Eugen

Antrenamente pentru ciclistii amatori din Bucuresti

Recommended Posts

Eu nu am sa va chem pe timp ploios la antrenamente, asa cum a fost in aceasta perioada (saptamana). Eventual puneti un fas pe voi si iesiti la o alergare, sau faceti rulaj pe trainer in casa.

***Sper ca saptamana care vine sa fie vreme mai buna si ne intalnim, ca de obicei, la ora 15.00 Rond Rahova. Va anunt programul de antrenament, mai in detaliu, la locul de intalnire.

Plimbarica azi la ora 15 cu retur prin Magurele pentru masa la restaurant. Soare, frumos, ceva vant din fata dar nu suparator, asfalt relativ uscat, oricum fara balti si fara noroaie.

ce bocanci are leonte. hehehehe.

Am descoperit si eu site-ul asta, eu care sunt mare fan al "bitzei". Am gasit topicu' asta care zice: "ciclisti amatori" m-am gandit: "A, perfect, ma bag si eu". Intru, gasesc aici cursiere, casti nebunii... adica, eu, mic copil =)) In primul rand, nu port casca, si nici nu vreau sa port, am MTB, deci o sa fie cam greu pt mine, si nici nu obisnuiesc sa am la mine petece, pompa, etc.

Cand se face mai cald afara, scot si eu bitza din subsol si vin si eu o data cu voi, sa vad cum e. Succes in continuare #-o

In primul rand, nu port casca, si nici nu vreau sa port, am MTB, deci o sa fie cam greu pt mine, si nici nu obisnuiesc sa am la mine petece, pompa, etc.

Casca te priveste doar pe tine daca o porti sau nu, mie mi-a salvat viata pentru ca mi-a redus considerabil numarul leziunilor si gravitatea lor intr-un accident foarte urat. Din punctul meu de vedere poti sa pedalezi si pe sarma de la tramvai; ce nu pricep insa e partea urmatoare. Te astepti sa care altii pentru tine "petice, pompa, etc." ?

@DLucian asa eram si eu la inceput. Acum am de toate la mine; in buzunarele de la spate am de la camera sau sufa de rezerva pana la smirghel si superglue. Nu te speria de cei de pe aici ca prostii nu o sa te invete nici unul. Si nu astepta pana la vara :D

Ma scuzati, respectuos, umil si cucernic va amintesc ca este topicul de antrenamente pentru bucuresteni.

Drysna, nu esti cam departe de casa?

Inteleg ca tu cu petice multe esti captusit chiar acum, dar nu vrei si o saptamana de hodina pe acasa pe la Iasi?

pedeapsa pentru drysna e sa dea 29 de ture de copou, apoi sa mearga in tudor si sa bea 11 beri in cea mai jegoasa carciuma. mbz-ule, esti rau bre, nu ai auzit de plurarism cultural, lasa-l sa ne zica si aici una alta.

Ori faci rubrica stand-up comedy pe aicea si nu te-ai prins nici tu ori esti "Sunt offtopic?"

Asa sa-ti ramana titlul :D

Cineva a avut o seara proasta :D ...cineva.

imi retrag cele spuse, ai pus bine semnatura. mie mi-e dubios rau ca baiatul asta, fin dealtfel, are posturi cat mine, chit ca e din luna a opta a lu 2009, pe cand io sunt ditamai bastanul de 2006. la dracu, tre sa fiu si eu mai moderat, ca 90 la suta de ce am scris eu s-a dus dracu pe apa lu maica sambata.

Din neam cu Strong in coada numelui... voi sa fiti sanatosi.

guys...n-aveti somn?...nici eu, dar nu ma vedeti ca ma revars p-acilea.

Casca te priveste doar pe tine daca o porti sau nu, mie mi-a salvat viata pentru ca mi-a redus considerabil numarul leziunilor si gravitatea lor intr-un accident foarte urat. Din punctul meu de vedere poti sa pedalezi si pe sarma de la tramvai; ce nu pricep insa e partea urmatoare. Te astepti sa care altii pentru tine "petice, pompa, etc." ?

