Sign in to follow this  
VAMPY

Sudura aluminiu

Recommended Posts

Mi-am fisurat cadru si nu stiu unde sa il sudez,.... spuneti-mi unde il pot suda si eu... pls

salut,cauta la un atelier unde se repara chiulase,am sudat cadru de aluminiu rupt sub colierul de la sa si tine foarte bine,acum 3 ani l-am reparat,am si uitat ca e rupt :)

salut,cauta la un atelier unde se repara chiulase,am sudat cadru de aluminiu rupt sub colierul de la sa si tine foarte bine,acum 3 ani l-am reparat,am si uitat ca e rupt :)

unde? si cat a costat

VAMPY, uite de ce e bine sa va treceti in profil si date legate de locatie etc, etc. Acum noi ce sa facem sa dam drumul unei liste cu toate firmele din tara care sudeaza bine in Al. Cu speranta ca esti din Brasov, iti recomand cu incredere firma REBELS Group, pe dreapta, iesirea spre Zizin dinspre Uzina II Carfil, dupa ce treci de centura Tarlungului. Sunt meseriasi si au scule pe masura.

Eu zic sa-l sudezi in ..Argon:cry:

Pai in argon ... Dar nu gasesc unde si sunt din Bucuresti. Stiti cumva unde pot gasi un astfel de service care sudeaza?

Să nu te superi dacă spun o prostie, dar pe vremea când căutam o biclă (în primăvară) am găsit informaţia că sudură în AL face My Bike-tech din Pantelimon 94. Or ăsta e magazinul, dar şi service ASSPORT Florescu. Nu ştiu ce să zic, dar am notat atunci şi telefonul: 2.50.35.28. Program: L-V: 10-19; S: 10-18.

Eu am găsit la ei tot ce mi-a trebuit Mai ales scule. De sudură, n-am avut nevoie. Interesează-te!