Rubyca

2013.10.19 - Red Bull MoonTimeBike - Bucuresti

Recommended Posts

Red Bull MoonTimeBike aduce la start cei mai buni 150 de mountain bike din țară în data de 19.10.2013.
Se vor parcurge 7 tururi de aproximativ 5 km, tururi presărate cu urcări și coborâri abrupte pe iarba, pietriș sau scări. Traseul are 100 de metri diferență de nivel pe tur.

Numărul de participanți este limitat la 150. Taxa de participare este de 50 de lei online și 60 la fața locului.

► CATEGORII
Masculin: 18-29 | 30-39 | >40
Feminin Open

► PREMII
Feminin Open: 200€, 100€, 50€
Masculin General: 300€, 200€, 150€, 100€, 50€
Câștigătorii pe categorii de vârstă: premii în produse

INSCRIE-TE AICI: http://bit.ly/1fVyVpv
Citește regulamentul complet aici: http://bit.ly/1bVoEJX
Rămâi la curent pe pagina de Facebook: http://on.fb.me/19PGCHU

Pana acum sunt 145 de concurenti acceptati si 40 in asteptare. 

Dupa cum arata lucrurile, slabe sanse sa prind un loc.

Inscrie-te repede ca din cei 145 de pana acum nu cred ca o sa plateasca toti in timp util....

Dar care este acest timp util.. ? Nu se specifica nimic deci teoretic se poate plăti si cu 2 zile înainte, nu?

Corect, ideea este că dacă plătesc 150 până vineri spui adio unui loc în concurs. Dacă vrei să riști aștepți până în ultima zi și vezi dacă ai noroc.

Ieri seara traseul dadea semne de "oboseala" din cauza pamantului umed. Acum ploua si sunt anuntate ploi pt. maine si poimaine.

Nu cred ca e o idee rea daca se interzice accesul pe traseu pt. a proteja poteca.

Oricum nu cred ca sunt multi amatori de o tura pe ploaie in tineretului .

Daca tot e ud si ne murdarim , sper macar sa ploua cu galeata , sa vedem ce iese :)) .

• Upvote 1

Nu cred ca e o idee rea daca se interzice accesul pe traseu pt. a proteja poteca.

buna asta cu interzicerea, sa nu se mai intre in parc deloc ca te dai tu bine cu bicla la concurs sambata ;)

@@luci19m iti dai seama ca nu are nimeni cum sa te opreasca sa te dai pe poteca daca tu chiar vrei. 

buna asta cu interzicerea, sa nu se mai intre in parc deloc ca te dai tu bine cu bicla la concurs sambata ;)

As vrea eu sa ma dau sambat, dar nu vad cine a zis sa se inchida parcul si de ce :)

Treaba asta cu inchisul potecilor (am zis inchisul potecilor, nu inchisul parcului) se practica in alte tari unde se doreste mentinerea lor intr-o stare buna.

Poate ca nu iti dai seama cat de mult se uzeaza o poteca cand se merge pe ea cand pamantul este ud, cum se creeaza santuri si zone unde balteste mereu apa!

si cum se poate interzice accesul pe poteci? pune gard?paznici?

in orice caz atentie ca erau unii de faceu cred antrenament si unu la ocoborare a cazut in cap.

:) Ți-am mai zis eu bre Catalin că  ești maxim câte iodată... In loc sa apara poze ,filmulete si alte alea cu traseul ,problemele tehnice si chestii utile , problemele existentiale sunt  de tot rasul...daca se ocupa locurile ,daca nu se ocupa ,se strica poteca ,sau nu se strica...N-ai cu cine bre ...

Va rog sa ma ierati!  ^:)^

Maine ies sa filmez daca nu ploua sau sa fac poze de pe traseu.

Aseara am mers (nu mult timp) dupa niste baieti iesiti la anrenament (antrenament nu ture ;) ) si am "furat" de la ei niste trase interesante in zona cu pomi dupa urcarea lunga.

Interesant de urmarit elitele in actiune.

Daca cineva de pe ruta Cluj-Bucuresti cauta loc in masina, ma poate anunta. Eu in principiu as pleca de vineri.

Am fost pe traseu. Se prezinta neasteptat de bine, in majoritatea zonelor s-a uscat si nu sunt probleme de aderenta. M-am linistit :)

Prima urcare. Dupa cum se vede baietii au iesit la antrenamente:

IMG_1599.JPG

Cred ca portiunea asta este noua:

IMG_1612.JPG

IMG_1613.JPG

Coborarea de la lac:

IMG_1621.JPG

Si urcarea, aluncoasta pe ultima parte:

IMG_1623.JPG

Putin noroi inainte de radacini:

IMG_1627.JPG

Aici pe urcare aluneca, dar merge bine pe margine:

IMG_1631.JPG

Si cam atat am reusit sa pozez. Mai multe aici si la concurs, pt. ca am vazut ca ni se pregatesc niste surprize pe traseu pt. cine poate si vrea sa faca spectacol; mai multe nu spun.

• Upvote 1

Am remarcat ca nu este acceptat niciun ciclist de la Giant, vreo suparare sau au fost lenesi cu inscrierea?

Scrie ca sunt acceptati , dar nu au platit .

E unul totusi , care a si platit .

Teoretic de acum incolo n-o sa mai ploua. Daca maine si sambata e soare si ceva vant o sa fie bunicel traseul...

• Upvote 1

da` oare cu ce cauciucuri sa merg? :)) 

• Upvote 1

Sunt in dubii daca ploua sau e uscat, oare ce sa mananc inainte ? 

Guest
This topic is now closed to further replies.