pinkbike

Impresii de la tura MTB de azi: o poză, un film, un comentariu...

Recommended Posts

Întreb și io, poate se mai răstoarnă copaci și în alte părți: cum vă descurcați cu situații de astea întâlnite pe trailurile cele de toate zilele?

mJX35xX1gbpuehTpfAEnVmmn-iXrQaHVAM3Pp_Cs

Aici tot așteptăm o intervenție Divină, dar nu se întâmplă nimic :)) 

• Upvote 1

In zilele in care mai am chef si de fapte bune car dupa mine un ferastrau de mana mic si mai curat. Mai am si o maceta, dar pe aia o tin daca intalnesc dusmani pe trail.

• Upvote 4

La ce-i acolo, cu fierăstrăul m-ar prinde următoarea furtună. :)

Am sunat la Ocolul Silvic să întreb dacă trebe autorizație să tăiem ce-i doborât, a început cu bla bla-uri: că cine să ocupă de protecția muncii, dacă pățim ceva? apoi că ce facem cu lemnu, îl lăsăm acolo? trebuie valorificat. Cică să facem cerere scrisă să meargă ei să curețe, să scoată lemnele, ceea ce nu tare mă încântă că distrug traseul când trag lemne (mai jos au tăiat copacii răsturnați și au făcut praf poteca).

Altă problemă ar fi că ăștia pe aici nu ar ieși nici unul un 2-3 ore la curățat lemne, crengi, etc.

3 hours ago, paulrad said:

La ce-i acolo, cu fierăstrăul m-ar prinde următoarea furtună. :)

Am sunat la Ocolul Silvic să întreb dacă trebe autorizație să tăiem ce-i doborât, a început cu bla bla-uri: că cine să ocupă de protecția muncii, dacă pățim ceva? apoi că ce facem cu lemnu, îl lăsăm acolo? trebuie valorificat. Cică să facem cerere scrisă să meargă ei să curețe, să scoată lemnele, ceea ce nu tare mă încântă că distrug traseul când trag lemne (mai jos au tăiat copacii răsturnați și au făcut praf poteca).

Altă problemă ar fi că ăștia pe aici nu ar ieși nici unul un 2-3 ore la curățat lemne, crengi, etc.

Baga drujba, da-i in spanac. La noi rezolvi lucrurile tare greu - hartogaraie, mentalitati, etc...Daca tot vin si te vad cu ea-n spinare, nu cred ca o sa iti dea amenda ca doar nu furi lemn cu bicla :)) Bine ca nu le-ai zis de bicla ca poate te trimiteau sa te dai prin sat sau pe la beserica. Daca tot aveti traseu, mai bine faceti o cerere sa il faceti si oficial ca sa puteti lucra la el in tihna. 

• Upvote 1

Pai Mookyama zice bine. N-as putea sa zic mai bine de atat.

• Upvote 1

Dar cand tai un pom in curte, cine-ti face protectia muncii ?:))) Sau cand anumiti oameni, cara lemne pe biciclete pt foc, lor cine le-a facut protectia muncii?

• Upvote 1

Io îmi fac protecția muncii singur. La ce nu mă pricep/nu-s sigur, mă dau la o parte și las pe altu :)) 

Clickbait, zici de burtă și nu apare în nici un cadru.

• Haha 4

Tăț cenzurează. Sau vând date. Cel mai sigur și safe computer e cel închis în Fort Knox și scos din priză.

1 hour ago, MaC® said:

#muzicaidicacao

O pus muzica aia să pară că merge tare. :))

bai ce ma enervati cu pozele voastre asa misto

Trimis de pe al meu Moto G (5) folosind Tapatalk

• Upvote 1

în urmă cu 3 ore, akebono said:

41_F67_FB2-_C9_AC-4_EA0-813_F-4_AD12_C43

Casca ie dă milioane!

O tura prin imprejurimi

25928939edbdf32ee5ed6a2943fc613f2fe1df55

Linga pestera Topolnita

259289407310cd5b7085d3e39ae86ce3727b5d47

• Upvote 1
  • Like 2