Rubyca

2014.06.21 - Vidraru Bike Challenge - barajul Vidraru

Recommended Posts

Da, asta e problema la Vidraru. Tura scurta e prea scurta, iar cea lunga, s-a lungit de la 70 la 90km.

Puteti sa va dati in zona si fara sa mergeti la concurs si faceti cati kilometri vreti. M-am dat sambata prin zona pe traseul de concurs vreo 60 km :-

Este unul dintre concursurile care mi-au placut cel mai mult, gratie:

- terenului foarte rezistent la ploaie;

- organizarii excelente;

- disponibilitatii organizatorilor pentru rezolvarea unor mici probleme personale cauzate de indatoririle de serviciu ale unora dintre noi;

- marcajului foarte bun;

- traseului ca atare, incheiat - asa cum imi place - cu o supercoborare in care te-ai putut da pana la limita curajului;

- peisajului minunat.

Felicitari! Daca sunt sanatos, voi veni si la anu'!

Un vag minus: categoria de varsta +50 - lipsa. Poate la anu'? Ca sa intram in randul lumii cu apa calda... :)

Este unul dintre concursurile care mi-au placut cel mai mult, gratie:

- terenului foarte rezistent la ploaie;

- organizarii excelente;

- disponibilitatii organizatorilor pentru rezolvarea unor mici probleme personale cauzate de indatoririle de serviciu ale unora dintre noi;

- marcajului foarte bun;

- traseului ca atare, incheiat - asa cum imi place - cu o supercoborare in care te-ai putut da pana la limita curajului;

- peisajului minunat.

Felicitari! Daca sunt sanatos, voi veni si la anu'!

Un vag minus: categoria de varsta +50 - lipsa. Poate la anu'? Ca sa intram in randul lumii cu apa calda... :)

Vreau si eu sa felicit organizatorii, voluntarii implicati atat la punctele de alimentare cat si de pe traseu, si nu in ultimul rand pe cei care au facut fotografii la tura lunga si care au avut rabdare sa stea cateva ore sa ne prinda pe toti.

Cu siguranta voi fi prezent si la anul, tot la tura lunga.

Ma asteptam la un traseu (scurt) ceva mai tehnic. Nu stiu cat se poate modifica la el, dar parca o urcare de 21 de km, urmata de o coborare de 11 km nu mi se pare cine stie ce. A fost destul de boring. Urci ca un bou 21 de km si dupa aia iti dai drumul la vale. :)). Organizarea a fost ok, n-am ce sa reprosez. Nu sunt carcotas de fel. Atatat timp cat traseul e marcat ok, restul nu prea ma intereseaza. Fara doar si poate, la anul ma inscriu la proba lunga. Macar acolo avem priveliste buna.

nu credeam ca in 2014 mai poate dura atat de mult afisarea rezultatelor pe net :)

nu de alta, dar mi-am uitat toate divaisurile acasa si eram curios sa imi vad timpul.

Eu am primit o informatie cum ca nu s-ar mai afisa deloc....:))

Salut,

rezultatele sunt disponibile aici:

http://adventuremania.ro/vbc2014/rezultate-2/

Am fost foarte ocupati duminica sa curatam zona iar luni - morti/copti am fost la munci. Au mai fost de rezolvat si niste cerinte speciale (concurenti veniti simultan sa imparta acelasi loc/premiu) asa ca nu am luat pur si simplu ce era in calculator sa mutam pe web. Apoi - stiind ca am afisat preliminarele la fata locului ne gandeam ca fiecare stie deja cum sta.

La ultimul triatlon la care am fost parca s-au pus rezultatele in site dupa zile bune ... : ) ... asta nu inseamna ca ne culcam pe o ureche; dimpotriva - vom incerca sa afisam in timp real : )

Fotografii au fost publicate sau shared pe facebook.com/adventuremania.ro - mai multe colectii ...

Multumim pentru aprecieri si bafta in continuare.

• Upvote 1

merci, a méritât asteptarea.

de poze nu am zis nimic, puteam sa ma astept :)

Guest
This topic is now closed to further replies.