AdrianClaudiu

Capac/Dop Cuveta/Ghidon unde gasesc ?

Recommended Posts

Salutare,

De curand am achizitionat o bicicleta noua , la care am facut diverse reglaje,printre care si stransul ghidonului. 

Surubul cu,cap de imbus de la ghidon(Cuveta de unde se strange) era "posesor" de un capac cauciucat de culoare neagra care masca culoarea metalica a surbului de imbus( ghidonul + pipa/cuveta sunt negre) , dupa ce am tot manevrat si reglat,am constatat ca am pierdut acel capac/dop, nu este sfarsitul lumii..dar ma enerveaza ca imi strica aspectul vizual feng-shui-esc  (piticii mei  =:) ) , unde pot gasi un capac/dop de culoare neagra pentru a masca gaura/surubul ? 

Orice ajutor este binevenit !

Multumesc.

Caută un șurub brunat sau - sfatul meu - ignoră aspectul.

l.e. și cu dedicație pentru pitici.

Spray negru?

P.S. Daca treci pe la mine iti dau un dop din ala gratis.

P.P.S Chiar era nevoie de un topic nou pentru atât?

strica aspectul lipsa acelui capac  @-)

Am deschis topicul pt ca nu am gasit nicaieri de unde sa cumpar unul, si poate gasesc o indrumare aici , de a gasi un magazin,etc nicidecum spray sau sa-l las descoperit,altfel nu mai deschideam topic + suntem pe un forum de discutii pana la urma , de ce sa nu deschidem un topic nou daca nu gasim rezolvarea la o problema , chiar daca e minora...?

Am intrebat, nu am dat in cap la nimeni...  :)

• Upvote 2

Nu gasesti de cumparat in nici un magazin.

Poti sa intrebi pe la vreun atelier, poate au un dop in plus.

Cred că găsești mai ușor un șurub negru cu cap inbus decât un capac din ăla. Iar șuruburi negre cu cap inbus găsești pe câte mărimi vrei tu la Hornbach Timișoara, pe Calea Aradului. Poți să iei câte bucăți vrei, pui în punguță și cântărești, trebuie să fie vreo 50-60 lei kilul iar câteva șuruburi ies sub 1 leu. Du-te cu al tău de model, ca să vezi metric și lungime și diametrul capului.

Te servesc si eu cu placere. Stiu ce inseamna  :))  Am avut si eu pitici ca ai tai, dar nu am fost destul de inspirat sa ii pun in seama feng-shui-ului .

Si la comentariul 2 ai solutia; iei capac, capacel si floare, si folosesti doar ce-ti trebuie de acolo.