Sign in to follow this  
vlad

Traseul perfect de xc

Recommended Posts

Uite ca sunt foarte curios sa stiu daca exista un traseu perfect pt o cursa de xc in Romania, dupa umila mea pararea cred ca traseul din Poiana Bv de la surmont este cel mai bun din tzara, si pana in 2004 a fost si cursa acolo.... aprobata UCI chiar, insa din 2005 nu mai exista, iar in calendarul de 2006 nici atat .... ce se intampla? oare nu se paote remedia pb pe 2007? sa avem si noi ceva curse UCI?

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

si nu in ultmimul rand cred ca aici sunteti de acord cu mine (marea majoritate cred)

Imagine postată

Un alt traseu super frumos, al 2-lea dupa cel din Poiana dupa mine este la Cluj, avand si acesta coborari tehnice si urcari abrupte ... si cred ca si aici ar putea fi un concurs UCI atat tot ca si la cluj si la poiana cred ca lipsesc banii sau lipsa de vointa a oamenilro sa faca ceva

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

pozele au fost facute de toshi, marius si tudor :P

mersi pt asta ... astept comentarii

Primul comentariu....frumoase poze :P

Eu cred ca e plina tara de trasee misto de XC.

E frumos la Brasov, e frumos la Cluj...sigur este frumos si la Balea, la Paltinis...si in alte zeci de locuri.

Trasee sunt...vointa sa fie.

si lasa ca o sa crestem noi mari...o sa vad lumea ce putem face(si nu ma refer la varsta cand spun asta 8) ...).

Sunt curios oricum daca la anu va fi ceva la Brasov...

Sunt curios oricum daca la anu va fi ceva la Brasov...

Daca te refereai la anul 2006 o sa fie cel mai probabil Campionatele nationale, la cursa UCI cam imposibil ca deja trebuia anuntata si pusa in calendarul de 2006,

Sa speram insa ca din 2007 o sa avem si noi cel putin o cursa UCI :!: :!: :!:

Pozele is superbe evident. Imi poti spune ce bicle erau pe acolo? Cu ce erau echipate? Cele mai slabe, cele mai scumpe... ce preturi?

Tare de tot poza cu Anti Federatia de Ciclism ... ce bitza e aia?

erau bitze de toate felurile, nu vreau sa zic ce, ca sa nu fac reclama, deoarece nu ma sponsorizeaza ..... daca se vede in poza cam ce erau ma bucur, eu nu pot sa dau nume si preturi ca nu vreau sa fac reclama ....

Se vede destul de bine numele producatorului pe cadrul acelui tandem.

Oricum...este interesanta bitza. Nu am mai vazut pana acum un tandem asa de nou si de aratos prin romania.

Cat despre comentariul cu federatia eu ma abtin.....nu cred ca aia doi arata a oameni care sa poata sustine continuarea unei asemenea afirmatii despre federatie.

Pana una alta erau la un concurs organizat de FRTC, pana o sa ajunga ei sa faca unu la fel...o sa mai treaca ceva timp.

crede-ma ovidiu am fost de fatza cand cei doi si nu numai au incercat sa vb cu Domnul Salajean de la Federatie, si dumnealui sub nici o forma nu voia sa vb decat cu reprezentatii alesi prin vot ai cluburilor, deci cei care nu erau intr-un club ce faceau? nu aveau cum vb cum pune intrebari, asta ce ii? discriminare sau cum sa ii zic, nu poti sa iti exprimi parerea, de ce? pt ca aveau intrebari la care Salajean nu putea raspunde? sau de ce? sau pt ca intrebarile erau deranjante? si noi am incercat sa vb cu el si nu se poate, nici atunci si nici acum, si ba chiar mai mult, suntem acuzati ca trimitem mailuri anonime la federatie ca ii dam in judecata :roll: sunt aberatii :!: :!: :!: la fel ca si federatia care dupa umila mea parere e o gluma proasta :!: :!: si ar trebui sa ne sune ceva :idea: prin capsor

si surmont mtb festival o fost organizat de tibi si nicidecum de federatie ! federatia nu o avut nici un amestec decat numele pe acolo

Ok Vlade..sunt de acord.

Nu federatia a organizat concursul, atunci ce treaba au ia cu federatia romana de ciclism.

Este plina lumea de pusti care fac lucruri..asa in spirit de fronda.

Nu sunt de acord cu "pseudo vitejii" astia .

eu cred ca problema trebuie abordata cu mai multa maturitate. Este usor sa injuri dar camgreu sa faci ceva constructiv.

Nu spun ca federatia face lucruri bune sau rele.

Dar hai sa o luam altfel...noi suntem puterea, fara sportivi federatia nu mai exista. Daca crezi ca exista forta si ca exista un consens general de ce nu initiezi o strangere de semnaturi care sa fie prezentata la ministerul care are in subordine federatia si sa incerci sa faci o schimbare?

SI daca nu tu..care esti prins cu scoala acum...de ce nu altul?

ei aveau treaba cu federatia, ca doareau sa discute in mod civilizat, repet!! CIVILIZAT cu Domnul Salajean si el s-a autoproclamat 'federatia de ciclism' zicand ca federatia nu vb doar cu reprezentantii de club

Traseu perfect de xc? ia sa vedem : pai daca va ganditi bine Muntii cindrel sunt super ok pt orice fel de traseu , plus ca trasee de ex si cross country sunt gramada numa ca trebuie gasite http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif .Plus ca se poate face un maraton de toata frumusetea pana la Lacul Iezar - de unde izvoraste Cibinu.Muntele este ciclabil , cu dif de nivel ok , cu coborari faine.Ar fi o idee , sa se faca asa ceva pe acolo :?: :?: .Este nevoie si de orientare , rezistenta plus ca peisajele sunt bestiale.Pasuni alpine gramada alternand cu piatra.Cine stie poate poate ..... :?: :wink: .

erau bitze de toate felurile, nu vreau sa zic ce, ca sa nu fac reclama, deoarece nu ma sponsorizeaza ..... daca se vede in poza cam ce erau ma bucur, eu nu pot sa dau nume si preturi ca nu vreau sa fac reclama ....

gandeste-te ca faci un bine celui care te-a intrebat, nu producatorului de biciclete :oops: