Eugen

Antrenamente pentru ciclistii amatori din Bucuresti

Recommended Posts

...Antrenamentele se tin de luni pana joi, cu intalnire la ora 15.00, in Rond Rahova si mergem spre Mihailesti...

Sarbatorim 1 Decembrie, "Ziua Nationala a Romaniei" cu un rulaj la Mihailesti. Intalnirea este, ca de obicei, la ora 15.00, se poate veni pe MTB sau cursiere.

Salut...si merci de invitatie...vin si eu maine...ca sa vad cum este;)...sper sa ma tina picioarele....

Klauss, daca ei pot, poti si tu, te asteptam sa vii.

Miercuri, 25 nov.

Imagine postată

Joi, 26 nov.

Imagine postată

***Ne vedem si pe 1 Decembrie, de "Ziua Nationala a Romaniei" la un rulaj pana la Mihailesti. Intalnirea este, ca de obicei de luni pana joi, la ora 15.00 la Rond Rahova, se poate veni pe MTB sau cursiere, incepatori sau avansati.

Poza din aceeasi zi, facuta de mine, scuzati calitatea caci eram cu telefonul de voiaj!

Ieri (30 noiembrie - luni) am facut un rulaj solo, cautand noi provocari. Inainte sa urc podul peste soseaua de Centura am luat-o prin dreapta si am pe un drum de tara, relativ paralel cu calea ferata. Linistea si vastitatea locului m-au linistit. Am intrebat un singur om care era pe acolo daca pot ajunge la CET-Vest sau bd. Timisoara unde trebuia sa ma intalnesc cu un prieten si mi-a raspuns ca da, sa merg linistit, sa fac mici ocolisuri de cativa zeci de metri si voi ajunge negresit.

Apusul de soare in mijlocul campului m-a rasfatat. Am ajuns la soseaua Prelungirea Ghencea si am traversat-o (era plina de masini care stateau). Intrand iar pe drumul de camp am simtit iar o mare eliberare din cotidian. Am ajuns apoi la CET dupa care am facut dreapta si am mers spre bd. Timisoara pe un asfalt foarte bun si liber. Cand am ajuns langa valea Cascadelor a reinceput traficul zgomotos, dar m-am intalnit si am conversat relaxant cu amicul meu langa Selgros. Apoi am plecat spre casa (Razoare) si am ajuns foarte reconfortat.

Va invit si pe voi la un mic offroad-ul paralel cu soseaua de Centura de Vest, cand vreti voi, pentru mine unul a fost de exceptie :-bd/

Astazi cred ca ma prezint si eu =)) imi lipseste ciclismul :D revin pe sosea :((

***Ne vedem si pe 1 Decembrie, de "Ziua Nationala a Romaniei" la un rulaj pana la Mihailesti. Intalnirea este, ca de obicei de luni pana joi, la ora 15.00 la Rond Rahova, se poate veni pe MTB sau cursiere, incepatori sau avansati.

Da sigur, doar am postat asta.

salut...am fost azi cu baietii pe traseul spre Mihailesti si a fost super...Mersi lui Legstrong si Basso... ma asteptam sa-mi dau duhul pe traseu dar baietii au fost nemaipomeniti...in special cu mana ajutatoare a lui basso care m-a impins de la spate cam tot traseul de retur spre bucuresti...lol....

Maine si poimaine zac ...e clar...dar de saptamana viitoare ma reintorc.

Mersi baietii! mi-a facut mare placere sa pedalez in compania voastra si sper ca data viitoare sa fim mai multi.

Edited by vera
fara tz

se pare ca Basso este un inger pazitor pentru noi toti :) =D>

Imi pare rau ca nu am putut veni la timp duminica, desi m-am anuntat.Din nefericire am facut pana chiar la petrom in 13 septembrie.A trebuit sa ma duc acasa sa-mi fac pana si sa revin la 12 pe traseu.

Va rog sa nu mai recurgeti la atacuri la persoana aici, pe forum cand ati putea avea acest tip de discutie si fata in fata.

Nu trebuie sa va spalati obrazul in fata celorlalti utilizatori fiindca acestia, majoritatea, si-au facut deja o parere despre voi citind si alte posturi/ cunoscandu-va direct.

