nicezice

MTB Thassos 2014-2015-2016

Recommended Posts

Un cont poate avea unul sau mai multi titulari - de fapt se numesc cotitulari. E o practica destul de frecventa in afacerile mici - amandoi pot face anumite operatiuni singuri dar la alte operatiuni este nevoiede de acordul amandourura (si astea se specifica cand se deschide contul). Avantaje - amandoi sunt egali in fata banci si nu prea poate face unul ceva fara sa stie celalat - mai putin operatiunile definite de comun acord. De asemenea comisioane mici - si cum ii stim pe greci.... Deci nimic dubios. Apropo - eu asa fac - am un singur cont pt mine si sotie - si 2 carduri - iar amandoi suntem cotitulari iar IBAN-ul e pe numele amandorura. 

Il poti alege pe oricare.

• Upvote 4

E ok atunci, nu stiam daca omul zice la oha sa-l aleg pe oricare, sau are o logica in spate. Putea specifica in mail.

Mi-a răspuns şi mie, mi-a zis că pot plăti la faţa locului. 

Platiti la fata locului .Nu este nevoie de decat sa te inscri on-line si sa-ti ti minte numarul.

E ok atunci, nu stiam daca omul zice la oha sa-l aleg pe oricare, sau are o logica in spate. Putea specifica in mail.

hahaha

vorbim despre "greți" ;))

N-au ei treabă.

M-am înscris la sfârșitu' lu ianuarie. Pe site zicea "There will also be the ability for electronic payment via PAY PAL." Și pt că prin bancă comisionu' e imens am vrut cu peipalu'. Am trimis meil să-ntreb. Nema răspuns. Apoi încă un meil. La fel. La al 3-lea (după ce am băgat și traducerea în greacă a meilului, făcută cu gugăl transleit - ce-o fi ieșit, aia e) îmi zice: "Unfortunately for technical reason our paypal account isn't valid. You can pay through my wife's paypal" 

:))

Așa c-om vedea cum e cu fața locului. Place's face ;)

Gata, nu ma mai agit. Mi s-a spus intr-adevar si mie de un comision de 30e pentru o plata in strainatate. O lasam cu "place's face".

Pana in final se poate sa nu sa se plateasca la fel ca si anul trecut la fata locului?

Mie mi se pare de porc sa dau 20e comision ca sa platesc 15e. Chiar de porc.

Asa ca voi merge pe mana colaboratorilor mei. As fi platit cu paypal, dar daca nu si nu, n-am ce face.

Mai are cineva un loc într-o mașină pentru mine + bicicletă? 
Încerc acum să văd care ar fi opțiunile pentru ajuns acolo.

Si pe mine ma bate gandul sa merg dar sa ne strangem 3 persoane ca sa impartim costul transportului...

Pun eu masina la bataie. (ma gandesc la o plecare 30/04 sau 1/05 si intoarcere imediat dupa concurs 04/05...)

Am 2 locuri libere in masina cu plecare pe 27 si intoarcere pe 4. Si o camera rezervata de pe 27 pana pe 4 la 30 euro noaptea. Cuplul cu care mergeam nu mai poate veni.

Mai e o persoana care ar vrea sa mearga in Thassos,l-am rugat sa posteze aici. Poate va cuplati amandoi cu MTBR.

Cică duminică ploo.

Oare ce cauciucuri să-mi iau? 

:-?

:))

Si ieri era anuntata ploaie toata ziua si nu am vazut o picatura

ești corespondent de la fața locului? ;)

Va puneti si voi de acord?

ieri a plouat 4 ore, discut cu cineva care este acolo deja

Si ieri era anuntata ploaie toata ziua si nu am vazut o picatura

Mai contează ce a fost ieri?

Mai bine ne rugăm să nu plouă duminică :).