Nu nu vai, doar ca vroiam sa incerc sa fac si eu o tura cu cineva o data, si nu stiu... ma cam sperie cat de: "In serios" sa zic asa luati voi treaba :) . Adica, la mine, o tura SERIOASA in Bucuresti a avut maxim 50km. Si de fel, merg prin centru orasului, in caz ca doamne fereste fac pana sau ceva, iau metrou/autobuz pana acasa. Si eu, sincer, RAR fac pana. Am griza sa imi iau cauciucuri mai groase, si sa nu le tocesc rau si nu prea fac pana de fel.

De exemplu, eu stau pe calea oltenitei la piata sudului. O tura, asa normala de weekend la mine este sa merg pe mihai bravu- dristor- stefan cel mare - victorie, si de acolo magheru - unirii - tineretului - oltenitei. Cand am chef de o tura serioasa, fac la fel, dar de Obor, fac dreapta si nu stiu exact cum se cheama locul, da merg prin pipera, dupa vila lu' Becali fac stanga (mai incolo un pic), baneasa, si prin centru inapoi acasa. Aia la mine a fost tura, serioasa rau.

Voi, de curiozitate, cam pe unde va plimbati asa? Cam cati km reies din o tura?

Pentru noi,ideea de plimbare nu e in Bucuresti.Nu avem incotro,trebuie sa trecem prin oras catre orice iesire dar plimbarea abia de acolo incepe.

Ma rog,pentru unii dintre noi.

PS.Treaba o luam in serios pentru ca nu e de gluma sa cazi cu capul de asfalt sau sa ramai pe camp impingand la bicla pentru ca nu ai luat o camera de rezerva sau o mini trusa de scule la tine.Sa vezi cand te apuca noaptea,o spun din proprie experienta.

DLucian Eu am luat un camion din spate in casca. Nu doresc nimanui senzatia si nici urmarile. Gasesti placeri in a face turul Bucurestiului pe bicicleta?! Din tot forumul n-ai inteles pe unde ne plimbam?! Nu te supara pe mine, dar curiozitatile astea ti le satisfaci si citind "in sus" nu doar "in jos".

Azi lejer catre Mihailesti.Vreme frumoasa,vant slab,pacat ca nu a fost lume mai multa.S-a mers fara pretentii ca de plimbare,asfaltul uscat,nici o legatura cu mocirla de duminica.

Protagonisti Legstrong,Senna,un baiat cu MTB(ii cer scuze ca nu am retinut numele)si cu bunavointa dumneavoastra,ultimul pe lista,eu.

Edited by MBZ
Imagini ale unui user cu acces restrictionat

Nu mai seviti Mihailesti?Nu-i nimic am fost singur. :((

Frig,vant usor,soseaua uscata.Am fortat la dus(ca prostu')si pe panta de la baraj am facut o intindere la un muschi care se cheama "inghinal",parca.Asa ca sus pe baraj m-am hotarat sa ma intorc si bine am facut pentru ca prin Bragadiru,de durere,credeam ca o sa caut un taxi.Am lasat-o mai usor si am reusit sa ajung la rond Rahova dupa o ora de pedala.Oricum 30km facut in timpul asta e onorabil.

Pentru mine.

Banuiesc ca Intalnirea a ramas tot la ora 15

De luni ma bag si io

maestre Cube, dar voi "acolo" nu aveti program de lucru? <:-P

maestre Cube, dar voi "acolo" nu aveti program de lucru? <:-P

Azi e program scurt, pana la ora 14, ca in restul 4 zile lucram cate jumate de ora in plus pentru cele doua de vineri.

Cum s-a terminat serviciul, hop-top pe cursiere si da-i! Ei bine, i-am dat.

Cand mai ajungi in zona, da un mesaj sa mergem la restaurant, povestim una-alta, dam o pedala prin imprejurimi. Cand se mai usuca, poate tragem o plimbarica la Argedava pe ciclocross sau mtb.

Pai atunci, daca maine nu se lasa cu umezeala, ploaie, lapovita, ninsoare ... la Argedava, birjar!