Rubyca

2014.06.08 - Maratonul Vinului - Urlați - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Maratonul Vinului ajunge in acest an la ediția a IV-a în data de 8 iunie 2014.

În curând vor fi actualizate informațiile pe site-ul concursului.

Ca în fiecare an, Maratonul Vinului, va dona profitul obţinut din participarea la evenimentul MTB din 8 iunie 2014 unor organizaţii caritabile locale.

Poate ca e prea devreme dar... merita o intrebare: 

Cineva din Bucuresti care vrea sa plece in ziua concursului cu masina si are loc de 1 om + bicicleta? 

Eu pot sa iau pe cineva (2 persoane + biciclete) din BRASOV. Cine e interesat sa ma contacteze.  Merge si invers daca e careva din BRASOV care mai are loc de cal+calaret.

Postat acum citeva minute pe FB. Poate interesant pentru cei nehotarati...

Cu 9 zile ramase pana la concurs, pe 8 iunie, avem deja peste 400 de participanti inscrisi. Numarul maximum de locuri la MarVin 2014 este de 600, asa ca au ramas mai putin de 200. Vom inchide inscrierile joi, 5 iunie, sau chiar mai devreme in cazul ca se ocupa toate locurile.

• Upvote 2

Joi 5 și vineri 6 iunie, orele 17-20:

• Ridicarea pachetelor de înscriere pentru concurenții din București se poate face de la Biblioteca Naţională a României, Bulevardul Unirii, nr. 22, acces direct dinspre cheiul Dâmboviţei (terasa de pe chei).  Biblioteca Naţională este pe partea dreaptă a bulevadului la doar 300 m de la H&M Unirea în direcția Pieței Alba Iulia. 

sa inteleg ca se ridica in aer liber, adica se poate merge cu bicla......

Din pacate din motive obiective nu pot sa ajung la Urlati anul asta. Cedez loc cu taxa 65 lei

Ca si la precedenta participare, o experienta foarte agreabila la Maratonul Vinului, de data asta sectiunea Familie :).

Un traseu frumos, organizare la inaltime, plus niste mici cu mustar si hamsii cu mujdei la final.

Si o medalie foarte frumoasa, din metal, simbolizand o foaie de MTB (a fost incantat pustiulache) :):

DSCF0081.jpg

• Upvote 3

un concurs cu o organizare excelenta. Foarte multi voluntari, fotografi. Traseul frumos, paste la sfarsit.

Eu am fost f entuziasmat ca am iesit in prima treime la categorie. Am depasit o gramada pe urcari si iarasi am pierdut enorm pe coborari dar n-am cazut:) 

Unul din concursurile care nu trebuie ratate de bucuresteni.

Sper sa ramana marcajul ca ar fi un traseu f frumos de plimbare in weekend.

Ca fapt divers m-a distrat in primele 5 minute un baiat care era f grabit si s-a urcat pe trotuar ca sa depaseasca plutonul care mergea intr-un ritm decent pe asfalt. Vreo 200m mai sus am trecut pe langa el f lejer:) Poate ar trebui dat ca sfat si sa-ti pastrezi suflul si sa nu sprintezi aiurea in primii 500m.

Da', dar omul ala s-a simtit cel mai tare doua minute in viata. Restul e Mastercard......:D

• Upvote 1

Un eveniment minunat.

Cronometrarea facila, organizare buna la start si pe traseu, volunari inimosi, sponsori simpatici (accucheck), apa din belsug, politisti si localnici ababili.

Nota proasta pentru Giant Romania pentru asistenta tehnica inexistenta.

Daca si organizatorii se mai incumeta, cred ca mai merge un eveniment si spre toamna. Cred ca ar veni multa lume

Minunat traseu. Excelenta organizare. Abia astept anul viitor :)

• Upvote 1

Maratonul vinului a intrat deja in categoria curselor MTB care nu trebuiesc ratate. In ce ma priveste,multumiri organizatorilor din cel putun doua motive,pe primul il stim doar noi iar al doilea...infiintarea categoriei + 50. PS. Este binevenita o editie si in toamna dar e cam periculos,presupun ca multi concurenti se vor opri la crama Basilescu din motive usor de intuit.

Pentru mine a fost prima participare la Marvin si sunt foarte încântat de ceea ce am găsit la Urlați.

Organizarea foarte bună, traseul foarte fain și surprinzător de plăcut în sistemul cu ture... Face bine pentru show-biz...

Plus că încurajăriledepe margine venite din partea familiei m-au impulsionat destul de mult.

Voluntarii simpatici, foarte săritori și instruiți, fotografi mulți pe traseu, cisterne de apă, concurenți bine pregătiți și competitivi.... Iar MC-ul tare simpatic!

Deși văd că există tendința de a se promova ca un concurs în special pentru bucureșteni, eu zic că o să devina foarte popular în viitor și pentru participanți aflați mai în nord.

E unul, chit că sunt de la munte, din Brașov, sigur o să revin la anul la Marvin.

Felicitări organizatorilor... Bună treabă faceți!

Ps. Tot respectul pentru domnul ROCK... Mi-aș dori să termin măcar la mică distanță față de dvs...

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.