ZzbangNoMi

Ajutor alegere bicicleta sub 1000 lei

Recommended Posts

Salut, sunt nou pe aici.
Acum cateva zile mi-am facut cont pentru ca m-am decis sa cumpar o bicicleta si doresc niste sfaturi de la oameni care se pricep la asta mai bine.
/)upa lungi cautari si dupa ce m-am informat si am cerut sfaturi prin diferite parti, in final mi-a recomandat cineva acest forum pentru a cere o parere finala si am zis, de ce nu :-? .
Bugetul meu este de 10 milioane, nu mai mult de atat, orice ar fi pentru ca am nevoie de bani si pentru alte lucruri.
Sunt constient de faptul ca nu pot achizitiona ceva bun cu doar atat si sunt impacat cu aceasta idee, intrebarea mea este care este cea mai buna bicicleta ce poate fi cumparata cu acesti bani, suna mai bine in engleza, what is the best bike that 10 million ( lei nu dolari xD ) can buy?
Bicicleta care m-a impresionat cel mai mult din ce am cautat si ce am gasit pe net este Kross Hexagon V2, pentru bugetul meu.
Pretul original era 13 milioane in magazin dar acum ca se incheie sezonul au aparut reducerile, motiv pentru care m-am si decis sa imi cumpar o bicla si bicicleta are pretul 999 ron.
Voi ce parere aveti? Credeti ca as putea cumpara ceva mai bun decat aceasta bicicleta in suma de 10 milioane?
Daca da, va rog, astept sugestiile voastre.
Va multumesc mult pentru sfaturi!

http://www.kross.pl/en/2011/mtb/hexagon-v2

Voi face mai multe chestii cu ea.

Uneori ma voi duce la munca si acasa cu ea, alteori voi iesi pe afara prin cartier sau prin parc, pe asfalt dar si poteci prin padure.

Ma voi mai duce cu ea pe la tara si acolo terenul poate fi mai nasol, ma voi mai duce pe la padure si pe acolo.

Intreceri cu tovarasii mei de p-aici care au si ei bicle, for fun intre noi, pe asfalt  in general dar si prin padure dar mai rar.

Vreau ceva care sa fie cat de cat rezistent, stiu ca nu e o suma mare dar dupa cum am spus m-am impacat cu ideea si vreau sa stiu care e cea mai buna optiune incadrata in 10 mil.

Ma gandeam sa cumpar acel hexagon v2 daca nu cumva imi recomanda cineva ceva mai bun :-?

E for fun, nu planuiesc performanta, concursuri, imi va fi suficient.

THX!

Edited by a_mic

Salut, sunt nou pe aici.
Acum cateva zile mi-am facut cont pentru ca m-am decis sa cumpar o bicicleta si doresc niste sfaturi de la oameni care se pricep la asta mai bine.
/)upa lungi cautari si dupa ce m-am informat si am cerut sfaturi prin diferite parti, in final mi-a recomandat cineva acest forum pentru a cere o parere finala si am zis, de ce nu :-? .
Bugetul meu este de 10 milioane, nu mai mult de atat, orice ar fi pentru ca am nevoie de bani si pentru alte lucruri.
Sunt constient de faptul ca nu pot achizitiona ceva bun cu doar atat si sunt impacat cu aceasta idee, intrebarea mea este care este cea mai buna bicicleta ce poate fi cumparata cu acesti bani, suna mai bine in engleza, what is the best bike that 10 million ( lei nu dolari xD ) can buy?
Bicicleta care m-a impresionat cel mai mult din ce am cautat si ce am gasit pe net este Kross Hexagon V2, pentru bugetul meu.
Pretul original era 13 milioane in magazin dar acum ca se incheie sezonul au aparut reducerile, motiv pentru care m-am si decis sa imi cumpar o bicla si bicicleta are pretul 999 ron.
Voi ce parere aveti? Credeti ca as putea cumpara ceva mai bun decat aceasta bicicleta in suma de 10 milioane?
Daca da, va rog, astept sugestiile voastre.
Va multumesc mult pentru sfaturi!

http://www.kross.pl/en/2011/mtb/hexagon-v2

Ai citit articolul asta : http://www.ciclism.ro/2008/09/bicicleta-de-1000-ron/