Rubyca

2013.10.19 - Red Bull MoonTimeBike - Bucuresti

Recommended Posts

:) Never say never... <):)

Altfel zis :daca mie mi se pare imposibil ,asta nu inseamnă ca este... @};-

• Upvote 2

Gata, de azi se pot vedea, downloada, sherui filmele cu fiecare care a participat. 
Eu unul nu am vazut treaba mai buna facuta in acest domeniu nicaieri in lume la concursurile la care am fost sau pe care le-am urmarit si am fost la ceva. iRewind rules!
Puteti introduce numarul vostru de concurs aici: http://rbmtb.irewind.com

• Upvote 3

Am vazut si eu.Cine a facut asa ceva?

Cred cã oamenii de la ALPAB, cã ei se ocupă cu întreținerea parcurilor.

De ce din pacate, mai oameni buni? Chiar daca acolo se tine un concurs nu inseamna ca si in restul anului este un traseu dedicat antrenamentului. Este in primul rand un parc cu iarba ce trebuie intretinuta. Inainte sa se astearna zapada au sapata potecile batatorite si au plantat iarba, nimic rau. Am fost si eu pe traseu si am mers pe langa poteca sapata. 

• Upvote 8

Traseul este suficient de cunoscut. In loc sa-l sape mai bine ar pune niste pietris pe poteca si l-ar face practicabil indiferent de vreme.

Or fi arat și semănat apoi niște butuci și coliere de șa.

O să vă bucurați de recoltă la primăvară ;)

Pana la urma e un parc (unul dintre putinele) in care, mai ales vara, iese lume sa se plimbe. Inclusiv aiurea, peste camp. Oameni obisnuiti.

La concurs au fost oameni si materiale care au asigurat protectie. Dealtfel, sunt aproape sigur ca nu s-ar fi obtinut aprobarile pentru desfasurarea concursului in timpul zilei.

Mountainbiking in parc e confortabil, probabil, dar nu e in regula. Da' daca unu' vrea sa schieze?

• Upvote 1

Eu am rugat pe toata lumea si aici, si pe Facebook, s-au dat zeci de share, sa nu mai foloseasca poteca aia din jurul rondului de flori de la intrarea Sincai, directoarea parcului ne-a transmis ca putem sa ne dam pe oriunde mai putin poteca aia si daca ne mai dam pe acolo nu o sa ne mai lase nicaieri. Daca atat a inteles lumea, asta e rezultatul! Felicitari nesimtitilor in cauza!

Eu am rugat pe toata lumea si aici, si pe Facebook, s-au dat zeci de share, sa nu mai foloseasca poteca aia din jurul rondului de flori de la intrarea Sincai, directoarea parcului ne-a transmis ca putem sa ne dam pe oriunde mai putin poteca aia si daca ne mai dam pe acolo nu o sa ne mai lase nicaieri. Daca atat a inteles lumea, asta e rezultatul! Felicitari nesimtitilor in cauza!

:)) Daca n-ar fi aratat tot parcul ca un desert mai ca te-as fi crezut cu poteca de la intrarea Sincai. Ce sa zic, a apucat-o gospodaritul pe doamna administrator ... acum iarna.

Eh, manelisti sunt peste tot.

:)) Daca n-ar fi aratat tot parcul ca un desert mai ca te-as fi crezut cu poteca de la intrarea Sincai. Ce sa zic, a apucat-o gospodaritul pe doamna administrator ... acum iarna.

Aratura e mai eficienta cu cat se face mai repede...

asa stiam si eu. doar ca ma MIRA ca nu au ARAT TOT PARCUL, la cum arata ...

One word pentru aratura aia: More traction. :D :(|)

O recunoastere a traseului la prima zapada zdravana aveti in plan sa faceti ?

Ca eu la Pitesti abia astept zapada in Trivale.

Multe pante sunt la limita aderentei si pe uscat , n-ai nici o sansa sa le urci iarna .

Si nu s-a gandit nimeni sa puna 2-3 afise chiar in zona respectiva? Nu toata lumea utilizeaza facebook!

Astept concursul asta de aproape un an :D .

Mai stie cineva care erau conditiile de inscriere si rezultatele de la ce concursuri sunt acceptate?

cica sambata este concursul. daca e asa va fi frumos mai ales ca se anunta ploaie vineri si sambata

Guest
This topic is now closed to further replies.