Edi

Creasta Estica a Făgărașului

Recommended Posts

super tura...MTN cum nu vezi in fiecare zi pe aici prin zona, oricum mult peste ce am facut eu sau voi face vreodata... :)

numai bine, si multa bafta in continuare

...PS sper sa na va deranjeze observatia mea, insa mi se strapezesc dintii cand ma uit la pozele alea si va vad FARA CASCA pe munte.

• Upvote 1

Frumoasa tura,locuri salbatice mai ales in zona Comisu - Pecineagu. O incantare.

Splendida tura! Felicitari!

Wau. Haiduci nu gluma! Credeti ca era mai eficient sa folositi coburi in loc de rucsac? Sau a fost destul de mult de carat bicla?

Super tură, bravo băieţi

Bogdanm, nu cred ca e pretabilă varianta coburilor pentru că sunt porțiuni unde se trece foarte des de la mers la carat bicicleta și pentru că sunt bucăți de coborâre destul de accidentate. Nu am folosit niciodată coburi și nu stiu cum e, însă îmi imaginez că ar îngreuna un pic manevrabilitatea și ar tăia mult din plăcerea datului.

Borcan22, în principiu ai dreptate în ceea ce privește casca, însă de data asta ideea a fost să mergem cu bagaj cât mai ușor și să ne dăm fără a ne asuma niciun risc, eu fiind în convalescență încă după o intervenție chirurgicală la un genunchi.

Primele poze de calitate, expuse si incadrate decent si cu bun simt. O tura destul de grea dar cred ca v-ati oxigenat din plin.
Succes in continuare !

Cu casca, fara casca... fiecare face ce vrea cu bostanu propriu, nu mai insistati aiurea. No risk no fun :))

• Upvote 2

As fi curios sa vad ce are biciclistul roz in creier, dar cu putin noroc vom vedea cu totii la un moment dat... :)

Nu-si are rostul casca la tura aia. Nu-i nici trafic cu numere de BG, nu-i nici concurs sa-ti asumi riscuri aiurea.

Tura fenomenala, felicitari.

O tura grea, pe care prin poveste si pozele reusite ne-ai adus-o aproape. Felicitari.

O tura grea, pe care prin poveste si pozele reusite ne-ai adus-o aproape. Felicitari.

Nu a fost chiar grea în varianta de 3 zile pentru care am optat noi. Am avut timp din belșug de căscat ochii, de făcut poze, de încercat diferite pasaje, de făcut pauze ori de câte ori am avut chef. Ar fi fost un pic mai grea dacă încercam să o facem în două zile, cum intenționam la început. Acum, privind retrospectiv, cred că se poate face și în două zile, cu înnoptat la refugiul din Curmătura Zârnei, însă ar fi o idee cam pe fugă. Aș opta pentru această variantă numai dacă nu aș dispune de încă o zi care să-mi permită să mă bucur de munte mult mai pe îndelete.

Mulțumesc! Eeee, capitolul relatare e făcut cam pe repezeală, însă e suficient pentru a se înțelege esențialul.

• Upvote 1

Fabulos !

Felicitari !

... nu am cuvinte !