club.M-am uitat pe federatia romana de ciclism is am vazut ca este un centru ciclist la campulung mold (70 km de Suceava).Ce anume inseamna centru ciclist??

De ce sa mergi la Dinamo sau Tusnad ? Atat de departe de casa pt. a da un test ?

Mergi la un club cat mai aproape de casa si faci 1 singur antrenament cu juniorii de seama ta. Daca-i bati absolut pe toti atunci poti sa aspiri mai sus :D

Daca nu te antrenezi si peste 1 luna mergi din nou si tot asa...

da dar nu sunt cluburi langa Suceava

mai apropiat...oricum esti mai aproape de piatra neamt de exemplu decat de bucuresti :P

din cate stiu eu care am avut masa si cazare plus indemnizatie lunara de ex.la Dinamo e ca pentru toate acestea iti trebuie rezultate din pacate dar daca ai fi dispus sa iti asumi anumite riscuri(gen sa te muti cu scoala in Bucuresti si sa iti permiti o chirie asta stiindu-ti calitatile)te vei putea inscrie la unul dintre cluburile bucurestene si numai muncind la antrenamente vei avea rezultate garantate dar in primul rand ar fi intelept sa urmezi sfatul lui Ovidiu si sa contactezi anumite cluburi si sa te informezi bine

da din cate stiu cel din meircurea ciuc e cel mai tare (Tusnad Cycling Team) si ma gandeam sa ma mut la miercurea ciuc cu liceul dar trebuia sa stiu daca imi pot permite si de aceea speram sa imi ofere ei cazare si masa ca altfel nu imi permit sa stau la internat.

Si vroiam sa te mai intreb ceva slick dupa cat timp de la inscriere ai primit cazare ,masa +indemnizatie si ce rezultate ai avut??

Edited by vera
add

pai eu am facut junioratul la C.S.Vointa Bucuresti la domnul Gheorghe Neagoe dupa care am avut rezultate la nivel national si am fost selectat de clubul C.S.Dinamo Bucuresti la caategoria U 23(under 23-sub 23 de ani)dupa care fiind din provincie si neavand o cazare sigura pe langa indemnizatia lunara pe care o primeam mai primeam 3 mese foarte consistente pe zi plus cazare in schimb toate performantele mele crescusera fata de juniorat(asta insemnand de obicei clasare la curse intre primii 10)deci in principiu ar trebui discutate aceste lucruri numai dupa eventuale mici rezultate din partea ta la Tusnad Cycling Team.Multa Bafta!