Sign in to follow this  
tzunoi

Six O'clock - in the morning - Bucuresti

Recommended Posts

Ce implica - sculatul de dimineata :D. Pentru cei ce nu pot seara din diverese motive (copii, servici sau orice altceva). Eu ma gandeam la ture de incalzire undeva in jurul a 2 ore - adica pe la 8 sa fim inapoi acasa.

Deci - cine mai doreste, cine mai pofteste - dati-va cu parerea. In functie de numar vedem ce facem si unde.

(parca vad ca nu mai sunt si altii ce se scoala devreme).

N-as vrea sa-ti afectez optimismul :) , dar numai serviciul, urgentele particulare si anticiparea unor ture foarte frumoase cu bicicleta m-au putut stimula sa ma trezesc la ore din astea care "nu exista pe ceas" (ca sa citez niste clasici benevolenti) :D.

Mai degraba m-am utilat cu lumini ca sa ies DUPA servici, la lasarea serii, inclusiv offroad. 

Insa iti urez succes la gasirea unor parteneri! :)

Recunosc - e greu cu sculatul de dimineata. Dar e asa frumos sa ajugi la 8 acasa si sa stii ca deja ai facut ceva pe ziua respectiva, ze ce de abia a inceput...

Si eu m-am gandit la asta, dar din pacate intre 7 si 8 sunt ocupat cu dusul copiilor la gradinita, respectiv scoala!

Poate intre 6 si 7, dar e asa greu...

Success!

In fiecare an cochetez cu ideea, mai ales vara, pentru ca se zice ca e eficient genul asta de fitness de dimineata. Din pacate intre 5.30 si 7.00 pina iau masinile soselele si strazile in stapinire, e timpul in care cainii au foarte mare incredere ca ei sunt la putere si te latra toate haitele. Daca as avea in vecinatate un parc mai dichisit ar fi altceva. Dupa 7.00 e plin de masini, nu prea mai are sens.

Am avut colegi mai inspirati insa care se duceau la sala de la prima ora si de acolo veneau "fresh" la serviciu.  

e timpul in care cainii au foarte mare incredere ca ei sunt la putere si te latra toate haitele.

Tocmai bine beneficiem de motivare suplimentara :d

Dar tu in ce zona stai si cam ce fel de ture ai putea realiza intre 6 si 8 dimineata? Iar dupa tura vrei sa mai treci pe acasa sau te duci direct la serviciu?

Tocmai citeam zilele astea de comunitatea de ciclisti din Qatar (formata in general din expati) care ies din cauza caldurii uneori la 6 am iar alteori la 4 am. 

In fiecare an cochetez cu ideea, mai ales vara, pentru ca se zice ca e eficient genul asta de fitness de dimineata.

Nu ca "se zice", ci chiar este eficient :)

Eu l-am experimentat anu' asta, cand am iesit cu bicicleta cam o data la 2 zile, de la 7 pana la 9. In zilele in care nu ieseam eram mai obosit decat in zilele cu activitate si simteam ca fara bicicleala de dimineata n-am suficienta energie.

Acum s-a lasat frigul si nu prea-mi mai vine sa ies din casa dimineata, dar pun bicicleta pe roller si obtin cam acelasi efect.

Bine...traiesti alte senzatii cand pedalezi dimineata, pe racoare, printre primele raze de soare, in viteza, pe o sosea libera si cu muzica in urechi :X , dar e ok si in casa, in asteptarea primaverii.

Dar tu in ce zona stai si cam ce fel de ture ai putea realiza intre 6 si 8 dimineata? Iar dupa tura vrei sa mai treci pe acasa sau te duci direct la serviciu?

Tocmai citeam zilele astea de comunitatea de ciclisti din Qatar (formata in general din expati) care ies din cauza caldurii uneori la 6 am iar alteori la 4 am. 

Stau prin zona razoare - deci cam tot ce inseamna domnesti, bragadiru de ~40 de km. Dar cu vremea asta...cred ca ma apuc de facut planuri si intreb timp vizitez sala.

Iar daca ma duc direct la servici as putea face tura de 3 ore - dar nu vad relevata (in afara de faptul ca ar trebui sa imi car haine).

@@tzunoi:si eu stau pe la razoare-v.milea si ma gandeam ca as putea face ceva miscare dimineata.

daca nu ne legam de ceva bicicleta, te tenteaza o ora de alergat, prin politehnica de exemplu?

Constitutia - a se citi grasimea in plus - ma impiedica sa alerg. Mai trebuie sa dau ceva jos daca nu vreau sa imi paradesc articulatiile si de abia dupa aceea ma pot apuca de alergat. Plus ca am luat o cazatura la schi acum cativa ani si ma cam doare un genunchi.