Sign in to follow this  
ovidiu

Intrebari/Raspunsuri- Team Manager VUELTA

Recommended Posts

Acesta este forumul dedicat discutiilor legate de team manager -ul care va fi functional in timpul VUELTA 2006

Ce inseamna Id-ul ciclistului din lista cu preturi ? Numarul din fata lui, care probabil va fi si numarul de start ?

http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif Mama, ce i-am nimerit in etapa de ieri, daca il aveam si pe Hushovd... :P De fapt am vazut ca multi au jumate din echipa aproape la fel cu a mea.

In fine, stiu ca nu am nici o sansa pe munti cu baietii astia, dar sunt fericit, am cel mai bun loc provizoriu de anul asta (incluzand Giro si Tour).

Din ce vad eu in etapa a 4-a, nu s-au acordat prea corect punctele.

Carlos Sastre a luat 2 pct, insa apare trecut cu 0, echipa CSC e trecuta cu 2 pct, desi, conform punctajelor din etapa, ar trebui sa ia un singur punct.

Astea sunt doua greseli (imi cer scuze daca ma insel, eu asa vad), dar probabil ca nu sunt singurele. Poate ar trebui ca organizatorii sa arunce o noua privire pe modul in care s-au atribuit punctele in etapa a 4-a, sa le verifice. 8)

Mihai te rog inainte sa faci asemenea observatii sa te uiti in rubrica punctaje si eventual in cea cu regulamentul. Nu sunt greseli in ceea ce priveste punctele date in etapa 4.

am inteles ca maine o sa fie o etapa mai interesanta..e de vazut!cam obositi unii rutieri din pacate!!daca a castigat Zabel va dati seama! :wink: l-a luat cineva pe zabel??de curiozitate?

Mihai te rog inainte sa faci asemenea observatii sa te uiti in rubrica punctaje si eventual in cea cu regulamentul. Nu sunt greseli in ceea ce priveste punctele date in etapa 4.

Mda, piratule.

Poate ca inainte sa postezi treaba asta ar fi trebuit sa arunci TU o privire pe punctajul etapei. Datele pe care ti le-am spus apareau in rubrica de punctaje etape, la etapa a 4-a, la ora la care am trimis mesajul aseara. Ca le-ai modificat tu sau altcineva ulterior, asta e parte a doua, dar sa faci pe desteptu', mi se pare deja exagerat. Poate ca apareau acolo by default. Poate ca ar fi trebuit sa fac un printscreen sa-ti arat. Ma deranjeaza tipul asta de reactii, mai ales ca greseli au mai fost si-n trecut, deci, din pacate, chiar nu esti infailibil.

Hei Mihai...inceteaza cu atitudinea asta.

Nu este nimeni intresat sa fenteze aici, cu ata mai putin Piratu.

Momentan nu face el clasamentul ( nu il fac nici eu) asa ca este foarte posibil ca tu sa fi vazut acea greseala iar piratul sa fi intrat dupa o ora cand era deja corectata.

Ca la orice competitie si la manager rezultatele sunt oficiale dupa 24 de ore http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif . Trebuie sa scriu undeva chestia asta?

No offence dar nu asta este atitudinea pe care imi doresc sa o vad in jurul oamenilor care muncesc ca sa faca acest manager.

Multumesc pentru intelegere.

am inteles ca maine o sa fie o etapa mai interesanta..e de vazut!cam obositi unii rutieri din pacate!!daca a castigat Zabel va dati seama! :wink: l-a luat cineva pe zabel??de curiozitate?

daca nu sti zabel are 6 sau 7 tricouri consecutive de spirnter in clasamentul general in turul frantei. = este un sprinter cu o foarte mare experienta. chiar cel mai experimentat sprinter dupa mine.

nu ca i-as lua apararea dar la ce a realizat in cariera nu mi se pare corect,sa spui ca sunt cam obositi unii rutieri din pacate!!daca a castigat zabel va dati seama!

da eu lam luat pe zabel + inca 7 din 92 de manageri. si oricum zabel ca vrei,nu vrei este in top 5 din lumea sprinterilor.

Hei Mihai...inceteaza cu atitudinea asta.

Nu este nimeni intresat sa fenteze aici, cu ata mai putin Piratu.

Nici n-am sugerat asa ceva. Era pur si simplu o semnalare, asa cum am facut si in trecut, departe de mine sa-l acuz ca a incercat sa favorizeze pe unul sau pe altul.

Dar, el a raspuns ofensat, ca si cum cine stie ce-as fi spus. Nu mi se pare fair. Putea sa spuna "am verificat, e ok", "s-a remediat" usw. Ma rog, orice alte replica. Ca si cum eu as fi fost vinovat ca era clasamentul afisat afisat aiurea la ora aia.

Daca eu n-am spus-o sub forma unei repros, atunci el de ce ar face-o?

Asta era toata discutia. De-acum promit sa ma uit dupa 24h ca sa fiu sigur ca ceea ce e scris e oficial. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Ok! daca dupa 24 de ore sunt greseli il punem pe Pirat sa dea berile de rigoare 8)