Eugen

Antrenamente pentru ciclistii amatori din Bucuresti

Recommended Posts

apoi coane

care sa supara da berea,ai de dat o bere;)

si revenind la 'mistouri'

tocmai tu ai uitat ca si eu muncesc?sunt cacanar tevar bisnitar etc:rolleyes:

trebuie sa recunosc ca cine a gandit ora a gandit-o bine,de la ora 3 mai ai timp sa faci niste km,pe cata vreme la 5 .....la vara

Inca nu e loc de ora 5,doar odata cu schimbarea orei de vara

si pe bune,nu crezi ca ne spargem In figuri pe prea multe topicuri ?te durea mana sa postezi aci ca tu vrei antrenamente si de la 5 ?daca mai erau doritori ar fi venit de la 5

acum mai deschid si eu un topic'dimineata la 11 iesire pt bere si mici',sigur fratele Maus nu m-ar fi lasat la greu:D;)

Senna,s-a iesit In fiecare zi,luni si marti pe Alexandria,miercuri pe DN 1;)

-eu chiar ma straduiesc sa ma supar cat mai rar, dau si bere nu-i problema ;)

-la ora 3 chiar ca nu iese nimeni de la munca, am facut topicul cu adresabilitate catre oamenii muncii ! :D

-am iesit ieri la 5 spre bragadiru si la intoarcere aveam timp si de fiare dar ne-am razgandit, era inca lumina

-daca postam aici alte ore de antrenament bulversam pe toata lumea.

eu din cauza serviciului nu am putut veni la antrenamentele acestea.insa le consider foarte bune pentru cei care pot sa ajunga. cand am timp ma antrenez singur.mi-e dificil sa traversez tot orasul sa vin la iesirea dinspre mihailesti.fac aprox o ora pana acolo.prefer sa ies pe aici prin zona unde locuiesc un 40 de km dus intors fara oprire.si hai sa zic mai bine fac putina miscare in loc de ma antrenez.

...insa ce nu inteleg este cu ce v-a suparat axe ? cum vrea un om sa faca ceva bun cum i se urca tot poporul in cap. intai florin acuma axe. frumos.constructiv si prieteneste . brovos natiune ! cu stangul inainte...

Edited by han

Vad ca deja v-au intrat in sange chestiilea astea :D

Ma refer la comenzile militare, asta ca lamurire pt cei care n-au servit patria in uniforma :)

Incepand cu data de 9 martie 2009, se reiau antrenamentele de sosea pentru ciclistii amatori din Bucuresti (se apropie si concursurile pentru ciclistii amatori).

Zilele de antrenament sunt: Luni, Marti, Miercuri si Joi, la orele 16.00.

Locul de intalnire/plecare: Rond Rahova, intersectie cu Antiaeriana.

Itinerariu: In principiu pe Sos. Mihailesti-Alexandriei. Putem hotara pe loc traseul pentru antrenament si pe alte sosele.

Pentru o buna organizare a activitatii si asigurarea masurilor de siguranta pentru deplasarea ciclistilor in timpul antrenamentelor, fiecare sportiv este obligat sa respecte conditiile de participare la antrenamente, prezentate mai jos. Nerespectarea acestor conditii de participare la antrenamente duce la excluderea persoanei in cauza de la aceasta activitate.

Scop:

- invatarea, perfectionarea si consolidarea tehnicii mersului pe bicicleta in vederea antrenarii pentru participarea la ture mai lungi pe bicicleta sau la concursuri de ciclism pentru amatori;

- dezvoltarea indemanarii, fortei, rezistentei, mobilitatii;

- selectia ciclistilor cu aptitudini deosebite in vederea practicarii ciclismului de performanta;

- invatarea elementelor de mecanica si a priceperii de a face mici reglaje si reparatii la propria bicicleta;

- promovarea mersului pe bicicleta, ca mijloc de transport alternativ.

Nu se pot da Retete de antrenament, ci in functie de nivelul de antrenament personal, obiectivele si progresul realizat al fiecaruia se ajusteaza in timp incarcatura antrenamentului (volum, intensitate, complexitate), respectand principiile antrenamentului sportiv.

Stare de sanatate: Fecare participant poarta propria raspundere privind starea de sanatate, capacitatea motrica si alimentatia care sa-i permita parcurgerea fara probleme de natura medicala sau psihica a distantei de antrenament.

Tinerii in varsta de pana la 18 ani trebuie sa aiba acordul parintilor.

Materiale: Fiecare ciclist este obligat sa aiba bicicleta personala in buna stare de functionare, camere de rezerva, leviere, pompa, bidon pentru apa, echipament ciclist adecvat, casca de ciclist, alimente de traseu, bani de buzunar, carte de identitate.

