pinkbike

Impresii de la tura MTB de azi: o poză, un film, un comentariu...

Recommended Posts

Si eu tot dupa serviciu, pe dealurile din Stefanesti (langa Pitesti).

big.jpg

big.jpg

big.jpg

big.jpg

• Upvote 3

Nu-i de ieri, e de toamna trecuta. Dar asa ceva nu se monteaza de pe o zi pe alta! Enjoy  ;)

• Upvote 2

Mda... ce inseamna sa ai muntele in curte :(

Ce inseamna sa scapi repede, pe lumina :). Nu-s invidios sau malitios, mi-as dori insa sa pot si eu :(.

@@pacus, fain tare filmul, dar ... voi la deal sunteti doar pe langa? Nu de alta, dar atunci trebuie sa recitesc un anumit topic intru cu totul alta lumina :).

Nu, nu suntem doar "pe langa". Dar daca te uiti atent, cateva din bicicletele din film nu prea stiu la deal. Sunt doua de 4X si una de dirt/street acolo. In plus, nu-ti imagina ca filmu s-a facut asa, "la intamplare" si dintr-o incercare. Au fost nenumarate "inca o data baieti" si nu merita sa mergi roata pe unde e accesul pedalabil pt poteca aia mai ales cand o faci din bucatele. In plus, pe dealu ala, si cand mergem la tura, daca bagam mai mult de o coborare pe poteca, preferam sa impingem decat sa mergem roata. Daca esti fit, si ai o bici de macar AM, faci cam cu un minut mai putin mergend roata decat impingand. Dar te si "consuma" mai mult. Si desi poate parea ciudat, prefer sa folosesc energia aia mergand la vale, ca si la vale daca te dai tare, simti cum se scurge energia ;) Revenind la intrebarea ta si din alt unghi, la noi sunt baieti care nu prea iubesc pedalatul. Nu ma numar printre ei, desi de ceva vreme nu mai sunt nici eu mare prieten cu el. Cu toate astea nu renunt de tot, si chiar anu asta sper sa ajung (iar) la un concurs de XC, la cel din Piatra Craiului care dupa parerea mea face toti banii ;)

• Upvote 2

Am inteles, +1. Multumesc.

De ieri
Pfoai ma Mircea ce poza!
  • Upvote 1

Poate merita sa mentionez, ca potecile unde s-a filmat, au si varianta "usoara" pe langa sarituri, dar ca si varianta aia usoara are flow, si e gandita sa te disterzi, nu sa pierzi toata viteza doar pt ca nu "te tine" sau nu esti prea prieten cu sariturile ;)

Nu-i de ieri, e de toamna trecuta. Dar asa ceva nu se monteaza de pe o zi pe alta! Enjoy  ;)

Faina treaba ati facut facut pe-acolo, atat filmarea cat si, desigr, cararile :)

Salutari din Finlanda de la @@someone_else :IMG_0425_zpsxptoqhqx.jpg

Creste exponential pofta de dat, cu o poza de-asta :)

La speriat de babe pe la tara:

IXStkud.jpg

qsivtQv.jpg

Va dati seama cum se uitau la mine inamolit din cap pana in picioare si cu full face-ul cu care zici ca sunt darth vader.

• Upvote 7

La speriat de babe pe la tara:

IXStkud.jpg

qsivtQv.jpg

Va dati seama cum se uitau la mine inamolit din cap pana in picioare si cu full face-ul cu care zici ca sunt darth vader.

La mine se uita si aproape isi fac cruce cand ies cu casca-n cap....Cand ma vad si cu pantaloni/tricou in culori  aprinse....fac matanii deja

Picicleta mea e offtopic, da' fu (inca o, a 3-a anu' asta) tura de antrenament (Campina - Sotrile - Paltinu - Campina) pentru ce va urma, imediat ce se topeste/usuca p-unde trebuie. In mod normal e de MTB, prin prisma transmisiei, unde pe alocuri rampa are 10%

E poza mea preferata a zilei ^-^

XWIM42Y.jpg

• Upvote 1

Muttley, cred ca pe la Sotrile ne-am intersectat. M-ati depasit pe coborare, eram pe cursiera. Apoi pe urcarea de la Paltinu v-am prins :D

Traseul nostru a fost: Comarnic-Nistoresti-Sotrile-Paltinu-Valea Doftanei-Comarnic. 39 km cu 1 300 m diferenta nivel.

Salutare!  <):)

@@Monik, daca erai d-ra insotita de un baiat, da. Am vazut ca ai rapoarte de plat pe cursiera, felicitari!

@@otsdr, Bucium? :x