Concluzia: Zi fara vant, dragilor, duceti-va hai hui, mai dati o pedala si nu va mai preocupati asa de mult de lucruri minore.

Am pus pe "invisible" o pagina intreaga de discutii ce mi s-au parut total nepotrivite.

Fata de ce a spus vera nu prea mai este nimic de adaugat.

Dupa cum se vede a venit si iarna. Pentru aceasta perioada nu uitati sa va imbracati bine, cu ceva pe cap pe sub casca, manusi, ochelari impotriva vantului rece, incaltaminte mai calduroasa, bluze mai groase si pantaloni ca lumea care sa apere genunchii de frig si nu numai.

Facem cate un antrenament de mentinere, cu viteze mai mici, accesibil pentru orice biciclist, alte chestiuni le mai discutam si la locul de intalnire.

Antrenamentele se tin de luni pana joi, cu intalnire la ora 15.00, in Rond Rahova si mergem spre Mihailesti (15 km de Bucuresti) sau putin mai departe.

Nu e corect... plec si eu doua zile la munte si pierd o pagina plina de posturi cu substanta din cate inteleg.

Marti, 22 dec. 2009, ora 10.00, va invit la un rulaj pana la Snagov - Baza Nautica "Navasat", pe MTB sau ciclocross (2 ore de mers din Bucuresti - 40 km), o mica tura prin padure, pauza de masa la pranz, contracost, la cantina sportiva si retur.

Ne intalnim la ora 10.00. Arcul de Triumf. Echipament ca lumea ca e frig afara.

Marti, 22 dec. 2009, ora 10.00, va invit la un rulaj pana la Snagov - Baza Nautica "Navasat",.....

Am fost la Snagov, pe DN1 era umed si pe alocuri uscat iar in Padurea Snagov o zapada bine batatorita, tocmai buna de alergat.

Imagine postată

Imagine postată

Pe malul lacului Snagov.

Imagine postată

Pe ponton.

Imagine postată

Vacanta de sarbatori!

Craciun fericit si La multi ani!

Ne vedem incepand cu ziua de luni, 4 ian. 2010, ora 15.00, la Rond Rahova (daca este zapada mergem pe MTB cu crampoane).

calumea, pe frumusetile alea unde le-ai agatat? ati mers toti trei pe o bicla sau le-ai pus sa alerge pe langa tine?

Cred ca a alergat dupa ele. Factor motivational O:-)

Multumesc E -1.

.....Vacanta de sarbatori!

Craciun fericit si La multi ani!

Ne vedem incepand cu ziua de luni, 4 ian. 2010, ora 15.00, la Rond Rahova (daca este zapada mergem pe MTB cu crampoane).

Sper sa fie vreme buna afara lunea, daca nu, atunci ne intalnim pentru un rulaj, marti sau miercuri, depinde si de vreme.

v-am vazut si eu la snagov eram in cantonament.haideti ca vreau sa vad ceva poze de la plimbari pe anul 2010 asa de inceput bucurestenilor:D

S-a sters tot ce era offtopic. Se scrie doar despre atrenamente. Daca acestea nu au loc, nu se mentioneaza.

S-a sters tot ce era offtopic. Se scrie doar despre atrenamente. Daca acestea nu au loc, nu se mentioneaza.

Pentru ca oricum ar replica ar iesi prost, nu pot decit sa adaug (parafrazind pe cineva binecunoscut): d-le LegStrong, acesta este un post care va face cinste...

Eu nu mai inteleg %%- , se iese la antrenament sau la agatat ?

de fapt ce vreti?

De fapt ce vrei tu ?

'In urma evaluarilor facute',flacaii Inca asteapta macar un program de antrenament....

Pentru ca oricum ar replica ar iesi prost, nu pot decit sa adaug (parafrazind pe cineva binecunoscut): d-le LegStrong, acesta este un post care va face cinste...

Eu nu mai inteleg %%- , se iese la antrenament sau la agatat ?

de fapt ce vreti?

De fapt ce vrei tu ?

'In urma evaluarilor facute',flacaii Inca asteapta macar un program de antrenament....