Sign in to follow this  
timi2013

Camera cursiera veche...?

Recommended Posts

Buna, am nevoie de sfatul vostru...

Acum cateva saptamaini am cumparat aceasta cursiera [link șters] in stare excelenta, nu am avut probleme, timp de cateva zile l-am folosit mult prin oras, sunt curier pe bicicleta. Dar astazi s-a spart camera din spate... l-am si dus la service, unde mi s-a spus ca nu pot inlocui camera, nici anvelopa, pentru ca a prea veche bicicleta, si ca va trebui sa inlocuiesc toata roata din spate, ceea ce ma va costa :?

Intrebarea mea este, chiar nu se poate inlocui nici camera, nici cauciucul? Totusi, ar trebui sa fie o modalitate, domnul de la service s-a uitat la ea doua secunde, a spus ceva despre faptul ca bicicleta e veche, si mi-a trantit usa in fata, de aceea vreau inca o opinie...

Mersi in avans! :)

nVYLJHh.jpg

Edited by otsdr
Anunțul din link era încă activ.

In anunt este specificat ca rotile sunt pe baeuri si de aceea ti-a spus mecanicul ca nu se poate inlocui decat cu totul. Mai sunt unii care le lipesc dar nu e la indemana oricui. Cel mai comod este sa schimbi rotile cu altele pentru cauciuc si camera.

Baieuri, trăiască :)

Se găsesc la Decathlon Vittoria Rubino cu 75 de lei, sunt super pentru ce ai tu nevoie.

Problema e lipitul, care durează 2 zile (48 de ore).

Dacă nu găseşti pe nimeni să ţi le facă în Mureş, dă-mi un mesaj privat.

A, şi să nu uităm că se pot şi peteci, dacă a făcut pană nu înseamnă că e de aruncat!