pinkbike

Impresii de la tura MTB de azi: o poză, un film, un comentariu...

Recommended Posts

UFO (un flying object):

SPSg9Ph.jpg

• Upvote 2
  • Like 2
  • Haha 1

17 hours ago, paulrad said:

Oprit într-un capăt de cărare săpată de la 0 cu propriile mâini (și-ale încă unui prieten), dezgropat sculele de sub frunze și săpat mai departe. :)

OuvOfYsGrwlwmv_W5_gH3JAwfzXugY72q9mYCTKN

Felicitări!

E si un topic cu tema asta. @pacus va fi bucuros sa mai scrie cineva acolo. El nu prea mai are timp. Lopătează, ca să-l citez.

• Upvote 1
  • Like 1
  • Thanks 1

@BodoC Am uitat de topic, dar o să bag acolo o filmare când e gata toată poteca. Peste vreo 2 ani așa dacă în continuare lucrăm doar 2 oameni :( 

• Upvote 4
  • Like 1

@paulrad, Hai mă maestre, si ăia de la CNAIR pun filmări din timpul execuției la faze intermediare.

Ține sus munca bună!

• Upvote 3
  • Haha 2

Cele 13 grade s-au simțit ca fiind mai multe, iar miercurea asta în care la ora 14 s-au adunat 8 oameni la tură s-a simțit ca o zi de weekend. Am făcut o recunoaștere pe cel mai nou trail din zonă și a fost foarte fain!

https://www.facebook.com/thegoldentrailsbaiamare/videos/1004933290027192

Ce manã serioasa v-ati strans. Eu am iesit tot singur de cateva saptamani bune, mi-e teama sa mai ies si cu baietii cu care mergeam.

• Sad 1

Ceva mai artistic cu Sibiul invaluit de ceata

IMG-7097.jpg

IMG-7098.jpg

• Upvote 4
  • Like 2

15 hours ago, paulrad said:

... dar e bătaie de joc la adresa oamenilor care pedalează neasistați. :( :-q

Simţindu-mă direct vizat (că aşa-s io, mai sensibil ) în apărarea asistaţilor spun doar că vine o vreme când nu (mai) poţi şi decât să te dai cu fixie-ul în casă mai bine  încaleci o electrică (cu ruşinea inerentă faţă de cei neasistaţi :blush:) şi urci muntele.

7WCzVhJ.jpg

Luminiţa de la capătul tunelului.

• Upvote 2
  • Like 5

4 minutes ago, Mircea PF said:

Simţindu-mă direct vizat

N-am eu treabă cu nimeni, chiar mi se par utile pentru cei înaintați în vârstă, pentru o prietenă care nu se dă toată ziua pe bicicletă, etc. În schimb prietenu` ăsta a meu, dacă se încordează bine pe urcare merge mai tare ca mine, iar pe coborâre nici n-avem ce discuta. Însă face asta o dată pe an, că în rest e leneș, așa că și-a luat ebike. Apoi să nu-l trollezi cu fiecare ocazie? Am stabilit în cercul restrâns de prieteni că dacă tipul ăsta e primul ebiker pe care-l cunoști, nici n-ai cum să-ți faci o părere bună despre ebikeri. Asta tot ca să-l trollăm. :))

• Haha 4

Bag seama ca toti ne indreptam acolo, eu sper doar ca pana am nevoie, sa ajunga macar pe la 15-16kg :D

prin Făgetul Clujului

wyG1nVa.jpg

la o azvârlitură de bicicletă de oraş

iPtlJ0v.jpg

• Upvote 6
  • Like 3