adymoflita

La Vuelta(aici se vad si fanii)

CINE CREDETI CA VA CASTIGA?  

1 member has voted

1. 1. CINE CREDETI CA VA CASTIGA?

Recommended Posts

în turul franþei am mers pe hincapie ºi turul l-a luat landis iar mai nou perreiro sio în urma depistãrii lui landis, lucrul îmbucurãtor câ în sfârºit câºtigã un european.

aºadar, acuma nu am ales pe nimeni ºi am votat la secþiunea "alþii".

desi nu are importanta, valoarea si faima turului frantei nu stiu de ce dar daca iau startul toti de care am auzit ..parca parca batalia pt titlu va fi mai valoroasa si puternica!!...valverde-pt razbunarea cazaturi din dtf....vinokurov-pt dorintza de a demonstra..basso-inca un titlu....deci...inca un tur frumos...!!!!

In primul rand eu nu cred ca Basso va fi prezent la start.

Valverde nu va castiga iar kazacul are ceva sanse .

Altul va fi cel care va urca pe podium.

am pus in vot basso,ar fi trebuit sa pun,bassodaca va lua startul.

eu am votat basso pt.ca,daca va participa,eu cred,ca el va castiga,dar,eu nu tin cu el.

de fapt,daca sa lasat sau o sa se lase,ullrich,nici nu stiu,cu cine sa mai tin.

de dragul corectitudinii, as schimba titlul topicului in "La Vuelta" sau "Vuelta a Espana". daca tot ne consideram fani, macar sa scriem corect numele marilor tururi.

cat despre potentialii castigatori, mi se pare prea devreme pentru dat cu parerea. Din ce am observat in ultimii ani, favoritii pentru Vuelta sunt mai greu de anticipat cu atata vreme inainte pentru ca nu sunt un grup clar de ciclisti care si-au fixat varful de forma pentru acum, ci mai mult o adunatura eterogena de spanioli si straini care incearca sa stoarca ce mai au in picioare dupa un sezon lung; iar majoritatea au participat deja la un mare tur. Altfel, sondajul mi se pare si el destul de neinspirat ca variante, desi Valverde si Vinokourov s-ar numara, in teorie, printre favoriti.

de dragul corectitudinii, as schimba titlul topicului in "La Vuelta" sau "Vuelta a Espana". daca tot ne consideram fani, macar sa scriem corect numele marilor tururi.

cat despre potentialii castigatori, mi se pare prea devreme pentru dat cu parerea. Din ce am observat in ultimii ani, favoritii pentru Vuelta sunt mai greu de anticipat cu atata vreme inainte pentru ca nu sunt un grup clar de ciclisti care si-au fixat varful de forma pentru acum, ci mai mult o adunatura eterogena de spanioli si straini care incearca sa stoarca ce mai au in picioare dupa un sezon lung; iar majoritatea au participat deja la un mare tur. Altfel, sondajul mi se pare si el destul de neinspirat ca variante, desi Valverde si Vinokourov s-ar numara, in teorie, printre favoriti.

sorry daca am scris gresit numele turului

ma cum naiba,sunt 216 vizualizari,si doar 17 voturi?

...pai simplu...o pers poate intra de 100 de ori sa vada ce se mai scrie dar nu poate decat o singura data sa voteze 8O

Auzi ady.....relax!!

Esti disperat?

Intra cine vrea si face ce vrea...

Daca cineva vrea doar sa se uite si sa nu voteze este treaba lui.

Nu iti transforma propriul topic intr-o discutie insipida despre cine voteaza si cine se uita..cati intra si cati posteaza mesaje.

Inca odata...relax!!! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Auzi ady.....relax!!

Esti disperat?

Intra cine vrea si face ce vrea...

Daca cineva vrea doar sa se uite si sa nu voteze este treaba lui.

Nu iti transforma propriul topic intr-o discutie insipida despre cine voteaza si cine se uita..cati intra si cati posteaza mesaje.

Inca odata...relax!!! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

nu,nu sunt disperat,iar indemnurile mele inspre a vota erau mai mult in gluma.

bineinteles,ca intra cine vrea si face ce vrea,nici nu am spus altceva.

S-a facut publica lista de start in Turul Spaniei care va incepe pe 26 August. Printre marii favoriti se numara Alejandro Valverde (Caisse d'Epargne- Illes Balears), Carlos Sastre (CSC), Denis Menchov (Rabobank) si Alexandre Vinokourov (Astana).

Va veti uita la tur. Eu ma voi uita cu siguranta. :D

Deocamdata nu reusesc sa ma inscriu. Ma poate ajuta cineva?