Cunostinte teoretice: Fiecare ciclist este obligat sa cunoasca si sa respecte regulile de circulatie in partile care-i privesc ca ciclisti, sa protejeze pe colegii de antrenament pentru evitarea accidentarilor si sa respecte specificatiile primite din partea conducatorului antrenamentului (inlocuitor).

Punct de contact: conducator antrenament, profesor Leonte Florin - 0744.158.497.

Ma bucur ca s-au reluat antrenamentele!

O sa va onorez si eu cu prezenta! Ne vedem pe sosea :o.

Edited by aqme

Daca am timp o sa vin si eu maine chiar daca voi ramane mult in urma plutonului. Macar o sa pot sa imi testez ciclocomputerul.:cool: Apropo cati ciclisti au fost azi? ceva incepatori?

Vino fara grija :rolleyes: Vin si eu cu MTB si mergem mai incet, cam cu 25 km/h!

Ora de intalnire la antrenament: 16.00.

Luni, 9 martie am fost prezent pana la primul deal, aproape de Ghimpati. Se vede ca a fost ziua barbatului.:D:rolleyes:

Ei acuma, fiecare intelege ce vrea.:(

Imagine postată

Si la intoarcere o mica pauza. Incepatorii ar fi putut merge pana la Mihailesti, aici.

Imagine postată

Daca ploua in mod evident, nu se tin antrenamentele.

A batut ieri un vint pe zona Mihailesti , constant si puternic . La dus te rupea dar la intors zburai .

rotax, bine barbate, cum de nu ne-am intalnit pe traseu? Chestia cu vantul justifica si la mine diferenta mica de timp de pe poze, la intoarcere.;) Iti dai seama ce am mai zburat.

Azi la ora 16 vor fi 8 grade, soare! Haideti lume lume! Eu vin azi sa recuperez!

Antrenament - miercuri, 11 martie 2009, ora 16.00.

Prezenti: aqme si Sabin (intermediari); subsemnatul, basso, abu dhaby si cel care a facut poza (avansati).

Imagine postată

Am mers pana la Ghimpati si inapoi (total 70 km). Antrenamentul a fost foarte bun si ma bucur ca oamenii au progresat.

La intoarcere.

Imagine postată

Functie de nivelul de pregatire, fiecare participant va primi un program adecvat.

Antrenament - joi, 12 martie 2009, ora 16.00 (Rond Rahova).

Subsemnatul, abu dhaby, basso, Ionica, Senna, dinamov, ramunc, Carbune.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Pe traseu a mai venit si Costin.

Pentru intermediari si pentru avansati traseul a fost mai scurt decat de obicei, dar mai tare.:P Prietenii stiu de ce.:D

Ma bucur ca baietii nostri au progresat si sunt sigur ca se bucura si ei.:)

Am comis si eu un antrenament ieri , pe ruta Bucuresti - Mihailesti - Buturugeni - Ogrezeni - Bolintin (deal si vale) - Ciorogarla - Domnesti - Bucuresti . A fost " a good day for fly" cum zic aviatorii .

ce ochi ager :D

Bianchi e de antrenamente turing oras sau munca

eh...nu doar bogdan are ochi ager. am remarcat si eu bianca. sa o stapanesti sanatos . e frumoasa.

Vin azi cu MTB, in proportie de 100% :rolleyes:

Bun Senna, iti aduc si bidonul de apa promis. Azi, luni, 16 martie, se anunta vreme buna.

Antrenamente: luni, marti, miercuri, joi - orele 16.00, la Rond Rahova.

Antrenament - luni, 16 martie.

Noi 4 si fotograful. Am mers pana la Ghimpati, total 75 km. Am mers cam tare azi, dar o sa alternam si cu antrenamente mai lejere.

Imagine postată

felicitari pentru antrenamente. mai ales lui sena care a fost si duminica la moara vlasiei si merge din ce in ce mai bine.

Antrenament - Joi 19 martie.

Vreme cam intunecata afara, putin frig si cateva picaturi de ploaie dar noi tot am iesit pe sosea.

Ionica pe catarare.

Imagine postată

Mergem si vinerea aceasta (20 martie), pentru ca in celelalte zile a plouat si am stat in casa, ca avem de recuperat, pentru cine doreste, la aceeasi ora.

Antrenament 20 martie.

Am facut impreuna cu basso si Ionica un antrenament excelent, un pic mai tare, 70 km. Conteaza fiecare om in plus la echipa. Avem rabdare sa progreseze cat mai multi ciclisti.

Imagine postată

V-am vazut pe la Mihailesti si v-am salutat . Mergeati pe turbo ! Credeti ca , cu un MTB echipat cu slickuri de 1,5 ma pot apropia de voi ?

la o tura duminica :D ai toate sansele :D

dar la antrenamente , e mult mai greu :D vezi cine mai vine cu Mtb si sa mergeti voi constant :)