pinkbike

Impresii de la tura MTB de azi: o poză, un film, un comentariu...

Recommended Posts

Prin parcul Sub Arini si padurea Dumbrava.

• Upvote 4

Primul filmulet e facut vineri, al doilea azi....diferenta de anotimp nu?

• Upvote 1
  • Like 1

@fizikant, n-a murit nici o clipa, era doar aici, la un PM distanta ;). Aceleasi obiceiuri proaste, despre care am decis ca nu voi mai vorbi pe acest forum.

Piciorul functioneaza aproape normal, a scapat de operatie pana la proba contrarie. Doi chirurgi, un medic terapeut si doi medici sportivi mi-au spus cam acelasi lucru in diverse forme: reevaluare clinica la temene tot mai lungi si sa evaluez singur daca am nevoie de operatie pana la da-i drumul si joaca fotbal. Conform parerii celor care nu au vazut RMN-ul, clinic nu exista semn ca ceva ar fi rupt acolo. Cei ce l-au vazut nu-si explica, sustin doar ca este meritul musculaturii care stabilizeaza. Pana acum nu exista semn de instabilitate. Practic, ei spun urmand testul sertarului si restul de practici, ca este mai stabil decat in cazul celor care au facut ligamentoplastia. Daca trag linia si gandesc analitic, imi da cu virgula, dar am renuntat sa mai caut inca si inca o parere. M-am saturat si sa explic in chiloti cum s-a intamplat samd :).

Am inca cca 2cm diferenta de volum de coapsa de recuperat, bicepsul este cel mai afectat. Cel mai greu este gandul ca o pot lua de la capat. Cam atat.

In timpul acesta, in lunga perioada de recuperare, am construit bicicleta pentru fetita mea, cea din poza. Desi are doar 7 ani, merge foarte bine cu rotile de 26" imprumutate de pe bicicleta sotiei. Cadrul este de 27.5, planuiam sa-i fac intial roti de 24", dar nu mai este nevoie. In weekend am facut 20km impreuna.

• Upvote 2

Mie îmi pare rău că te-am criticat exagerat atunci. Nu-i ușor prin ce treci, dar sper să-ți fie bine in final.

Îmi pare bine că ai revenit.

• Upvote 1

Am vrut sa ma urmareasca pe mine si am facut poc :D

YvLZAea.jpg

UJ9KPil.jpg

• Upvote 1

Sighisoara- Viscri

Recomand ca tura sa se faca invers, mai ales pentru cei carora le place sa coboare mai mult. Cum am facut noi traseul, au fost putine zone unde ne-am putut bucura de coborari.

In Viscri ne-am cazat peste noapte la pensiunea Viscri 38, foarte curat, apa calda, baie in camera, incalzire si o macare foarte buna. Preturile sunt de exemplu: cazare,cina ( ciorba si gulas, desert), vin, bere, mic dejun-am platit 210 lei de persoana.

• Upvote 1
  • Like 1

Cred că dacă ai să-l parcurgi invers ți se va părea la fel. :)

• Upvote 1