adymoflita

La Vuelta(aici se vad si fanii)

CINE CREDETI CA VA CASTIGA?  

1 member has voted

1. 1. CINE CREDETI CA VA CASTIGA?

Recommended Posts

daca ai probleme foloseste forumul team manager. Sigur te va ajuta cineva acolo.

Fratioare, ne uitam si noi la competitii, si in special la marile tururi. Nu te mai obosi sa povestesti aici ce se intampla ca devii enervant.

Comentam pt. cei care nu se uita. Ai vreo problema?

Daca le faci un serviciu celor care nu se uita la tur, dar urmaresc cu sufletul la gura comentariile de pe forum, atunci chiar ca nu am nici o problema.

Ce as putea avea impotriva actelor de caritate ?

cred ca este o diferenta totusi intre a comenta rezultatul unei curse si a comunica sec "x a castigat etapa a z-a". pentru rezultate sunt oricum destule site-uri gata sa ofere informatii mai vaste si cred ca cine poate sa intre pe forum are acces si la ele.

in fine, parerea mea e ca ar trebui sa scrii aici daca chiar ai ceva de spus inafara de numele castigatorului etapei. dar poate ma insel - pana la urma nici eu nu am spus mare lucru in mesajul asta.

Subscriu opiniei generala. Gabriel, ne uitam cu totii la tur si asa cum spunea Jim daca vreau sa vad cine a castigat intru pe cyclingnews...

Daca vrei sa comentezi rezultatul sau sa iti exprimi o opinie esti invitatul meu, altfel mai bine iei o pauza.

Bine, de acum imi voi spune parerea si nu voi mai spune doar castigatorii.

Comentam pt. cei care nu se uita. Ai vreo problema?

Gabriel...este k...ai un entuziasm mare am observat..dar totusi...cat de copac sa fii sa crezi ca o pers care acceseaza un astfel de site nu este si la curent cu rezultatele din marile tururi.....totusi!!....dar daca ai si entuziasmul asta si cand pedalezi....atunci e bine!!!!!

Destul de surprinzatoare victoria lui Bettini in fata atator sprinteri, in special McEwen si Hushovd. El mai castigat etape la sprint, dar dupa evadari, si fara sprinteri adevarati langa el.

Hushovd face ce face si, ca si in Turul Frantei, iar imbraca tricoul de lider la general in primele etape.

Nu am vazut etapa de azi, nu stiu de ce, dar nu a fost transmisa de Eurosport ( bine ca ne-au omorat cu campionatul de fotbal feminin, ca-mi venea sa arunc trelevizoul pe geam stiind ca etapa se desfasura in tur si eu ma uitam la canotaj pe Eurosport 1 si fotbal feminin pe Eurosport 2 ), eram curios cum s-o fi dus sprintul si ce echipa a fost in fruntea plutonului la partea de final.

Oricum interesanta victoria lui Bettini.

Gata. Comentariile la obiect. Nu va mai legati de ceilalti oameni de pe forum 8)

Ceva pronosticuri acum dupa doua zile de cursa?

Eu nu am vazut inca nici o secunda din acest tur. CSC la echipe era destul de clar...iar piticul auriu..are inca picioare sanatoase.

Totusi..cine va fi lider la final?

Pronosticuri acum, e foarte greu sa dai asa ceva.

Sa vina muntii, in Turul Spaniei sunt destui si foarte grei, sa vedem atunci, sa ne facem o idee.

Am vazut si eu finalul la ora 00.30 pe Eurosport 2.

Mergeau cu 60 la ora pe ultimii 5 km :) :) . Baieti valorosi...poate iar intra cu jandarmii peste ei si o sa avem un tur decimat.

Sastre...favoritul lui gabrie(si putin si al meu) a spart cu 2 km inainte de final.

gandacul ala galben de bettini a gasit el o bresa si a mancat pe paine "greuceni" care se bateau la sprint.

a fost interesant si cred ca micutul paolo este in forma de zile mari. El nu se baga la sprinturi din acestea dar azi a avut picioare sanatoase.

Citeam un interviu cu bettini si spunea ca tinta lui sunt campionatele mondiale. Sunt curios daca ramane pana la finalul turului http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Citeam un interviu cu bettini si spunea ca tinta lui sunt campionatele mondiale. Sunt curios daca ramane pana la finalul turului

sa inteleg ca petacchi nu va merge la CM ?

Bettini spunea ca vrea sa demonstreze ca este in forma deoarece inca nu a fost stabilit liderul echipei pt CM. El spera sa fie liderul echipei la CM.

Eu l-am pus pe vino lider de echipa....in concluzie printre favoriti.....cred ca are multede demonstrat aici si daca nu o va face inseamna ca nu are cu ce.....

Sastre are totusi 2 tururi in picioare, dintre care 1 tour si jumatate de giro merse la cel mai inalt nivel. n-o sa zic acum ca ar fi dubios sa reuseasca sa fie la acelasi nivel de-a lungul intregii vuelta, dar cel putin in teorie e greu, mai ales ca sunt etape de munte si in prima saptamana, si in a treia.

Destul de surprinzatoare victoria lui Bettini in fata atator sprinteri, in special McEwen si Hushovd. El mai castigat etape la sprint, dar dupa evadari, si fara sprinteri adevarati langa el.

Hushovd face ce face si, ca si in Turul Frantei, iar imbraca tricoul de lider la general in primele etape.

Nu am vazut etapa de azi, nu stiu de ce, dar nu a fost transmisa de Eurosport ( bine ca ne-au omorat cu campionatul de fotbal feminin, ca-mi venea sa arunc trelevizoul pe geam stiind ca etapa se desfasura in tur si eu ma uitam la canotaj pe Eurosport 1 si fotbal feminin pe Eurosport 2 ), eram curios cum s-o fi dus sprintul si ce echipa a fost in fruntea plutonului la partea de final.

Oricum interesanta victoria lui Bettini.

ciudat, eu am vazut live pe eurosport 1 intre 15:15 si 16:00 adica finalul etapei.

milram, a dus trena pe ultimi 5 kilometri.

Inseamna ca i-am injurat degeaba pe astia de la Eurosport. Cam devreme totusi transmisia, intre 15:15 si 16:00, dar daca asta a fost programul etapei....

A fost greseala mea, eu asteptam sa inceapa transmisia cel putin de la 16:30 in sus.

In turul eneco au transmis si finalul de etapa doar, 10-15 min, de la 17 si ceva in sus.

Dar ma rog, a fost greseala mea, trebuia sa dau drumu mai devreme la televizor.

Ce parere aveti de McEwen? Azi l-a invins pana si Zabel.

Cam slabut, se pare ca victoriile din Turul Frantei l-au stors de puteri.

Avantajul lui e ca nu prea abandoneaza si poate duce tururi pana la sfarsit, chiar daca se taraste. Poate la sfarsit, dupa ce se trec muntii sa obtina si el o victorie , doua, sa vedem.