ovidiu

2013.09.15 - Tusnad MTB Maraton - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Tușnad MTB Maraton ajunge la ediția a IV-a.

Organizatorii vă așteaptă ca în fiecare an la Băile Tușnad, pentru un concurs pe un traseu spectaculos, care ajunge în zona lacului Sf. Ana, singurul lac vulcanic din Romania.

PROGRAM

14 septembrie 2013 (sâmbătă), între orele 17:00-20:00
înscrierea concurenţilor şi preluarea numerelor- Băile Tuşnad, la intrarea din Miercurea Ciuc, la bnezinaria Benzot-Har

15 septembrie 2013 (duminică)
7:30-10:00- înscrierea concurenţilor şi preluarea numerelor - Băile Tuşnad, la intrarea din Miercurea Ciuc, la bnezinaria Benzot-Har
10:45 - deschidere festiva şi chemare la start - Băile Tuşnad, la intrarea din Miercurea Ciuc, la bnezinaria Benzot-Har
11:00 - start - pentru concurentii pe traseul race (47 km)
11:10 - start - pentru concurentii pe traseul hobby (25 km)
16:00 - festivitate de premiere

Pentru înscrieri online utilizați formularul de înscriere de pe site-ul competiției AICI

Ne vedem la linia de sosire pentru a mânca cel mai bun gulaș din zonă.
  • Upvote 1

Curios! Tusnad,anul asta e in portofoliul mpg,a cazut la pace cu ciclism.ro? Mai pe la inceputurile curselor organizate de mpg,am citit comentarii nu prea magulitoare la adresa mpg. Acum,ca sa nu fiu acuzat ca sunt carcotas,la Tusnad mtb m-am dat in 2011,anul trecut am citit multe nemultumiri,inclusiv de la un ciclist de referinta, Robi Gustav  Mircea,un traseu extraordinar de frumos. Salut recomandarea de pe ciclism. ro PS. sper ca nu vorbesc de alt concurs...

Cu scuzele de rigoare, nu ma imbat cu una cu doua dar...nu vad bine? Pe situl lor zice ca e pe 15 sept,sus,la ciclism.ro zice ca tot 15 sept. dar Ovidiu ne da detalii din 2012. Cum facem ? ne teleportam in 2012? mie imi convine ca ma face cu un an mai tinar.

Da Rock era in circuitul de MPG dar de doua saptamani am renuntat unilateral la circuit. E mai bine si e mult mai corect pentru relatiile pe care avem cu ciclism.ro si Isostar. Anul asta avem si surprize pe traseu adica modificari in mai bine(speram), + un traseu nou de 60+ km . Detalii in curand pe siteul evenimentului.

CHE

Buna precizarea fiindca eram cam in ceata.Cred ca vin,imi place la nebunie traseul.

poate apucati sa puneti si pozele de anul trecut.

poate apucati sa puneti si pozele de anul trecut.

Eventual si premiile pe care nu le-au trimis inca..  :))   Frumoasa zona/traseu, dar cam atat.. :)

• Upvote 4

Buna.

Toate premiile au fost trimise pe posta la adresa pe care la-ti trecut voi la inscriere. Eu personal am dus o groaza de premii, in unele orase au fast lasate la magazine sportive si toata lumea a fost instiintat prin e-mail de unde poate ridica. 

Cam atat B-)

Eventual si premiile pe care nu le-au trimis inca..   :))   Frumoasa zona/traseu, dar cam atat.. :)

Asta-i tare  :)) . Din cate am inteles si cei care au primit ceva a fost dupa cateva luni.

Pacat de mizeria legata de premii, organizatori vor avea mult de recuperat anul acesta...

Traeele raman aceleasi sau v-or fi schimbate?... ar fi c-am nasol sa tot ramana panta aia de rahat de la tura lunga, nu cred ca n-ar exista variante.

Da aveti dreptate in legatura cu premiile. Speram ca nu o sa mai avem dificultati de genul asta. Da incercam sa facem un traseu 60+ si da am schimbat panta aia de r...., speram sa va placa.

CHE

Daca s-a dat drumu la inscriere ar fi bine sa aflam si cate ceva despre traseu... Macar lungimea si diferenta de nivel.

Vad ca au mai aparut ceva pe site,dar nu sunt foarte clare: http://www.aktivity.ro/maraton/?l=ro&m=7

Adica sunt 2 categorii,47,28.pe astea 2 ne putem inscrie si sunt 2 harti?

Dar defapt vor fii 3,si anume 56,42,28?

Oare de diferente de nivel putem afla ceva acum?mersi:)

Felicitari pentru decizia de a merge mai departe independenti!

• Upvote 1

Hello,

Din pacate tot incercam sa facem un traseu care sa fie si technic si frumos dar fara panta de socializare. Lucram zilnic la traseu si sambata duminica iarasi suntem pe teren. Speram ca va fii gata duminica si ca putem pune pe site si diferentele de nivel cu map cu tot. O sa fie trei trasee, 25-42-56 KM. 

Va asteptam si orice intrebare aveti in legatura cu traseul sau organizare puteti sa ma contactati direct la adresa zsolt@@extremesport.ro

Mersiii

CHE

Hello.

Diferentele de nivel:

traseu 25 km 770 m

traseu 42 km 1500 m

traseu 57 km 1950 m

Aztazi punem si pe bikemap traseele.

Va asteptam

CHE

Dragi prieteni, iubitori de ciclism!

Vă invităm să participaţi şi în acest an la data de 15 septembrie 2013, la cel de al VI-lea ediţie  Tusnad  MTB Maraton organizat în staţiunea Băile-Tuşnad.

Noutăţile aduse de noi este traseul de 56 km, la care premierea se face doar la OPEN, pentru că în aceste an doar ne experimentăm.

Înscriereile online cu taxa de  de 60 RON am prelungit până la data de 08.09.2013 pentru ca cei care au întârziat să se poate înscrie la concurs.

Kit-ul de înscriere conţine: sacoşă, nr.concurs, bon de masă si băutură, apă minerală, tricou şi tradiţionalul cană cu logoul maratonului, din care unii concurenţi fideli deja au un set J.

Vă aşteptăm cu drag   şi     Ride for nature !  

Organizatorii

se poate inscrie pe site, dar inteleg ca taxa de 60 lei se putea achita doar pana la 08.09.2013. adica saptamana asta, pana Sambata, nu primiti bani?!

Ar fi bine sa updatati lista cu persoanele inscrise zilnic ... sau macar un mail de confirmare a platii.

se poate inscrie pe site, dar inteleg ca taxa de 60 lei se putea achita doar pana la 08.09.2013. adica saptamana asta, pana Sambata, nu primiti bani?!

Ba da primim. Idea era ca banii sa ajunga pana vineri in cont ca sa nu avem neplaceri.

Guest
This topic is now closed to further replies.